Produkční videa

Produkční videa

2.9.2012 18:30


Během natáčení jednotlivých filmů Hobita zveřejňoval Peter Jackson na internet pro všechny nedočkavé fanoušky sérii produkčních videoblogů, vždy z právě probíhajícího natáčení. A všech výsledných osm videí nyní můžete zhlédnout uvnitř tohoto článku.


Produkční deník #1

O deset let starší a kdo ví o kolik kilo lehčí Peter Jackson nás vítá na začátku natáčení Hobita. Vedle něj se tu rovněž seznámíme jak s některými herci, ať už známými či zcela novými, tak maskéry, návrháři i výtvarníky, projdeme si tu pár produkčních scén a přijmeme přivítání od původních obyvatel Nového Zélandu.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #2

Druhé produkční video se odehrává na konci prvního natáčecího bloku, kdy se většina herců i členů štábu vydává na dovolenou a Peter Jackson se svou armádou vrtulníků pročesává Nový Zéland a hledá další skvostné lokace.


Thumbnail Play icon

Produkční deník #3

Zatímco Peter Jackson se jakýmsi záhadným způsobem přemístil z Nového Zélandu do Velké Británie, kde marně hledá Andyho Serkise (představitele Gluma a režiséra druhého natáčecího týmu), herci i členové štábu vzpomínají na své nejsilnější zážitky z prvních tří měsíců natáčení.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #4

Ve čtvrtém videu se stále nacházíme v britských ateliérech, kde nám Peter Jackson přibližuje techniku snímání Hobita ve 3D a revoluční postup natáčení s osmačtyřiceti snímky za vteřinu, což je dvojnásobek klasické praxe. A právě až relativně nedávno se také ukázalo, jaká chyba tohle ze strany Petera Jacksona ve skutečnosti byla.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #5

Opět nastal čas na návrat do půvabných exteriérů Nového Zélandu, a konkrétně v tomto videu do Hobitína, který zde byl, na rozdíl od dob Pána prstenů, důkladně zrekonstruován tak, aby přežil roky dávno po premiéře všech tří dílů Hobita a těšil tak další a další návštěvníky Nového Zélandu. Krásným bonusem v tomto videu je Elijah Wood ve svém kostýmu Froda. Když do Hobitína přišel poprvé, bylo mu 19. Nyní je mu přes jednatřicet.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #6

První blog roku 2012 a natáčení druhého filmu Hobita (dnes bychom tedy řekli buď druhého nebo třetího) je v plném proudu. Začíná natáčení sudů na řece, nějakého toho pobíhání po kopcích a nakonec se i podíváme, co to obnáší tak obrovský štáb, jaký je ten Hobitův, pravidelně krmit, zavlažovat a zásobovat kofejnem.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #7

Trochu blíže se seznámíme s jednotlivými herci v jejich soukromých karavanech, znovu se podíváme za maskéry, designéry, osvětlovače a tak dále… A na konci se z poza kamery neobjeví nikdo jiný než Orlando Blood alias Legolas z Pána prstenů, který si tuto svou roli samozřejmě zopakuje i v Hobitovi.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #8

V závěrečném videu nejdřív zavítáme na letošní Comic Con, kde fanoušci dostanou pořádnou ochutnávku toho, co nás má v Hobitovi čekat. Na samotné natáčení se ale přesto ještě vrátíme a podíváme se na to nejzajímavější, co jsme z něj ještě neviděli (a co nám Peter Jackson zároveň dovolí vidět). Samozřejmě se dočkáme i pár záběrů ze samotného ukončení natáčení, které se neobešlo bez trochy melancholie a mnoha loučení. Avšak loučení, která jsou zároveň teprve začátkem něčeho mnohem, mnohem většího.

Thumbnail Play icon

Postprodukční video #1

Po osmi produkčních videích tu konečně máme, jak Peter Jackson ostatně sliboval už delší dobu, první video produkční. V něm se můžete podívat například na práci opěvované Weta Digital, filmových zvukařů či speciálního oddělení pro vousy. Video obsahuje překvapivě celkem dost záběrů z výsledné Neočekávané cesty, proto se raději dobře rozmyslete, chcete-li ho vůbec vidět a zkazit si tak možné překvapení.

Thumbnail Play icon

Postprodukční video #2

Po osmi produkčních videích je toto druhé video postprodukční, které jednak zaznamenává poslední dodělávky na filmu Hobit: Neočekávaná cesta, doslova hodiny před první novinářské projekci, a jednak shrnuje slavnostní premiérovou ceremonii ve Wellingtonu, kterou jsme svého času konec konců mohli sledovat i online.

Thumbnail Play icon

Jít na Hobbit | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!