Heroes

Heroes


Heroes (Hrdinové) je americký sci-fi seriál od scénáristy Tima Kringa. V USA měl premiéru 25. září 2006 na stanici NBC, která odvysílala celkem čtyři série, poté byl seriál ukončen. První sezóna trhala v Americe rekordy, sledovalo jí přes 15 milionů diváků. Po pěti letech se Hrdinové vrací na místo činu se stejným scénáristou a objeví se jak některé postavy z dřívějších řad, tak i noví herci. Nejedná se o restart, ale o volné pokračování seriálu. Znalost předchozího děje však není nutná.

Heroes Reborn (oficiální popis páté série):

Před rokem se v Texaské Odesse stal teroristický útok a zanechal město zdecimované. Obviněni z tragické události jsou ti se zvláštními schopnostmi. Jsou na útěku nebo se musejí skrývat před samozvanými strážci pořádku, kteří se je snaží pochytat.

Mezi takové patří i Luke (Zachary Levi) a Joanne (Judith Shekoni), kteří mají v úmyslu pomstít tragickou ztrátu. Noah Bennet odešel do ústraní, ale konspirátor Quentin Frady (Henry Zebrowski) ho najde a otevře mu oči s pravdou ohledně teroristického ú­toku.

Zatímco jsou na útěku, objevují někteří lidé své nové schopnosti. Dospívající Tommy (Robbie Kay) chce být normálním klukem a oslovit dívku svých snů Emily (Gatlin Green), ale být normální je po objevení nových schopnosti prakticky nemožné a to ho děsí. Éterická teenegerka Malina (Danika Yarosh) byla vychovávána v přesvědčení, že jí je souzeno dělat velké skutky. Jedinečná mladá žena Miko (Kiki Sukezane) se v Tokiu se snaží vypátrat nezvěstného otce a zároveň skrývá velké tajemství, které jí dává sílu. Jiný typ hrdiny v sobě objevuje bývalý voják Carlos (Ryan Guzman). Mezitím Erica (Rya Kihlstedt), vedoucí uspěšné společností Renautas, zastupuje své vlastní zájmy.

V dobrém nebo zlém, někteří jsou předurčení zkřížit cestu s vybranými hrdiny z minulosti, včetně Hira Nakamury, Matta Parkmana, Mohindera Sureshe a Haitiana. Jejich společným osudem není nic menšího, než záchrana světa a lidstva.


Rekapitulace děje prvních čtyř sérií:


První série: Genesis (Zrození)

Kniha I: Zrození začíná v den zatmění Slunce. V poslední době, začínají zdánlivě náhodné skupinky jedinců objevovat něco, co lze popsat jako „zvláštní schopnosti“. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl. Zatím netuší, že navždy změní svět.

K této přeměně z obyčejných na výjimečné nedojde přes noc. Každý příběh má svůj začátek. Mohinder Suresh odhaluje tajemství výzkumu svého otce, který studoval teorii lidského genomu. Lidé zjišťují, že dokáží létat, měnit časo-prostorové kontinuum, léčit se, malovat budoucnost, nebo číst myšlenky. Noah Bennet pracuje ve “Společnosti“ která tyto výjimečné lidi chytá a studuje. Jak získali své schopnosti je záhadou. Ale to, jak je využijí, je na nich. Jedna věc je však jistá, jejich osudem není nic menšího než záchrana světa…

Druhá série: Generations (Vývoj)

Kniha II: Vývoj následuje čtyři měsíce po konci knihy první. Události z konce první řady změnily životy hrdinů, ne vždy k lepšímu. Představuje se několik nových postav a tajemství Společnosti se začíná odhalovat. Její zakladatelé se potýkají s postavou z minulosti, která je odhodlána je pozabíjet. Nakonec dojde na ještě větší hrozbu – virus, který ohrožuje životy 93% světové populace.

Tato série má pouze 11 epizod, protože ji přerušila stávka scénáristů. Nenatočené díly měly pojednávat o tom, co se stane po rozšíření viru.

Třetí série: Villains & Fugitives (Zlosynové & Uprchlíci) 

Kniha III: Zlosynové začíná pokusem o atentát na Nathana Petrelliho a jeho následky. Sylar získává zpět své ztracené schopnosti. Kromě toho několik zloduchů uniklo ze sekce 5 a Společnost se je snaží pochytat. Objevuje se nová postava, Arthur Petrelli, kterého vyléčí z kómatu Adam Monroe. Arthur Petrelli si najme několik zločinců (Flint Gordon, Knox a Daphne Millbrook) a snaží se zlákat také Mohindera Sureshe. Jeho cílem je sestavit vzorec, který by dal všem lidem schopnosti. Ale samotný vzorec nestačí, chybí „katalyzátor“, který je ukrytý v jedné z postav.

Druhá část třetí série s podtitulem Kniha IV: Uprchlíci vypráví o tom, co se stane po zničení vzorce. Hlavní zápletka se točí okolo Nathana, který tvoří vlastní společnost s přímým účelem pochytat lidi se schopnostmi. To znamená i bratra Petera, který odmítne nabídku na ochranu. Hrdinové se nakonec vzbouří a snaží se Nathana přimět, že on je jedním z nich. Nathanovi se ale celá akce začíná vymykat z rukou, je tady totiž muž, který hodlá hrdiny izolovat i za cenu jejich zabíjení…

Čtvrtá série: Redemption (Vykoupení)

Kniha V: Vykoupení vypráví příběh o Samuelu Sullivanovi a jeho cirkusové rodině. Zatímco většina hrdinů se snaží vrátit do běžného života, Samuel touží po moci a nové problémy jsou na obzoru. Claire začíná novou životní etapu na vysoké škole, Hiro s Andem si zřídili svoji vlastní linku „Zavolej superhrdinům“, Matt se opět sbližuje s manželkou, Noah se pokouší zapomenout svůj dřívější život a Peter zachraňuje lidi jako záchranář. Na pozadí těchto zcela obyčejných životů se ale rýsuje zcela něco nového. Nová hrozba.

Samuel po ztrátě svého bratra Josepha chce nahradit jeho místo ve své rodině někým jiným a pokusí se ukořistit jednoho ze známých Hrdinů. Postupem časem je odhaleno, že přítomnost více Hrdinů, dává Samuelovi větší moc v používání jeho schopnosti, a tak se rozhodne Samuel získat všechny – některé dobrovolně, některé násilím, se spoustu z nich bude manipulovat. Jak se Hrdinové poperou se zcela novým a odlišným záporákem?

Foto: NBCloading…