Edňáci hodnotí Heroes Reborn

Edňáci hodnotí Heroes Reborn

25.1.2016 18:35


Jelikož je pátá řada Hrdinů za námi, rozhodli jsme se požádat několik členů redakce Edny, aby se s námi podělili o své dojmy z ní. Co si tedy o tomto návratu kdysi slavného seriálu naši redaktoři myslí? A co na něj říkáte vy?


@tom99

Heroes Reborn začali skvěle a já si neměl na co stěžovat. Zpočátku šlo o hrozně nostalgickou věc a spoustu neduhů jsem úmyslně přehlížel, protože jsem byl nesmírně nadšený z návratu Hrdinů. Kring se polepšil a prvních osm dílů to vypadalo, že má vše promyšlené do konce. Bohužel Kring se stal svým vlastním katem. Proslulá věta, že „s časem se nemá zahrávat“, opět zazněla a opět se jí nikdo neřídil. I když flashbackové epizody považuji za nejlepší, co Reborn nabídli, zasely rovněž spoustu problémů a od té doby to šlo se seriálem od desíti k pěti. Děj prořídl, postavy se chovaly nelogicky a staly se naprosto nepodstatnými pro příběh, herci přestali (dobře) hrát, hudba odezněla, a já seriál nepoznával. Přirovnal bych to k druhé řadě seriálu Revolution, kdy začátek druhé řady nastavil velkou laťku a těšil jsem se nesmírně na každý díl, ale s blížícím se koncem jsem se modlil za závěrečné titulky.

@Lucifrid

Hrdinové jsou má srdcovka a vždy se k nim budu ráda vracet, takže jsem byla z jejich návratu nadšená. Samozřejmě jsem byla vůči Kringovi podezíravá, a jak se ukázalo, oprávněně. V Reborn předvedl všechny své nešvary, ale na druhou stranu, návrat to byl pěkný. Samozřejmě, nebýt Noaha, Hira, Mohindera (a jeho úvodů a závěrů), bylo by to o dost horší. Zároveň, kdyby se vynechalo několik zbytečných postav jako Carlos nebo Micah, mohlo to být mnohem lepší. Plus to chtělo lepší záporáky a v některých případech i herce. Ti dobří neměli moc šancí se předvést a ti špatní ukázali, že hrát neumí. Do skoku časem v June 13th (a hlavně tyto dvě epizody) to byla celkem jízda, pak to šlo trochu s kopce. Ale finále se mi (i přes pár nedostatků a kiksů) líbilo a konec považuju za (na Kinga) celkem důstojný a jsem spokojená. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych byla nadšená. Bylo to fajn, ale mohlo to být lepší, zázrak se nekonal. Toť vše.


@barahir

Seriál nezačal vůbec špatně, první dvě epizody hrály na nostalgickou notu a já jsem se tetelil blahem. Jenže pak přišel klasický Kringův nešvar – příliš mnoho postav. Děj se stával stále více roztříštěným, ale vlastně proč, když půlka postav byla zbytečných a nezajímavých? Ano, teď mluvím o Carlosovi, Taylor, Emily a dalších. Ale nějak jsme překonali menší krizi a přišly dvě skvělé flashbackové epizody s Hirem Nakamurou. V tu chvíli dostal seriál znovu šťávu a všechno se zdálo být skvěle rozjeté, až do… dokud Noah nezačal pokoušet motýlí efekt a nezměnil minulost. Tady já vidím zlom a od té chvíle šel seriál do kopru. Navzdory Kringovým slibům, že tentokrát se manipulaci s časovými liniemi vyhne. Splnil to ale jen u Hira, který se stal hlavním bijcem za nezasahování do minulosti. Pak přišla zimní pauza a po ní, jako by se vrátil jiný seriál. Noah byl bezdůvodně odstrčen a místo něj měli seriál táhnout Tommy a Malina. To ale nevyšlo a seriál se tak rozloučil více než rozpačitě, plný chyb, bez vysvětlení a s cliffhangerem.

@Navrus

Po tolika letech už jsem v návrat Heroes ani nedoufal a nakonec stejně přišel. Nápad na konec světa byl skvělý a některé postavy, hlavně ty staré známé, mě příjemně překvapily. Jako každý seriál, i Heroes Reborn měl své lepší a horší epizody, ale z mého pohledu převažovaly ty lepší. Očekával jsem více nových schopností, temnějších postav a hlavně návrat Mr. Mugglese, ale nemůžeme mít vše. I kdyby další série být neměla, jsem s ukončením série spokojený.

@lukascoolarik

Původně jsem se na Heroes Reborn hodně těšil, po pár epizodách však přišlo hořké zklamání. Tim Kring se ani trochu nepoučil ze svých chyb, které napáchal v původních Hrdinech, a vypsat všechno, co bylo na tomto revivalu špatně, by zabralo více než jeden odstavec. Vyzdvihnu však špatně napsané postavy, nápadné vykrádání původního seriálu, lacině působící zvláštní efekty a ve většině případů i naprostá absence emocí. Suma sumárum, Heroes Reborn nedokázal využít svůj potenciál a postrádal jakoukoliv originalitu, doporučil bych ho proto pouze skalním fanouškům jeho předchůdce, kteří se kromě hnusné podpásovky ve formě závěrečného cliffhangeru dočkají i pár odpovědí a návratu několika původních postav.

@téčko171

Když v polovině prvního desetiletí nového milénia odstartoval zlatý věk seriálové televizní zábavy, Hrdinové byli u toho. Jejich konec vyvolal v srdcích diváků nemalé rozpaky, proto se tvůrce seriálu, Tim Kring, po pěti letech rozhodl přijít s uceleným, uzavřeným příběhem, který by cestu jednoho z „otců zakladatelů“ důstojně zakončil. Dostál svému slovu? Inu, každý, kdo Kringa aspoň trochu zná, ví, že s jeho slovem je to trochu složitější. Sice jsme dostali uzavřený příběh, avšak chyby z let minulých – oživování postav, neustálé vrtání se v časoprostorovém kontinuu, nebo zbytečná překombinovanost – zůstaly navzdory slibům nenapraveny. A aby toho nebylo málo, ani na závěr závěru si duchovní otec neodpustil nakousnutí nového děje, jehož budoucnost je značně nejistá. Tim Kring se zkrátka nezměnil, i když by tomu asi sám rád věřil. Těšit se tak můžeme alespoň z dobrého castingu. K návratu největších oblíbenců sice nedošlo a nový ansámbl nedostal tolik prostoru, aby se pořádně ukázal, přesto zvládli nováčci své úlohy obstojně, zejména výkon mladého Robbie Kaye a charismatického Zachary Leviho stojí za zmínku. Ve výsledku noví Hrdinové nejsou ani vyloženě špatní, ani vyloženě dobří. Prostě jen jsou.

Foto: NBC


Jít na Heroes | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!