Třetí Hobit dostává nový podtitul

Třetí Hobit dostává nový podtitul

24.4.2014 16:00


Neočekávaná cesta, Šmakova dračí poušť, Tam a zase zpátky. Alespoň tak měly do dnešního dne znít názvy jednotlivých filmů trilogie Hobit režiséra Petera Jacksona. Právě dnes však Jackson oficiálně prohlásil, že třetí díl ponese název jiný. Ale jaký?


Je to pouhých pár minut, co režisér Peter Jackson na svém facebookovém profilu oznámil, že třetí filmový Hobit neponese název There and Back Again (Tam a zase zpátky), který odkazuje na podtitul původní knihy, nýbrž The Battle of Five Armies – Bitva pěti armád.

Jackson toto své rozhodnutí zdůvodnil tím, že název „Tam a zase zpátky“ mu pro třetí film nepřišel vhodný, jelikož hlavní hrdina celé trilogie Bilbo Pytlík svého cíle – Ereboru – dosáhl už v závěru filmu druhého. Novým podtitulem tak Jackson dává větší váhu finální bitvě v závěru původní knihy, kde se u Ereboru střetnou (mimo jiné) armády trpaslíků z Osamělé hory a Železných hor, elfů z Temného hvozdu, lidí z Jezerního města a skřetů z Mlžných a Šedých hor.


Jackson v tomto svém prohlášení dále nastínil i první informace o chystané prodloužené verzi Šmakovy dračí pouště, které bychom se měli dočkat opět na podzim, a která má být prodloužená o celých 25 minut. Pro více informací sledujte náš web.


Jít na Hobbit | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!