S05E01: Brave New World

S05E01: Brave New World

CZ 25.9.2015 6 490 000 43 minut


Před rokem se v Texaské Odesse stal teroristický útok a zanechal město zdecimované. Obviněni z tragické události jsou ti se zvláštními schopnostmi. Jsou na útěku, nebo se musejí skrývat před samozvanými strážci pořádku, kteří se je snaží pochytat.

Volume 1 – Awakening

Společnost Primatech, která opět znovu existuje, pořádá summit pro výjimečné lidi se schopnostmi. Zde nechybí Luke s Joanne a se svým synem, ale například i Noah Bennet, který se tu chce sejít s Claire a udobřit se poté, co spolu měli hádku, když celému světu ukázala své schopnosti.

Celý summit ale nedopadne dobře, částečně díky Phoebe Frady, která dokáže vyvolat temnotu, částečně díky tomu, že budova Primatechu vybuchne. Luke s Joanne ztrácejí svého syna, Noah zase Claire. Výjimeční lidé jsou označeni za teroristy v čele s Mohinderem Sureshem a všude po světě jsou loveni.

Tommy, Emilly

Tommy, který zcela nechápe svou schopnost a bojí se lidí, kteří by mu mohli ublížit, se se svou matkou stěhuje do Kanady. Zde navštíví v místním kostele zasedání lidí se schopnostmi, kteří řeší, jak by měli postupovat dál po útoku v Odesse. Celou debatu ale vyruší Luke s Joanne, kteří po ztrátě svého syna chtějí zabít každého výjimečného. Tommymu se podaří utéct, ale Luke zjistí ze ztracené Tommyho vizitiky, kde se nejčastěji vyskytuje.

Tommy je zamilovaný do Emily, ta ale chodí s Bradem, který moc nemá Tommyho v lásce. Emily nabídne Tommymu brigádu v bistru, kam sám on chodí rád dívat se na Emily. Bohužel právě tady znovu narazí na Lukea a Joannu.

Luke, Joanne

Tommy si pamatuje Lukea ze schůzky v kostele a myslí si, že má také schopnost. Brzo ale zjistí, že právě Luke všechny lidi v kostele zabil. Joanne vyvede s Lukem Tommyho ven s bistra a chystají se ho zabít, do celého konfliktu se ale vloží Emily. Joanne se proto rozhodne zabít i ji.

Tommy ale použije svou schopnost a nechává Lukea a Joannu zmizet neznámo kam. Emily je zpočátku zděšená a Tommy se rozhodne, že je načase s Kanady vypadnout. Následně Emily ale Tommymu slibuje, že nikdy nikomu jeho tajemství neprozradí, a Tommy tak po dlouhé době nachází v někom skutečného přítele.

Miko

V Japonsku mezitím Miko navštěvuje podivný kluk Ren, který si je jistý, že Miko už někdy někde viděl. A to přímo v jedné počítačové hře a také na stránkách komiksů. Miko nechce mít nic s Renem společného a vyhání ho. Ren ji ovšem ještě stačí říct, že klíčem ke všemu je meč, který je schovaný u ni doma – v místnosti, kterou Ren zná z počítačové hry.

Když se Miko vydává do té místnosti, skutečně meč najde. Ten je klíčem k její schopnosti a jakmile meč vyndá z rukojeti, je Miko přemístěna do počítačové hry, kde bojuje v postapokalyp­tickém světě proti samurajům a snaží se zachránit svého ztraceného otce.

Carlos

V Los Angeles žije muž jménem Carlos, válečný veterán, který věří, že každý může být hrdinou. Skutečným hrdinou je jeho starší bratr Oscar, který každý večer navlíkne kostým a zachraňuje lidi v Los Angeles. Oscarovo schopnost je supersíla, což se mu hodí při boji se zločinem. Bohužel při jedné akci je Oscar postřelen.

Carlos nachází Oscara v jeho skrýši a nevěří, že tajemným mužem v masce je jeho bratr. Oscar na vážná zranění umírá, chce ale po Carlosovi, aby pokračoval v tom, co začal – navlíkl kostým a zachránil město. Carlos to ale odmítá, sám má dost potíží s Oscarovo synem Josem.

Noah, Quentin, Haiťan

Noah po masakru v Odesse, kdy ztratil Claire, se živí jako prodejce aut pod falešným jménem. Noah si všimne, že ho sleduje jistý muž, Quentin Frady, bývalý zaměstnanec firmy Renautas, o které věří, že stojí za incidentem v Odesse. Quentin se snaží Noaha přesvědčit o tom, že Renautas chystá něco velkého, ale Noah mu nevěří a nechce mít s Quentinem nic společného.

Noahovi zkrátka ale nedá nic spát a ve své skrýši najde vizitku na starou optiku, která je založená v deníku s datem masakru v Odesse. Když se tam Noah vypravuje, narazí na svého starého parťáka z Primatechu, Haiťana, který se ho ale místo poskytnutí odpovědí pokusí zabít. Noah se ubrání a Haiťana zabije. Ten mu ještě prozradí, že Noah měl celou dobu plán, jak situaci vyřešit, ale nechal si vymazat kvůli všemu paměť.

Malina

Někde daleko a někde neznámo dívka Malina říká, že vše se stalo mnohem rychleji, než čekala, a že už to dál nemůže kontrolovat. Co tím asi tak myslela?


Thumbnail Play icon


 • karlospajdos
  karlospajdos 3.1.2016 | 15:33:29

  Čekal jsem že to bude horší a je to dobré.

 • hpStoryteller
  hpStoryteller 2.1.2016 | 15:25:43

  Ten úžasný pocit keď po tolkych rokoch konečne vidím ako to pokračuje je neskutočný <3

 • Allien9
  Allien9 1.11.2015 | 3:12:53

  Postavy nesympatické, děj zmatený a opakující se. Ve sledování pokračuji jen z nostalgie.

 • scottt1
  scottt1 28.9.2015 | 22:17:42

  strasne sa to vlieklo

 • KarlCZ
  KarlCZ 26.9.2015 | 22:24:40

  Bomba :)

 • Kothy
  Kothy 26.9.2015 | 17:30:54

  Slusny rozjezd :)

 • tom99
  tom99 26.9.2015 | 3:01:59

  Skvělý návrat po tolika letech. Nové postavy jsou zajímavé. Ať už se jedná o Carlose, nebo o Tommyho. Uritě nejlepší je Miko, protože její schopnost s příběhem je veliký (a příjemný) skok do neznáma. Zachary Levi je naprosto úžasný ve své roli. A čekal někdo smrt „oné“ postavy?

 • Milianeto
  Milianeto 25.9.2015 | 22:35:43

  dosť dobrý úvod, zatiaľ naj je asi párik zabijakov :)

 • Aprok
  Aprok 25.9.2015 | 20:56:28

  Jsem rád že Heroes jsou zpět Miko je jednoznačně nejhezčí a nejlepší :D a manželé taky ujdou :D :D

 • barahir
  barahir 25.9.2015 | 20:45:44

  Příjemé překvapení.

loading…