René / Haitian

René / Haitian

Jimmy Jean-Louis Sezóny 5 2006 - 2015


Schopnost: mazání paměti/blokování schopností

Volume 1 – Genesis

Haiťan je tajemstvím zahalená postava pracující pro Společnost. Spolupracuje s Noahem Bennetem při chytání výjimečných lidí. Umí nejen mazat vzpomínky, ale navíc ostatní Hrdinové ztrácí v jeho blízkosti své schopnosti. Téměř všichni ve Společnosti si myslí, že Haiťan je němí a neumí mluvit. To ale vůbec není pravda. René v minulosti několikrát pomohl Angele Petrelliové a v nynější době Claire Bennetové.

Volume 2 – Generations

Když Noah násilně opustil Společnost, René později taky a stal se z něj uprchlík. Neuposlechl přímý rozkaz a neodevzdal Petera Petrelliho Společnosti, ale radši ho pustil a vymazal mu paměť. René později znovu spolupracoval s Noahem a snažil se s ním zničit Společnost. Poté, co Primatech už nevedl Bob Bishop, se Haiťan ke Společnosti opět přidává.

Volume 3 – Villains

I když se do Společnosti vrací i Noah, jeho novým parťákem se kupodivu stává Sylar. Haiťan se proto vrací do své rodné země zastavit svého bratra, jednoho z uprchlíků ze sekce 5. S poražením svého vlastního brara mu pomůže i Peter s Nathanem. Když se René vrací zpět do Států, pomůže Peterovi oslabit Arthura Petrelliho, aby mu Peter mohl dát finální, smrtelnou ránu.

Volume 5 – Redemption

Společnost skončila, ale Haiťan po všech těch letech je stále velice dobrým přítelem Noaha Benneta. Když Noah má problémy se svojí dcerou, René je vždy nablízku, aby mu pomohl situaci zvládnout. Stejně tak to platí i pro rodinu Petrelliových. Když se Peter rozhodl vydat se za Sylarem, René mu okamžitě přispěchá na pomoc, aby si Peter půjčil Haiťanovu schopnost, a měl se Sylarem šanci na vyrovnaný souboj.