S04E17: The Art Of Deception

S04E17: The Art Of Deception

CZ 26.1.2010 4 290 000 43 minut


Sylar chce po Mattovi, aby ho připravil o všechny schopnosti. Noah mezitím s Lauren útočí na Karneval, ale jako nečekaný host se tam objevuje Claire. Peter je rozhodnutý zachránit Emmu, ale musí spojit síly s nepřítelem.

Peter, Angela

Petera pořád provázejí věštecké sny o tom, jak Emma ublíží mnoho lidem a jediný, kdo jí bude moci pomoci, je Sylar. Peter se pokouší Emmu najít, ale poté, co se nepohodli, není Emma nikde k sehnání.

Angela chce, aby se od ní Peter odpoutal a zapomněl na ní. Navíc ví, že je nebezpečné prosit právě o pomoc Sylara. Peter je ale rozhodnutý zachránit Emmu za každou cenu, proto se chce jít vydat hledat Sylara, ale neví, kde je. Angela ale má své metody a tuší, kde tento padouch slídí. Peter se tak od své matky dozvídá, že Sylar je u Matta Parkmana. Ihned se tam vydává.

The Art Of Deception

Claire, Gretchen

Claire vyráží s Gretchen za svým otcem, aby mu řekla, že jí navštívil Sylar. Navíc to není jediná věc, o které chce s ním mluvit. Když ale Claire přichází do Noahovo bytu, je tu pouze Lauren, která Claire seznámí s otcovo plánem – Noah získal kompas od Mohindera a chystá se Samuela zabít za to, co udělal. Vyděšená Claire odchází.

Nehodlá se ale vrátit do školy, ale za Samuelem. Gretchen se jí to zkouší rozmluvit, ale marně. Claire pomocí svého kompasu jde za Lydií a řekne jí, co její otec chystá. Vše ale slyší Eli, který to hned řekne Samuelovi.

Samuel je nejdříve rozzuřený, že Lydia ho zradila a Claire nepřišla za ním, ale ví, že rodina mu už nevěří a bojí se ho za to, jak rozdrtil město na kusy. Samuel si chce získat zpět jejich přízeň a to udělá pouze tak, že je ochrání před krveprolitím. Samuel se tedy rozhodne Noahovi vzdát.

The Art Of Deception

Noah, Lauren, Tracy

Když Noah přichází domů, Lauren mu hned říká, že za ním byla Claire. Noahovi je hned jasné, že Claire půjde varovat Samuela, proto se chce hned vydat do akce. Brzy s Lauren pomocí kompasu nacházejí zábavní park, ale včas volá Claire a říká svému otci, že se Samuel dobrovolně vzdá.

The Art Of Deception

Noah vysílá Lauren, aby šla Samuela převzít, ale najednou se ozvou výstřely. Je zasažen Samuel, Claire, Lydia a ostatní členové rodiny. Noah ale není střelec a brzo zjistí, kdo to je – je to klonovač Eli. Noah se ho pokusí sejmout, ale bezúspěšně, Eli je rychlejší a omámí Noaha.

I Lauren je zasažena. Když o chvíli později vidí, jak Eli vede Noaha do zábavního parku, šáhne po mobilu a zavolá osobě, které má zavolat, kdyby se něco zvrtlo – Tracy.

The Art Of Deception

Matt, Sylar

Matt přichází šťastně domů z nákupu, ale už není příliš nadšený, když ve svém bytě vidí svojí manželku se Sylarem, který se vydává za Mattova přítele. Když po chvíli nastane okamžik, kdy si Sylar může promluvit s Mattem sám, tak se Sylar svěří, že aby se stal znovu člověkem, musí přijít o všechny své schopnosti. Chce tedy po Mattovi, aby mu je zablokoval.

Matt sice s tím moc nesouhlasí, ale když Sylar začne vyhrožovat, že Janice zabije, rozhodne se Matt Sylarovi vyhovět. Dvakrát se pokusí, ale nic. Potřetí se mu to ale povede. My ale zjišťujeme, že Matt nezablokoval Sylarovi schopnosti, ale vložil mu do hlavy jeho nejhorší noční můru, ze které se už nikdy nedostane. Později Matt začíná zabetonovávat Sylarovo tělo.

Najednou se ozve klepot a do Mattova domu přichází Peter, který ví, že v bytě je Sylar. Matt předem Petera varuje, že Sylar je uvězněný ve své vlastní mysli, ale Peter ho neposlouchá. Zkopíruje Mattovu schopnost a vydává se do Sylarovo noční můry.

The Art Of Deception

Samuel, Lydia, Emma

Zraněná Lydia leží Samuelovi v náručích. Všichni ví, že už to nepřežije. Samuel Lydii políbí a ta pomocí své schopnosti zjišťuje, že vše byl Samuelovo plán, jak získat zpět důvěru rodiny. Poté umírá. Brzo nato přichází Eli s Noahovo tělem a označí ho za toho, kdo střílel. K Noahovu tělu přichází Claire, Noah jí ale stačí pouze říct, že on nestřílel, poté je odveden.

Do rodiny se také vrací Edgar, který ihned začíná oplakávat mrtvou Lydii. Tím, že se chtěl Samuel vzdát, si znovu získal důvěru rodiny a to jenom ztvrdilo údajné Noahovo střílení. Samuel nyní ví, že rodina ho bude následovat kamkoliv. Samuel tedy poté rodině oznamuje, že je načase, aby všichni ukázali světu, kdo doopravdy jsou…

The Art Of Deception  • karlospajdos
    karlospajdos 3.1.2016 | 0:16:21

    Samuel to je chcípák tvle.....

  • tom99
    tom99 5.9.2015 | 16:57:13

    Skvělá Samuelova lest, kterou jsem nečekal! Takhle si de facto trochu získal Claire na svou stranu a hlavně rodinu, která mu přestala věřit :-)