House of the Dragon získal Zlatý glóbus v kategorii nejlepšího dramatického seriálu roku 2022

House of the Dragon získal Zlatý glóbus v kategorii nejlepšího dramatického seriálu roku 2022

12.1.2023 15:00


Loňská novinka ze světa Písně ledu a ohně byla nominována na celkem dva Zlaté glóby. Nakonec seriál získal ten v kategorii, kterou jsme mysleli, že nevyhraje.


V půlce prosince bylo odhaleno, že byl seriál House of the Dragon nominována na celkem dva Zlaté glóby. Konkrétně mohl zvítězit v kategoriích Nejlepší dramatický seriál a Nejlepší herečka v dramatickém seriálu. Tehdy během oznámení nominací jsme si posteskli nad tím, že nebyl nominován herec Paddy Considine, jenž podle mnohých ztvárnil naprosto famózně krále Viseryse.

Každopádně nyní byli vyhlášeni výherci a seriálu se podařilo jednou vyhrát. Konkrétně vyhrál v kategorii Nejlepší dramatický seriál, kde překonal seriály Better Call Saul, The Crown, Ozark a Severance. To, že seriál vyhrál tuto kategorii hned po první řadě, nás velmi překvapilo. To se například nepovedlo ani jedné řadě seriálu Game of Thrones.

Cenu převzali bývalý tvůrce a režisér Miguel Sapochnik společně s herečkami Emmou D'Arcy a MIlly Alcock. Ani jeden z nich nebyl připraven na to, že by seriál mohl zvítězit v této kategorii, což Sapochnik přiznal hned na začátku proslovu. Dále to dokazuje i fakt, že na slavnosti byli přítomno pouze tito tři představitelé seriálu. Výše se můžete podívat na to, jak trio převzalo vítěznou sošku.

Herečka Emma D'Arcy tu hlavně byla kvůli kategorii Nejlepší herečka v dramatickém seriálu, do které byla nominována, ale nezvítězila v ní. Pokořila ji herečka Zendaya, která za svůj výkon v Euphorii získala už druhé ocenění.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!