Herec z Hrdinů se vrátil k natáčení první série, kde údajně čelil několika rasistickým narážkám

Herec z Hrdinů se vrátil k natáčení první série, kde údajně čelil několika rasistickým narážkám

19.5.2021 18:00


Série sice může být u konce, seriál může být mrtvý, ale kauz z natáčení není nikdy dost. Jeden z hlavních představitelů první řady se nedávno rozpovídal a také rozepsal o špatné zkušenosti z natáčení prvních Hrdinů. Rasistické narážky, podivné scény a nakonec vyhazov. To herce čekalo.


Řeč je o Leonardu Robertsovi, který si v první řadě veleúspěšného seriálu Heroes zahrál D.L. Hawkinse, hrdinu, který uměl procházet pevnou hmotou. Roberts byl hlavní postavou pouze v první řadě, v dalších řadách se sice sem tam objevil, ale jednalo se už jen jako návrat hostující hvězdy. Roberts byl po první řadě vyhozen. A nyní popsal, proč tomu tak bylo.

Roberts ve své eseji a prakticky otevřené zpovědi uvedl, že natáčení prvních Hrdinů bylo zkrátka peklo. Sice před seriálem měl již nějaké zkušenosti, nikdy ale nezískal hlavní roli v seriálu pro tak velkou stanici jako je NBC. Role si tedy vážil, nicméně tehdy se psal rok 2006, kde se podle Robertsových slov tvůrci a herci neuměli chovat k hercům černé (či jiné) pleti.


Co se tedy přesně na place stalo? Problém byl údajně už v samotném pilotu, kdy původní scénář obsahoval jednu rasistickou scénu na účet postavy D.L. Hawkinse. Hercovi se to samozřejmě nelíbilo a studio se i tak rozhodlo scénu nenatočit a ze seriálu úplně vypustit. Bohužel to nebyl jediný problém. Frustraci herec cítil každý den na natáčení a prakticky nebylo moc s kým o tom mluvit. Být černým hercem v Hollywoodu je (bylo) zkrátka peklo.

(V seriálu zamilovaný pár, ale na place se herci moc nemuseli. Foto: NBC)

Herec věděl o tom, jaké plány mají tvůrci s postavou Hawkinse do budoucna. Bylo ale velice zajímavé sledovat, jak se jeho role zmenšovala a zmenšovala, když se seriál stával úspěšnějším, a první řada pokračovala. Hawkinsova role byla osekána na minimum, přesto byl Roberts ochotný pokračovat. Jako jednu z nejhorších zkušeností bere spolupráci s Ali Larter, jeho seriálovou manželkou známou jako Niki Sanders.

Ali Larter se údajně chovala neprofesionálně, vůbec se během natáčení s Robertsem nebavila. Když se ji snažil herec kontaktovat, aby společně probrali společné scény, Larter to odmítala. Problémy přicházely, když měli oba herci točit intimní scény. Larter se údajně Robertse štítila, což vedlo k několika hádkám přímo před natáčecím štábem. Vše bylo podle slov herce neúnosné a mělo jasný rasistický podtext.

Když se po první řadě stal seriál hitem, tvůrce seriálu Tim Kring poslal hlasovou zprávu Robertsovi, že v seriálu jako hlavní postava končí. Následně se o pár dní později s Kringem sešel, kde mu byla nabídnuta menší role v následné druhé řadě. Původní plány s postavou D.L. Hawkinse, které byly hercovi slíbeny, byly vyhozeny do koše. Roberts z toho viní neprofesionální štáb a především nesoulad na natáčení s Ali Larter.

Robertsovu esej zveřejnil server Variety, který dále vyzpovídal dalších deseti lidí, kteří na první řadě Hrdinů pracovali. Ti se údajně ke kauze nechtěli vyjadřovat, naopak mluvili velice profesionálně a na Robertsonův účet nic špatného neřekli. Asi se už nikdy nedozvíme pravdu, jak to celé bylo. Leonard Roberts ale otevřel staré rány z roku 2006, které možná měly zůstat pohřbeny.

Jaký máte názor na situaci vy?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Heroes | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!