S04E16: Pass/Fail

S04E16: Pass/Fail

CZ 19.1.2010 3 930 000 43 minut


Sylar vyhledává Cliare, od které chce, aby mu pomohla najít sama sebe. Samuel přesvědčuje svou lásku Vanessu, aby se přidala ke Karnevalu. Hiro zkolaboval a nyní čelí soudu, kde se musí vyzpovídat ze svých hříchů.

Noah, Mohinder

Mohinder vytváří pro Noaha kompas, aby se Noah mohl dostat do zábavního parku a navždy odstavil z cesty Samuela. Mohinder se poté chce vrátit do Indie za svojí dívkou. V Noahově bytě je také Hiro s Andem. Hirovi se najednou ale udělá špatně a padá.

Pass/Fail

Hiro, Ando

Hiro je ihned převezen do nemocnice, kde se mu lékaři pokoušejí zachránit život. Celou dobu je s ním Ando. Hiro se ale najednou probouzí, není ale v nemocnici, ale v restauraci, kde pracovala jeho milovaná Charlie. Restaurace je upravená na soudní síň, kde nechybí jako soudce Kaito Nakamura a Adam Monroe. Hiro je souzen za činy, které napáchal, když cestoval časem.

Pass/Fail

Adam se snaží Hira usvědčit. Nejdříve předvolá mladého Anda a Kimiko, u kterých Hiro změnil jejich osudy tak, že „zařídil“, aby se do sebe zamilovali. To sice u soudu neprojde, ale další Adamovo svědek, Sylar, Kaita více zajímá. Hiro totiž tenkrát v minulosti Sylarovi řekl, že může zabít kohokoliv, když mu nechá Charlie.

Ando, který se u soudu také objeví jako Hirovo advokát, se to snaží popřít. Poté Hiro sám vypovídá a už to vypadá, že soud rozhodne pro jeho nevinnu. Hiro se ale sám cítí jako vinný a řekne otci, že chce zemřít jako hrdina.

Čeká ho tedy čestný souboj s mečem proti Adamovi, který Hiro vyhraje. Poté je připraven odejít. Na scéně se ale objevuje Hirovo mata, která svému synovi řekne, že osud je silnější než věda a uzdraví ho. Poté se Hiro probouzí v nemocnici a je zdravý. U jeho postele už sedí spokojený Ando.

Pass/Fail

Samuel, Lydia

Samuel stále apeluje na svou lásku Vanessu a chce po ní, aby s ním zůstala v zábavním parku. Vanesse se to ale moc nelíbí. Samuel ale na ní zapůsobí svým šarmem a když jí pozve na její oblíbený jahodový koktejl a zarecituje pár jejich společných chvil, Vanessa Samuelovo kouzlu podlehne a po pár chvílích se políbí.

Samuel také Vanesse ukáže místo, ve kterém vždy chtěla žít – travnatou krajinou se spoustou rostlin a malou chatou. Vanessa je nadšená, ale říká Samuelovi, že je to pouze jeho iluze, že takto nedokáže žít, poté odchází.

Rozzuřený Samuel se tedy rozhodne už nehrát podle pravidel lidí, ale podle tich svých. Brzy nato srovná jedno menší městečko se zemí. Lydia, její dcera Amanda a ostatní členové rodiny vidí, co jejich vůdce napáchal.

Pass/Fail

Claire, Sylar, Gretchen

Claire se vrací zpět do školy, ale není nějak ve své kůži. Smrt Nathana jí hodně zasáhla. Vše se ale změní, když za ní nečekaně přichází Sylar, který jí oznámí, že je s ním něco v nepořádku a odpovědi (podle tetování) dokáže získat pouze od ní. Claire ale nechce za žádnou cenu Sylarovi pomoci.

Sylar se ji sice snaží přemluvit tím, kolik toho mají společného, ale Claire je tvrdohlavá. Proto Sylar Claire spoutá a políbí ji. Díky schopnosti, kterou získal od Lydie, ví, po čem Claire touží. Chce, aby mu pomohla, jinak zabije Gretchen, kterou vězní. Claire ale ve vhodně chvíli Sylara překvapí a píchne tužku Sylarovi do oka, poté utíká.

Claire rychle spěchá do svého pokoje, kde je svázána Gretchen. Obě se schovávají v jednom kumbále. Claire své kamarádce vypráví, co se jí stalo a společně řeší, co jí Sylar řekl. Claire si myslí, že Sylar se musí zbavit svých schopností, aby dokázal žít smysluplně. Stejně tak ona se musí postavit věcem čelem a neschovávat se za svojí schopnost.

Najednou se Gretchen promění v Sylara. Sylar byl celou dobu v těle Gretchen a teď přesně ví, co musí udělat. Claire poté běží za skutečnou Gretchen, řekne jí, jak moc jí má ráda a že chce jejich vztah pořádně upevnit. I Sylar začne realizovat to, co mu Claire řekla. Vydává se za Mattem Parkmanem…

Pass/Fail  • karlospajdos
    karlospajdos 2.1.2016 | 23:34:40

    Super díl zas jednou po čase…

  • tom99
    tom99 3.9.2015 | 23:39:15

    Jeden z nejlepších Hirovo dílů. Soud byl skvělý a jsem rád za výskyt Sylara, Kaita, Hirovo matky a především Adama. Jeho souboj s Hirem sice nebyl kdovíjak geniální, ale je to vůbec poprvé, kdy se Adam setkal se Sylarem. Škoda zkrácené druhé řady, tyto dva záporáky bych chtěl vidět spolu :-( Zbytek epizody nic moc. Sylar s Claire ještě šli, ale Samuel se svojí Vanessou – to byla hrůza. Hrozný krok nazpět oproti předchozím dílům. Jenom zničení města za něco stálo :-)