S05E02: Odessa

S05E02: Odessa

CZ 25.9.2015 5 570 000 43 minut


Noah s Quentinem se vydávají do staré budovy Primatechu, kde nechtěně narazí na Lukea a Joannu. Tommy se musí rozhodnout, zda udělá správnou věc, nebo věc, která prospěje jen jemu samotnému. Miko pokračuje v záchraně svého otce.

Carlos

Konná se pohřeb Oscara. Carlos slibuje, že se postará o jeho syna Josého, který má stejně jako Oscar také schopnost. Dokáže procházet pevnou hmotou. Večer Carlos prochází Oscarovo věci a najde rozsáhlou mapu, kde si Oscar vyznačoval cíle. Mezi nimi je i policista Pakowski, který ví informace o nastražené pasti na Oscara, která vyústila v jeho smrt. Carlos policistu navštíví a zjistí, že za vším je kapitán Dearing.

Carlos se také dozví, že Oscar pomáhal s pomocí Otce Mauricia jiným výjimečným lidem a pomocí tunelu jim umožnil utéct z města na bezpečné místo. Carlos se rozhodne pokračovat ve stopách svého bratra a pomáhá tak jedné vyvinuté ženě s dítětem.

Tommy a Emily

Tommy s Emily přichází na to, kam se přemístí věci, které nechá Tommy zmizet. Je to na místo, na které myslel naposledy. Přítel Emily, Brad, navštěvuje Tommyho a říká mu, že ví o jeho schopnosti, ale nikomu o tom neřekne, když nechá zmizet Bradova otčína, který ho mlátí. Tommy to ale nedokáže udělat a je tak smířen s tím, že zase bude muset utéct kvůli tomu, že Brad všem poví o jeho schopnosti.

O celou situaci se ale postará záhadný muž Caspar Abraham, který už nějaký čas hlídá Tommyho a žehlí za něj problémy. Brad tak nyní nebude mít důvod nikomu říct, co všechno Tommy dokáže.

Luke a Joanne

Luke s Joannou uvízli na neznámém místě poté, co je přemístil Tommy. Luke přesto pomocí své chytrosti dokáže najít cestu ven. Oba zjistí, že se nacházejí v bývalé budově Primatechu, kde postřílí zbylé zaměstnance, kteří se schovávali na pátém podlaží. Zde také Joanne ukořistí seznam výjimečných lidí s jejich adresami. Luke a Joanne tak mají další cíl a spoustu vyvinutých lidí, které mohou zabít.

Noah, Quentin

Noah se po smrti Haiťana vydává zpátky za Quentinem a dá mu za pravdu, že něco okolo masakru v Odesse nesedí. Společně se tedy vydávají na místo činu do bývalé budovy Primatechu. Na pátém podlaží ale pouze naleznou mrtvé zaměstnance, o které se postaral Luke s Joannou. Noah je tak opět zoufalý.

Aspoň ve složkách zjišťuje, že na summitu v Odesse nebyla jeho dcera Claire přítomna. Pokud ale nezemřela tam, tak kde? Noah si je jistý, že musí najít Molly Walkerovou – dospívající dívku, která dokáže najít kteréhokoliv člověka na planetě. Navíc s Molly souvisí další operace, kterou Společnost Renautas chystá.

Molly

Molly, stejně jako spoustu jiných výjimečných lidí, žije osamoceně a neustále se stěhuje z místa na místo. Molly ovšem potřebuje peníze, protože normálně si jako výjimečná dívka vydělávat nemůže, a tak sbalí jednoho bohatého muže, ze kterého se ale vyklube člověk, který ovládá telekinezi. I když se Molly dostává do potíží, zachrání ji dívka jménem Taylor.

Nakonec se ukáže, že Taylor spolupracovala s bohatým mužem Francisem a oba pracují pro Renatuas a ví moc dobře, co je Molly zač. Navíc ji potřebují, nebo spíše společnost ji potřebuje, pro svůj další projekt. Molly se tak dostává do vážných problémů.

Miko, Ren

Renovi to nedává a znovu navštěvuje Miko. Za ní přichází ve chvíli, když je Miko v počítačové hře a pokouší se probjovat skrz samuraje, aby zachránila svého otce. Ren se přihlásí do hry a pomůže Miko v boji. Když Miko vysune opět meč, přemístí se ze hry do skutečného světa.

Nyní Miko chápe, že všechno, co jí Ren ukázal a řekl o počítačové hře, je pravda. Miko ví, že její otec je uvězněný a ačkoliv bojuje v počítačové hře, vše se děje reálně i ve skutečném světě. Miko se proto vydává do společnosti Věže Yamagato, kde věří, že je vězněný její otec. Hned v úvodní hale je ale přepadena ochrankou…


Thumbnail Play icon


 • karlospajdos
  karlospajdos 3.1.2016 | 15:34:23

  Zatím žádnej extra záporák, jen Ti dva magoři co všechny hned zastřelí bez ptaní :D Jinak dobré..

 • Allien9
  Allien9 1.11.2015 | 3:11:38

  Totéž, co první díl. Postavy nesympatické, děj zmatený a opakující se. Ve sledování pokračuji jen z nostalgie.

 • KarlCZ
  KarlCZ 26.9.2015 | 22:25:01

  Super :)

 • Kothy
  Kothy 26.9.2015 | 17:31:06

  Sem rad, ze se serial vratil :)

 • tom99
  tom99 26.9.2015 | 3:04:36

  Miko opět vládne této epizodě. Příjemným překvapením ale byla i Molly a její příběh. Noah s Quentinem zatím putují poměrně očekávanou cestou, jak bylo známo z trailerů a webepizod. Skrytý potenciál určitě ponese postava Carlose a Tommyho. A Yamagato Industries na konci? Skvělý odkaz na Hirovu firmu :-)

 • barahir
  barahir 25.9.2015 | 20:46:17

  Druhá epizoda už trochu ztratila rytmus.

 • Henry812
  Henry812 25.9.2015 | 17:20:07

  Ta japonská holka so svojou schopnosťou tak to je niečo vskutku originalne :-D. Prave sa mi vratil ten starý pocit pri starych Heroes kedy som si musel púštat stale dalši a další. A to teraz nejde :-(