Zlatý Kompas

Zlatý Kompas

2007


Dobrodružství Lyry Belacquy, sirotka žijícího v paralelním vesmíru, kde dogmatická vládnoucí mocnost zvaná Magisterium oponuje svobodnému dotazování. Děti v tomto vesmíru jsou uneseny neznámou skupinou zvanou Vrahouni, která je podporována Magisteriem. Lyra se připojí k Romunům na cestě na daleký sever, zemi medvědů kyrysníků, při hledání pohřešovaných dětí.

Informace

Originální název: The Golden Compass
Premiéra: 27.11. 2007 (VB), 13.12. 2007 (ČR)
Režie: Chris Weitz
Scénář: Chris Weitz
Hudba: Alexandre Desplat
Hrají: Dakota Blue Richards (Lyra Belacqua), Nicole Kidman (Marisa Coulter), Daniel Craig (Lord Asriel), Sam Elliott (Lee Scoresby), Ian McKellen (Iorek Byrnison), Eva Green (Serafina Pekkala), Clare Higgins (Ma Costa), Ben Walker (Roger Parslow) a další
Producenti: Bill Carraro, Deborah Forte
Kostýmy: Ruth Myers
Stopáž: 113 minut

O filmu

Film zobrazuje dobrodružství Lyra Belacqua, sirotka žijícího v paralelním vesmíru, kde se proti svobodnému vyšetřování staví dogmatická vládnoucí moc zvaná Magisterium. Děti v tomto vesmíru jsou uneseny neznámou skupinou zvanou Vrahouni, kteří jsou podporováni Magisteriem. Lyra se připojí ke kmenu námořníků na výlet na daleký sever do země medvědů kyrysníků při hledání pohřešovaných dětí.

Foto: New Line Cinema


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře