Druhá řada se bude odehrávat na více místech než ta první a představí nám mimo jiné i hlavu rodu Starků

Druhá řada se bude odehrávat na více místech než ta první a představí nám mimo jiné i hlavu rodu Starků

20.11.2022 16:00


Pokračování seriálu House of the Dragon je sice stále daleko, ale jedno je jisté – čeká nás ještě lepší podívaná. Potvrzují to například první potvrzené informace o druhé sérii.


V průběhu první řady si diváci stěžovali na to, že se seriál House of the Dragon neodehrává na tolika místech jako seriál Game of Thrones. To je zapříčiněno především kvůli tomu, že zatímco seriál Game of Thrones sledoval hned několik rodů, House of the Dragon se zaměřuje především na rod Targaryenů, tudíž se logicky musela pozornost upřít především na Královo přístaviště.

Ve druhé řadě by se však tento fakt měl změnit. Potvrdil to sám tvůrce Ryan Condal: „Rozsah našeho seriálu se ve druhé řadě rozhodně musí zvětšit. Půjdeme tak ve stopách seriálu Game of Thrones, který se postupně taktéž rozšiřoval. V našem seriálu jsme se zaměřili především na Královo přístaviště, Dračí kámen a Náplavomarku. Tato tři sídla budou i nadále představovat naše základny, nicméně se blíží válka, a tak bude třeba odhalit další části království.“


(Podaří se Jacaerysovi sjednat spojenectví se Severem? Foto: HBO)

Všechno tohle zní velmi slibně. Tvůrce navíc přiznal, že i když další série pravděpodobně nepokryjí tolik plochy jako Game of Thrones, dočkáme se doposud neviděných míst: „Podle mě toho v seriálu neuvidíme tolik jako v Game of Thrones, ale rozhodně nás čekají části světa, které jste v původním seriálu neviděli. Jedno je však jisté, bude třeba pokrýt mnohem větší prostor než v první řadě.“

Když přišla řada na dotazy, které se týkaly konkrétních nových postav, tvůrce byl zdrženlivý a nic nechtěl prozradit. Všechny pochopitelně zajímá to, kdy se v seriálu dočkáme Starků. Na Sever zamířil Jacaerys Velaryon, a to na konci druhé série, tudíž bychom hned na začátku pokračování měli spatřit Cregana Starka, hlavu rodu Starků. Prozatím není jasné, kdo si tuto postavu zahraje, ale fanoušci teoretizují nad tím, že by se do této role skvěle hodil herec Alexander Dreymon (The Last Kingdom).

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!