Které postavy byly z druhé řady vynechány?

Které postavy byly z druhé řady vynechány?

7.2.2021 1:22


Tvůrci ze seriálu obsadili do rolí dva herce, kteří se měli objevit ve druhé sérii. Bohužel plány se nakonec změnily a jejich velký debut bude až ve třetí řadě. O které postavy se jednalo, se dozvíte v následujícím článku. Článek obsahuje spoilery z finále druhé řady a z knih.


Ve druhé řadě nám bylo představeno několik nových postav, včetně doktorky Mary Maloneové, fyzičky studující temnou hmotu ve Willově světě, a sester Angelicy a Paoly, které žijí osamoceně s dalšími dětmi ve městě Cittagàzze. Podobně na tom byli herci Oliver Monaghan a I-Kay Agu obsazeni do rolí andělů Barucha a Balthamose před premiérou druhé řady. Ukázalo se však, že jejich scény byly vystřiženy a ukáží se až ve třetí řadě.

V knižní trilogii Philipa Pullmana jsou Baruch a Balthamos milenci, kteří hrají významnou roli v událostech třetí knihy Jantarové kukátko. Ti dva se na konci druhé knihy Jedinečný nůž přiblíží k Willovi v naději, že ho přesvědčí, aby je následoval a přinesl Jedinečný nůž Lordu Asrielovi. Will to však odmítne, protože potřebuje najít Lyru, kterou unesla její matka paní Coulterová poté, co vystopovala jeho a Lyru do hor poblíž Cittagàzze.


O. Monaghan, I-Kay Agu

Během otázek na Twitteru s showrunnerem Jackem Thornem vyšlo najevo, že scéna byla původně pro ně do druhé řady napsána. Podle Jacka po mechanické stránce bylo však jednodušší ukončit druhou řadu bez nich. Ujistil ovšem fanoušky, že jsou oba zařazeni do scénářů třetí řady a je pro něj skvělé psát jejich příběh. Je taky ovšem možné, že se Jack a další scénáristé obávali, že finále druhé řady by nebylo tak emotivní po smrti Johna Parryho, otce Willa, kdyby tam zakomponovali oba anděly. Přestože jsme se nedočkali těchto dvou andělů, stále jsme měli možnost na konci dílu vidět jich pár při promluvě Lorda Asriela k nim.

Myslíte, že se rozhodli správně, když Barucha a Balthamose vyškrtli ze druhé řady?

Foto: BBC One, Instagram Olivera Monaghana, Instagram I-Kaye Agua


Jít na His Dark Materials | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!