S04E19: Brave New World

S04E19: Brave New World

CZ 9.2.2010 4 410 000 43 minut


Samuel pomocí Emmy přivádí spoustu lidí do Karnevalu a chce jim ukázat nevídanou show. Peter, Claire, Hiro a nečekaně i Sylar se spojují, aby Samuela zastavili a navždy oslabili jeho zvláštní schopnost.

Matt

Poté, co Matt uvěznil v noční můře Sylara a vydal se za ním Peter, navštívil Matta Eli, který přišel jeho i Petera se Sylarem zlikvidovat. Matt se ho pokusí vyhnat díky své schopnosti, ale nepovede se mu to, protože se Eli naklonuje. Eli poté Mattovi zraní nohu a pokusí se ho zabít.

Naštěstí včas doráží Peter se Sylarem, kteří se právě vracejí z noční můry. Sylar Eliho odstaví a Peter mu přečte myšlenky – dozví se, že Samuel se chystá zabít tisíce lidí v New Yorku v Central parku.

Peter se Sylarem tam chtějí vyrazit, ale Matt je nechce pustit, protože si myslí, že Sylar je stále nebezpečný. Proto si přečte jeho myšlenky a dozví se, že je doopravdy už neškodný. Peter se Sylarem tak vyrážejí do Central parku. Matt mezitím vnutí Elimu myšlenku a posílá ho pryč.

Brave New World

Noah, Tracy

Noah s Claire jsou stále uvěznění v podzemí. Claire se pokouší dostat ven, ale marně. Noah jí posléze zastaví a řekne jí, že on umře, protože mu dojde kyslík. Chce po ní, aby se dostala ven (nedojde jí kyslík díky regeneraci), ale Claire nesouhlasí.

Noah také chce, aby mu Claire slíbila, že když Samuel odhalí světu svojí schopnost, musí se ona držet od všech dál a nedávat na sobě znát známky schopnosti. Poté se Noahovi zavřou oči a už vypadá, že umře.

Najednou ale začne hlínou prosakovat voda a objeví se Tracy, která je přišla zachránit. Dotkne se Noaha a Claire, promění se ve vodu a dostane je na povrch.

Brave New World

Claire, Lauren

Na povrchu už na ně čeká Lauren, která ví, kam má Samuel namířeno – do New Yorku. Proto se také řádně připravila a díky své vlivné pozici u CIA zavolala vrtulník. Claire, Noah a Lauren tedy vyrážejí do New Yorku. Tracy zůstává a nevydává se s nimi.

Když všichni dorazí do zábavného parku, Noah je chycen Edgarem. Noah Edgarovi řekne, že jeho prioritou je zastavit Samuela. Edgar pokládá svůj nůž a říká mu, že to samé chce udělat i on. Claire se mezitím vydá za ostatními členy rodiny a pokusí se je přesvědčit, že Samuel je ten, co zabil Josepha a chce světu ukázat svojí sílu tím, že zabije spoustu lidí.

Samuelova rodina tomu ale moc nevěří. Poté ale přichází Edgar s Noahem, kteří také apelují na zbytek rodiny. Korunku tomu dosadí Eli, kterého poslal Matt, a řekne, že Samuel mu přikázal zabít Lydii. Všichni členové rodiny nyní ví, že by bylo lepší odejít. Proto odcházejí.

Brave New World

Hiro, Ando

Hiro, který je nyní plně uzdravený, dostává od sestřičky v nemocnici zprávu, že žena, která je také v nemocnici, by ho chtěla vidět. Hiro se dozvídá, že je to Charlie! Ale bohužel je Charlie už 65 let. Dozvídáme se, že poté, co Samuelovo poskok Arnold sebral Charlie, teleportoval jí do roku 1944, kde Charlie přežila celou dobu a žila až doteď.

Hiro si myslí, že vše dokáže odčinit, když se teleportuje do roku 1944 a vezme Charlie zpět. Stará Charlie ho ale zastavuje, říká mu, že prožila nádherný život a že má spoustu dětí. Hiro nyní ví, že tohle je konec jejich vztahu. Andovi také slibuje, že už nebude odčiňovat chyby ve svém životě tím, že se bude teleportovat do minulosti.

Hiro s Andem se tedy s Charlie loučí a vydávají se do zábavného parku do New Yorku. Vše se dozvěděli od Noaha, který jim zavolal, že potřebuje jejich pomoc.

Brave New World

Sylar, Emma

Peter a Sylar dorážejí do zábavného parku. Oba se rozdělují. Sylar se vydává zachránit (přesně jako ve snu) Emmu, která proti své vůli hraje na violončelo a tím přivolává lidi, aby se šli podívat na Samuelovo vystoupení. Emma je ovládána Doylem a ten jí nutí hrát.

Včas dorazí Sylar, ale zpočátku je Doylem zastaven. Díky spojením sil Emmy a Sylara Doyla porážejí a Sylar nepřítele upevní ke dřevům a nandá mu všude po těle žárovky. Sylar to dokázal. Zachránil Emmu.

Brave New World

Peter, Samuel

Poté, co Samuel sleduje, jak celá jeho rodina poslouchá Noaha, Edgara, Eliho a Claire a odchází, rozhodne se světu ukázat pravdu. Vyjde na jeviště, kde se na něj dívají tisíce lidí a vyvolá svojí schopnost. Vše se začne kymácet, nastane zemětřesení a spousta staveb padá k zemi.

Naštěstí se včas objeví Peter, který přijme Samuelovo schopnost a začnou spolu bojovat. Hiro mezitím doráží do zábavného parku a pokusí se všechny lidi z něj teleportovat. Všichni se chytí za ruce, Ando nabije Hira svojí silou a Hiro všechny teleportuje do bezpečí. Samuelovi přestanou působit schopnosti. Je z toho celý nešťastný a zeslábnutím padá k zemi…

Brave New World

Volume 6 – Brave New World

Peter se schází s Emmou, Hiro s Andem se domlouvají, že pojedou domů, Sylar je šťastný, že někoho zachránil a Samuel je odvezen policií pryč. Lauren se mezitím postarala o novináře, řekla jim, že vše bylo uděláno speciálními efekty a někde unikl plyn. To se ale nelíbí Claire, která si myslí, že lidi se schopnostmi by se neměli schovávat, ale ukázat se světu a žít mezi nimi. Proto vyšplhá na zábradlí a skočí na zem. Udivení lidi a kameramani nevěří svým očím, když se Claire vyléčí. Nyní všichni lidé ví, že existují i lidé se schopnostmi…

Brave New World • karlospajdos
  karlospajdos 3.1.2016 | 1:50:40

  Díl dobrej,ale sérii bych dal tak 20%.. Prostě už to není co to bylo. Nejlepší první a druhá série…

 • tom99
  tom99 5.9.2015 | 17:02:56

  Jak mám vůbec tento díl hodnotit? Nejdřív začnu tím lepším. Samuel byl skvělý záporák, který měl plán a jeho cesta od bodu A do bodu B byla výtečná do konce série. Hirovo cesta se mi taktéž líbila, zvlášť poslední díly s ním stály za to. Tento díl je také jeden z nejemotivnějších vůbec z celého seriálu… A teď ty zápory. Chyběla akce, chybělo víc Tracy (a ten plán, který pro ni měl Samuel a vyprávěl ji ho na začátku řady), chyběla Angela (kde sakra byla?), chyběl Mohinder (chtěl zastavit Samuela, ale posléze zdrhl do Indie, proč?), chyběla Rebecca, která pár dílů nazpět slíbila Claire a Noahovi pomstu a najednou se zničehonic vypařila. Je škoda, že některé postavy se dostaly do hlavního děje se Samuelem až ke konci řady (Peter v pár posledních dílech stejně jako Emma, Angela vůbec, Matt si užil Samuela jen jednou, když ho požádal o pomoc Noah). Celá řada nebyla špatná, bohužel trochu nedomyšlená. Kdyby poslední díl byl trošku jiný, nebyly v něm negativa, která jsem vypsal a přibylo více akce, tak by to dopadlo lépe.

 • Drozd123
  Drozd123 30.6.2013 | 19:12:50

  Heroes mě už přestali bavit. Pořád utíkají před lidmi nebo druhými, a když jsou z kola venku, tak se zase prozradí. Díl 4×19 je tím důkazem.