S05E04: The Needs of the Many

S05E04: The Needs of the Many

CZ 8.10.2015 4 410 000 43 minut


Noah se pokouší vloupat do Renautasu, aby získal potřebné informace. Miko pokračuje v záchranné misi, Tommy mezitím musí použít svou schopnost, aby zachránil osobu, která je mu blízká. Luke čelí překážkám ve svém vztahu s Joannou a Carlos učiňuje další krok ve své hrdinské cestě.

Tommy a Emily

Po autonehodě Tommy teleportuje svou matku do nemocnice. Tam se dozví špatné zprávy – jeho matka potřebuje transfúzi a kvůli neochotnosti lidí se identifikovat pomocí krve a snadno se odhalit vládě, že patří mezi výjimečné, nemocnice nemá zásoby univerzální krve. Tommy se proto rozhodne podrobit testům, ačkoliv ho Emily varuje, že nyní o něm vláda bude vědět.

Doktorka v nemocnici Tomymu oznámí, že nemá stejnou krev jako matka. Tommy si proto zjistí, jaká nemocnice univerzální krev má, a společně s Emily se tam přemístí a krev získá. I když ji doktorka dává zraněné Tommyho matce, federální agenti již vědí o Tommym. A pokud se nevzdá, nikdy nedají univerzální krev jeho matce. Tomymu tak nezbývá nic jiného, než se vzdát.

Carlos, José

Carlos ví, že Dearingovi nemůže čelit jen tak. Proto si sežene kevlar a nově si vystuží oblek. Zároveň si také opatří auto, které zřejmě bude chtít používat ke svým večerním akcím. Tyto změny přesto neudělají dojem na Otce Mauricia, který si stále myslí, že Carlos potřebuje zcela něco jiného, aby se stal hrdinou.

José mezitím objeví tajnou Carlosovu skrýša zjistí, že jeho otec Oscar byl El Vengadorem. Nachytá ho ale Mauriciho a José uzná za vhodné se Otci svěřit o své schopnosti. Právě v této chvíli do automobilového servisu rovněž zamíří kapitán Dearing, který chytí Josého a zabije Otce Mauricia.

Luke a Joanne

Joanne zabíjí dle Bennetova seznamu dalšího výjimečného člověka. Luke si začíná uvědomovat, že neustálé zabíjení vyvinutých nikam nevede. Navíc nyní, když o sobě zjistil, že má také schopnost, přemýšlí úplně jinak. Luke se pokouší přemluvit Joannu, aby nechali ustavičného pronásledování a odjeli pryč, Joanne si ale trvá na svém a chce dál lovit výjimečné lidi.

Při cestě za dalším vyvinutým Luke odhalí Joanně svou schopnost. Ta je naprosto šokována a nyní už chápe, proč se Luke v posledních dnech choval divně. Joanne zamíří na Lukea zbraň, ale nedokáže svého manžela zabít. Rozhodne se ale vystoupit z auta a Lukea opustit.

Miko a Ren

Miko a Ren se vydávají do Ameriky. Ren mezitím koupí letenky a Miko zjistí, že Ren je v podstatě dost bohatý. Je to jeden z nejlepších hráčů v počítačových hrách v Japonsku a vydělává si tím, že streamuje videa a fanoušci ho sledují a případně mu za to platí.

Ren ví, že vloupat se do Renautas nebude lehké a tak na svém kanále informuje fanoušky, že příštího dne do Renautas přivede Dívku s Katanou, známou ze hry Evernow. Když Miko a Ren přistávají v Americe a vydají se do Colorada, spousta fanoušků v převleku za Miko stojí před budovou. Pro Mika a Rena je tak lehčí dostat se do budovy společnosti.

Malina, Farah

Farah usoudí, že je načase opustit Arktidu – Malina je připravená a je čas na zkoušku ohněm. Obě tedy cestují na jih přes Kanadu. Když Malina používá své schopnosti, spatři ji nečekaný turista. Ten se okamžitě rozhodne volat policii, proto ho Farah okamžitě zastaví. Posléze Malina po celém světě vytvoří polární záři jako jakési znamená pro ostatní.

Erica, Harris, Taylor

Taylor chce stále vědět, co se stalo s jejím milencem a parťákem Francisem. Erica ale nechce své dceři nic říct. Jen ji prozrazuje, že výjimečné lidi chytá z toho důvodu, aby už nedocházelo nikdy k válkám, znečištění, vyčerpání neobnovitelných zdrojů. Schopnosti výjimečných pomůžou lidem přežít.

Harris zase informuje Ericu, že našli „potencionálního kandidáta“ někde v Kanadě. Je jasné, že Harris mluví o Malině a její schopnosti. Nějakým způsobem je Malina pro Ericu hrozně nebezpečná a ta ji chce co nejdříve vidět mrtvou. Erica proto Harrise žádá, že tato operace si žádá nejen jeho, ale i tajemný projekt Stín.

Noah, Quentin, Molly

Noah s Quentinem unesou Taylor a Bennet se ji snaží přesvědčit, že Erica určitě něco své dceři tají. Jelikož Taylor má starosti o svého milence Francise, není až tak těžké Noahovi nevěřit. Všichni se proto vydávají do Renautas do zabezpečené místnosti, kde jsou různí vyvinutí lidé napojeni na přístroje a jejich schopnosti jsou všelijak využívány.

Noah zde najde Molly, ta ale znovu není příliš nadšená, že ji objevil. Říká mu, že ten den, co Claire zemřela, byla s ním. Víc mu ale neprozrazuje a Molly se rozhodne zabít, aby už nikdo nemohl zneužít její schopnost a program EPIC nemohl běžet a najít jakéhokoliv výjimečného člověka na planetě.
 • karlospajdos
  karlospajdos 3.1.2016 | 17:26:21

  Baví mě to ohodně víc jak předchozí 4. série.....

 • hamster
  hamster 11.10.2015 | 10:41:04

  Seděl jsem u toho jak přibitý :D. Vyvíjí se to zajímavě.

 • ScaryX
  ScaryX 10.10.2015 | 22:36:41

  Zase mám ten pocit, že jsem sledoval něco úplně jiného. Protože tohle mi přišlo jako fakt strašná kravina. No nic, radši ten seriál přestávám sledovat úplně…

 • tom99
  tom99 10.10.2015 | 22:02:02

  Já nemám co vytknout. Od první do poslední minuty jsem byl napjatý. Každá postava má naprosto skvělý příběh a ani jeden mě nenudí. Navíc ta touha vědět, co se opravdu stalo 13. června, co Erica plánuje, a proč je Malina důležitá, je tak silná. Nemůžu se dočkat dalších dílů!

 • Kothy
  Kothy 10.10.2015 | 21:36:05

  Tak tohle sem necekal, vazne masakr…

 • LIPLIK
  LIPLIK 10.10.2015 | 18:15:23

  Mohlo to být lepší nebo i horší, ale stále čekám, kdy se tam objeví staré známé postavy. :) Ale „malé bezvýznamné plus“ ode mě dostává za zmínění Sailera :)

 • Henry812
  Henry812 10.10.2015 | 15:54:50

  Trochu menej ako minule ale znova sa dostavil efekt kedy 5 minut pred koncom mam pocit že sme iba ledva v polovici :-D navyše Tim Kring si našiel zrejme peknu novu zalubu

  zabijanie postav z pôvodneho serialu :-D

 • jakubu87
  jakubu87 10.10.2015 | 11:33:28

  díky za slovenské titulky :)

 • Big_Boss
  Big_Boss 9.10.2015 | 8:15:56

  Trošku pomalejší než minulý díl, ale i přesto si myslím, že si Hrdinové polepšily od minulé série. Moc nechápu ty hejty na IGN. Sice mi chybí Sylar, ale nový hrdinové jsou přesto docela zajímavý. Trochu by to chtělo zapracovat na postavě Joanne Collins, protože tahle postava je mi prostě nesympatická. Sice i Sylar zabíjel, ale ten měl aspoň styl a charisma. Jsem zvědavý jak do příběhu zapadne Hiro, Matt, Angela a Mohinder. Noah Bennet aka HRG jako vždy výborný. POZOR SPOILER ! – Docela mě překvapila smrt Molly, doufal jsem že v příběhu vydrží až do konce. Její postava se mi líbila o hodně víc než v prvních sériích – KONEC SPOILERU !