Objevují se první recenze na Šmakovu dračí poušť

Objevují se první recenze na Šmakovu dračí poušť

7.12.2013 8:00


Po světové premiéře 2. prosince v kalifornském Los Angeles se na internetu pomalu ale jistě začínají objevovat první zahraniční recenze na druhého Hobita. V jakém duchu se vesměs nesou? Jeví se Šmakova dračí poušť oproti Neočekávané cestě zatím jako zlepšení, nebo spíše propad?


S klidem můžeme říct, že většina dosavadních kritiků ze zahraničních periodik, které už svou recenzi vydali, se shoduje na tom, že Šmakova dračí poušť je skutečně ještě lepší než loňská Neočekávaná cesta. Na serveru Rotten Tommatoes si film v době psaní tohoto článku drží rating 71 % pozitivních recenzí, sic z celkového počtu zatím pouze sedmi kritik (pět pozitivních a dvě negativní). Přestože je ale recenzí zatím málo, klíčový je ten fakt, že se mezi nimi nacházejí i ty nejvýznamnější zahraniční filmová periodika.

Pozitivní recenze na film dodaly jak britský Guardian, tak i servery Variety, Empire Magazine nebo Hollywood Reporter:


Téměř všechno ve filmu Hobit: Šmakova dračí poušť je oproti první části Jacksonovy třídílné adaptace milované klasiky J.R.R. Tolkiena krokem vpřed.

Po rozpačitém úvodu v Neočekávané cestě se hobití trilogie Petera Jacksona konečně staví na vlastní nohy ve své mnohem víc vzrušující a účelovější druhé kapitole.

I přes tyto velmi pozitivní reakce je pořád ještě třeba počkat, až se recenzí na internetu objeví více. Co se pak týče naší recenze filmu na Edně, na tu se můžete těšit už příští čtvrtek (nebude-li půlnoční projekce příliš vyčerpávající, snad ještě ráno). A až se druhý Hobit začne hrnout do českých kin, budeme se velmi těšit i na veškeré vaše divácké reakce.


Jít na Hobbit | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře