Zahrajte si interaktivní Hádanky ve tmě

Zahrajte si interaktivní Hádanky ve tmě

4.10.2012 14:00


Společnost Warner Bros. zprovoznila speciální novou webovou aplikaci, ve které můžete, stejně jako Bilbo a Glum, potrénovat své hádankářské dovednosti. Na této stránce můžete jak hádat z široké nabídky klasických tolkienovských hádanek, tak například přispět i s hádankou vlastní.


„Všechno žere, všechno se v něm ztrácí,
stromy, květy, zvířata i ptáci;
hryže kov i pláty z ocele,
tvrdý kámen na prach semele;
města rozvalí a krále skolí,
vysokánské hory svrhne do údolí.“

Kapitola Hádanky ve tmě knižního Hobita zachycuje jeden z nejdůležitějších momentů ne ani tak Hobita samotného, ale spíše na něj navazujícího Pána prstenů. Právě kvůli němu se J.R.R. Tolkien rozhodl tuto kapitolu později dokonce pozměnit: Glum původně svůj Prsten vsadil do hádankářské hry a Bilbo ho čestně vyhrál. Až když však Tolkienovi přišel na mysl nápad se skutečnou mocí Prstenu, rozhodl se ho z celé hry vynechat a nechat Bilba, aby Prsten našel a musel s ním před Glumem uprchnout.(Stránku s hádankami otevřete po kliknutí na obrázek)

Nová interaktivní hra na stránkách Warner Bros. je jistě velmi příjemným fanouškovským doplněním, kterým si lze zkrátit ještě více než dvouměsíční čekání na premiéru prvního dílu filmové trilogie s podtitulem Neočekávaná cesta. Pro její absolvování je však zároveň důležitá nejen logická a hádankářská obratnost, ale i znalost anglického jazyka.


Jít na Hobbit | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře