Jak návrat starých postav korespondoval s dějem Heroes Reborn?

Jak návrat starých postav korespondoval s dějem Heroes Reborn?

30.1.2016 16:15


I když měla série pouze třináct epizod, objevilo se poměrně dost herců z původního seriálu. Některé postavy byly důležité pro děj, některé méně. Dnes se podíváme, jak do seriálu zapadly a jaký byl jejich návrat.


Noah Bennet

Noah táhl celý seriál na svých bedrech. Zvládl zábavné i vážné polohy a pokud se v epizodě něco dělo, byl u toho právě Noah. Seriál po podzimním finále ztratil dech a zrovna absence Noaha byla cítit na každém kroku. Noah je jedna z nejlépe napsaných postav v celých Heroes. Je zajímavé, jak dokáže diváky bavit postava pět řad a to nemá ani schopnost.

Hiro Nakamura

Bezpochyby největší hvězda seriálu. Po Noahovi jediná skutečně důležitá postava, která se vrátila ze starých Heroes. Hiro měl zásadní roli ve dvou skvělých epizodách, v sedmé epizodě June 13th (Part 1) a v osmé June 13th (Part 2). Jakého se mu dostalo konce? Nevíme. Těžko říct, zda Hiro žije či ne, ale spíš čekáme tu druhou variantu. Zbytečně se obětoval, aby šel pouze s mečem proti naklonovaným Harrisům s pistolí.


Matt Parkman

Další velký návrat a další vyšumělý konec. Matt začal skvěle a vidět ho jako záporáka byla radost pohledět, i když by bylo lepší, kdyby nám Kring lépe vysvětlil jeho motivy. Ve dvanácté epizodě skončil po autonehodě zaklíněný v autě a hlasitě se rozesmál. Do finálové epizody se ovšem Matt už nevešel a my nevíme, jak to s ním dopadlo. Ovšem rozumí tomu někdo, proč s sebou postava s nejmocnější mentální schopností znovu nechala manipulovat a skončila jako záporák?

(Noah je bezesporu nejlepší postavou celého seriálu. Foto: NBC)

Micah Sanders

Doufali jsme, že Micah, malý klučina z prvních dvou sérii, dostane trochu větší roli. Ve webepizodách Dark Matters byl vůdcem odboje, ale v samotném seriálu jen párkrát přiložil ruku k televizi nebo počítači, aby poslal do světa zprávu, což ale na hlavní děj mělo pramalý vliv. Trošku smutné, že ve webepizodách měl mnohem důležitější roli, než v samotném seriálu. Kring si zkrátka jen chtěl odškrtnout, že se Micah objeví.

Mohinder Suresh

I když jsme spíše slyšeli jeho hlas na začátku a konci epizod, Mohinder byl důležitou postavou, i když se v podstatě pořádně objevil jen v jedné epizodě. První půlka řady se točila ohledně teroristického útoku v Odesse, ze kterého byl právě obviněn Mohinder. Tim Kring ho dokázal skvěle zakomponovat do příběhu, i když se prakticky neobjevoval.

Molly Walker

Molly se objevila pouze v pár epizodách, ale když už v nich byla, nikdy se nejednalo o zbytečné scény. Jsme rádi, že jsme Molly měli možnost vidět v její dospělé verzi a její oběť ve čtvrté epizodě byla nezapomenutelná. Stejně tak jako její hláška, která patří asi k nejzapamato­vatelnějším z nové řady – „Zapomeň minulost, Noahu, zachraň budoucnost“.

(Angela nám v průběhu řady zestárla, ale pak i záhadně omládla. Foto: NBC)

Angela Petrelliová

V každé řadě udělala Angela nějaký čin, za který jste ji měli důvod nenávidět. Zde se tak nestalo a Angela se stala příjemnou babičkou, která s Noahem vymyslela skvělý plán, jak ochránit svá vnoučata. Každý její výskyt byl opodstatněný, objevovala se v důležitých momentech a dobře zapadla do příběhu.

René

Haiťan zemřel (překvapivě) hned v první epizodě, ale díky hrátkám s časem se brzy zase vrátil. Bohužel chtěl zachránit pouze Micaha, kterého nakonec vlastně ani nezachránil. S hlavním dějem toho neměl moc společného. Na druhou stranu Haiťan nikdy nebyl postavou, která byla zásadním pro děj v Heroes. Všichni jsme čekali, že někomu opět vymaže paměť a my ho tak uvidíme v akci. Bohužel to se nestalo a jeho úlohu v seriálu často nahrazovala Phoebe Frady (blokování schopností) a Caspar Abraham (mazání paměti).

Na závěr

I když Heroes Reborn byli příběhem o nových postavách, staré postavy měly většinou s hlavním dějem společného víc než ty nové. Přestože se staré postavy tolik neobjevovaly, často hrály v seriálu zásadní roli a měly dopad na celkový děj. Ať už si tvůrce seriálu Tim Kring říká, co chce, Heroes Reborn nebyli až tak příběhem nových postav, ale spíše vzdáváním holdu těm starým, kvůli kterým jsme si seriál tolik oblíbili.

V seriálu se odehrálo několik, ať už menších, nebo větších zvratů. Který nejvíce překvapil vás? Zahlasujte v naší anketě. 

Nejlepší zvrat

38%
25%
11%
9%
9%
6%
2%
0%
123 hlasů

Jít na Heroes | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!