S05E00: Dark Matters

S05E00: Dark Matters

CZ 17.8.2015 43 minut


Poté, co Claire odhalila celému světu, že existují lidé se schopnostmi, se vše mění. Vláda začíná tyto lidi registrovat a vyvinutí lidé začínají žít ve strachu. Mezi nimi je i Phoebe Frady, která u sebe zpozoruje nevídané schopnosti. Její bratr Quentin ji pomáhá tuto situaci zvládnout.

1. webepizoda: Co se stalo po čtvrté řadě?

Je to už pět let, co se veřejnost dozvěděla od Claire Bennetové o existenci výjimečných lidí, kteří mají neuvěřitelné, až nadpřirozené schopnosti. Všichni tyto vyvinutí lidé se přestali schovávat a celému světu začali ukazovat své schopnosti. Mezi nimi je i Phoebe Frady, která dokáže manipulovat se svým stínem a také vysávat světlo z přístrojů. Její bratr Quentin ji ve všem podporuje, situace se ale vyostří ve chvíli, kdy Phoebe přestane ovládat své schopnosti.

2. webepizoda: Jsou schopnosti Phoebe bezpečné? 

Phoebe nastupuje na vysokou, kde se seznamuje se svou spolubydlící Aly, která přijímá Phoebe, jaká je, a její schopnost ji nevadí. Postupem času se z Phoebe a Aly stanou kamarádky, ale jejich vztah projde velkou zkouškou, když Phoebe začne mít noční můry a při nich vypíná světla. Její schopnost začíná být prudce nestabilní. Phoebe poté zjišťuje o své schopnosti něco nevídaného – dokáže temnotu sama vytvořit.

3. webepizoda: Každý vyvinutý musí být registrovaný 

Phoebe a Aly se zúčastní shromáždění vyvinutých lidí, tam ale přicházejí i jejich odpůrci a vše vyústí v konflikt. Vláda Spojených států si uvědomí, že je načase, aby výjimečné lidi začali kontrolovat. Postupně času tedy každého registrují. S Phoebe projde všechny procedury Quentin, ale registrací to nekončí. Phoebe následně není schopna najít práci jenom kvůli tomu, že má schopnosti. Alternativu ji nabízí společnost Renautas, která vyvinuté lidi nediskriminuje. Phoebe proto neváhá a vydává se tam.

4. webepizoda: Kdo je zodpovědný za masakr v Odesse? 

Quentin a Aly si dělají starosti o Phoebe, protože oba už o ní neslyšeli několik dní. Quentin ví, že se Phoebe vydala do společnosti Renautas, proto je odhodlaný tam za ni jít. V Odesse se ten den zrovna koná summit pro každého výjimečného a Phoebe zde nechybí. Jakmile se z televizních zpráv Quentin dozví, že zde jeho sestra bude, vydává se do Odessy. K městě se ale ani nepřiblíží, protože se v Odesse stane teroristický útok, za který je v televizi obviněn Mohinder Suresh a Phoebe Frady. Quentin začíná být zoufalý, ale je si jistý, že jeho sestra by nikdy nebyla schopna ublížit lidem.

5. webepizoda: Jaké je spojení mezi Primatechem a Renautas? 

Quentin vyhledává pomoc u výjimečného člověka, který si na internetu říká Hero Truther. Ten zastává práva výjimečných. Hero Truther obstarává Quentinovi falešnou identitu, aby se mohl dostat do společnosti Renautas a dozvědět se, co se stalo v onen den, kdy byl spáchán teroristický útok v Odesse. Zde Quentin ukořistí pro Truthera cenná data a dozví se, že Renautas vlastní spoustu složek společnosti Primatech – původní společnosti, která chytala výjimečné lidi.

6. webepizoda: Noah Bennet v akci

Quentin se setkává s Hero Trutherem, který odhaluje svou identitu, a zjišťujeme, že se jedná o Micahu Sanderse. Ten Quentinovi řekne, že Phoebe je uvězněna v Renautasu jako jiní výjimeční lidé. Nyní je načase ji osvobodit. Bohužel Renautas celou dobu Quentina sledoval a ten je nechtěně zavedl až přímo k Micahovi. Micah je tedy chycen, ale stačí ještě Quentinovi říct, ať najde Noaha Benneta, u kterého najde pomoc. Quentin se tedy vydává za Noahem, ten ale už žije nový život pod novým jménem. Quentin tedy musí Noaha přesvědčit, aby si vzpomněl, kým kdysi býval…
 • karlospajdos
  karlospajdos 3.1.2016 | 13:35:36

  To bylo super osvěžení co se stalo mezi 4. a 5. sérií…

 • Allien9
  Allien9 28.9.2015 | 23:37:34

  Nemusím web epizody ničeho.

 • tom99
  tom99 24.9.2015 | 16:40:47

  Webepizody slušný. Konec měl skvělou gradaci, ale štvalo mě, že to celé bylo dělané, že se neustále postavy natáčejí, to mě dost otravovalo…


Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Cristine Rose (Angela Petrelli), Jimmy Jean-Louis (René / Haitian), Greg Grunberg (Matt Parkman), Sendhil Ramamurthy (Mohinder Suresh), Jack Coleman (Noah Bennet), Masi Oka (Hiro Nakamura), Ashley Crow (Sandra Bennet), George Takei (Kaito Nakamura), Hayden Panettiere (Claire Bennet), Milo Ventimiglia (Peter Petrelli), Adrian Pasdar (Nathan Petrelli), Zachary Quinto (Sylar / Gabriel Gray), Noah Gray-Cabey (Micah Sanders), Francesca Eastwood (Molly Walker), James Lee (Ando Masahashi)