Recenze Heroes Reborn

Recenze Heroes Reborn

1.2.2016 16:00


Je to týden, co seriál skončil a nám se usadily myšlenky, abychom mohli napsat ucelenou recenzi. Jak tedy dopadl seriál oproti původním Heroes? Je o co stát? A má Tim Kring stále co nabídnout?


Heroes Reborn se vrátili na televizní obrazovky po pěti letech s novými herci a stejným tvůrcem, který slíbil, že se poučí z chyb, které zasel v původním seriálu. Už tedy nehrozilo žádné cestování časem, měnění časových linií, umírání a následné oživování. Jak to ale nakonec dopadlo?

Seriál začal výborně a starým fanouškům hrál krásně na nostalgickou notu a servíroval divákovi poměrně zajímavý a přímočarý příběh, který nemusel každého nadchnout, ale nemohl také nikoho urazit. Tim Kring znovu sázel na velký výskyt postav a postupné propojování mezi nimi, ale čím více epizod uplynulo, tím lépe mu bylo vidět do karet a zjistili jsme, že Kring se nezměnil ani o chlup.


(Maskovaný strážce Carlos navlékne masku snad jen jednou. Foto: NBC)

Začátek seriálu je zcela jak od jiného tvůrce – člověk se bojí o postavy, které zničehonic umírají hned na začátku příběhu, děj vypadá promyšlený do puntíku od začátku do konce. Co se tedy pokazilo? Existuje na to jednoduchá odpověď a tou je cestování v čase a s ním všechny spojené patálie.

Ačkoliv flashbackové epizody June 13th (Part 1) a June 13th (Part 2) patří možná k nejlepším epizodám z celých Heroes, zasely mnoho problémů, kvůli kterým trpěly závěrečné epizody. Zničehonic se mrtvé postavy vracely opět mezi živé (a to několikrát), minulost se měnila jako na běžícím páse a vlastně všechny (ne)zahojené rány, kvůli kterým jste trpěli v původních Heroes, se zčistajasna otevřely a seriál postupně začal ztrácet dech.

Nejhorší na tom bylo, že z posledních čtyř epizod cítíte, jako by si to uvědomili i samotní herci, kteří zčistajasna přestali hrát. Některé scény se Zacharym Levim a Robbiem Kayem byly naprosto nekoukatelné, a z herců sršel amatérismus. Z posledních epizod se vytratila i hudba a na závěrečné rovince, kdy měl seriál zrychlit, těžce upadává před vítěznou čárou.

(Seznamte se s Tommym – Hirem Nakamurou 2.0. Foto: NBC)

Zkrátka se zdá, jako by se Kring v úvodních epizodách chtěl zavděčit fanouškům, přečetl si internetová fóra a zjistil, co se lidem na seriálu nelíbilo, a následně to zakomponoval do Heroes Reborn. V půlce řady si zřejmě uvědomil, že to je jeho seriál a udělá si to vše po svém a opět sklouzl ke svým tradičním chybám.

Seriál tak působí nevyváženým dojmem, kdy ty skvělé epizody střídají naprosto nesnesitelné. Postavy postupem času ztrácely na významu a jejich výskyt byl u některých zbytečný (Carlos, Emily, Ren a další). Kupodivu staré postavy z původního seriálu zapadly do příběhu nejlépe, až na pár výjimek (Micah).

Seriál ovšem dokázal hrát skvěle na nostalgickou notu a leccos šlo odpustit či přehlédnout. Kring se pokoušel s Hrdiny svést na současné, komiksové vlně. Nutno podotknout, že i když stále jde o lidi se schopnostmi jako právě u zmíněných komiksových seriálů, v Heroes se řeší zcela jiné věci než např. v Arrowovi a Flashovi. Příběh by ale příště chtělo dotáhnout lépe do konce, seškrtat několik postav a dohlédnout na casting nových herců.

(Malina, dívka, která byla předurčena zachránit svět. Foto: NBC)

Na prvních devět dílů budu vždy vzpomínat jako na epizody, kdy to Kring málem zvládl. Ke zbytku bohužel nemám slov. Jelikož byl seriál ukončen a zřejmě se nedočkáme pokračování, jak se na Heroes Reborn bude vzpomínat za pár let? Nijak. Každý fanoušek Heroes si vybaví skvělou první řadu a zpackanou druhou řadu, na které se podepsala stávka scenáristů. Na zbytek si už nikdo pamatovat nebude a za dva měsíce bohužel ani nikdo nebude vědět, že nějací Heroes Reborn běželi na televizních obrazovkách.

Hodnocení: 70 %

P.S.: Když si většina z nás vzpomene na Heroes, první, co nás napadne, je Peter a Sylar. Jaká postava se vám ovšem vybaví, když se řekne Heroes Reborn? Nás bohužel žádné jméno nenapadá. V komentářích dejte vědět, jak byste řadu hodnotili vy. Za pět let, až bude světem řádit seriálová krize, se opět uvidíme na NBC u nových Heroes s Timem Kringem v nejlepší možné formě.


Jít na Heroes | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!