Herce Stevea Toussainta ranilo zjištění, že tvůrce Miguel Sapochnik odchází od seriálu

Herce Stevea Toussainta ranilo zjištění, že tvůrce Miguel Sapochnik odchází od seriálu

25.9.2022 18:00


Mezi druhou a třetí epizodou bylo oznámeno, že se tvůrce a režisér Miguel Sapochnik nebude podílet na pokračování seriálu. Toto zjištění ranilo nejenom diváky, ale i samotné herce.


Herec Steve Toussaint, který v seriálu hraje lorda Corlyse Velaryona, patří mezi ty, které nejvíce zasáhl odchod tvůrce Miguela Sapochnika. Ten to oznámil zcela nečekaně na začátku první série, a tak svým rozhodnutím šokoval spoustu lidí. Toussaint se vyjádřil nejenom k tomu, jak moc ho mrzí tvůrcův odchod, ale i k důvodům jeho odchodu.

„Ranilo mě to. Když mi to tvůrce Ryan Condal volal, zrovna jsem něco natáčel v Belgii. Zvedl jsem mu to, a on mi říkal, že to brzy bude oznámeno na internetu, tak mě chtěl na to připravit. Ujišťoval mě, že vše bude v pořádku a že se tak rozhodl samotný Sapochnik. Moc mě to zklamalo,“ řekl Toussaint ke chvílím, kdy se dozvěděl o tvůrcově odchodu.


(Herce nepotěšilo tvůrcovo rozhodnutí, ale chápe ho. Foto: HBO)

Herec přiznal, že nikdy nebyl na tvůrce naštvaný za to, že se rozhodl odejít, a tak prozradil, že nakonec rozumí jeho rozhodnutí: „I když mě to moc zklamalo, protože jde podle mě o umělce s velkou vizí, rozumím jeho rozhodnutí, protože předně se má hledět na zdraví. Zaslouží si dlouhý odpočinek, během kterého nabere síly. Pak si může vybrat, na co se zaměří dále. Svět mu to dluží, protože je nesmírně talentovaný.“

Sapochnik se tedy nakonec vzdal pozice tvůrce z toho důvodu, že se jednomu projektu věnoval až moc dlouho. V tomto případě však není řeč pouze o seriálu House of the Dragon, ale o seriálovém světě Písně ledu a ohně, protože už dřív pracoval na Game of Thrones, kde patřil mezi nejlepší režiséry. Západozemí se začal věnovat už roku 2015, takže na něm pracoval celkem sedm dlouhých let. A to na něj zřejmě bylo už moc.

Zdroj článku: EW


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!