Jak dlouhé budou zbývající epizody první série?

Jak dlouhé budou zbývající epizody první série?

26.9.2022 18:00


Do konce první řady seriálu House of the Dragon zbývají už jen čtyři epizody. Pokud vás zajímá to, kolik minut letos ještě strávíte v Západozemí, pak si přečtěte následující článek.


Epizodní výpravy do světa Západozemí trvají cca hodinu. Tak tomu bylo u většiny dílů seriálu Game of Thrones a je tomu tak i v případě prequelu House of the Dragon. Zatím nejdelší byla šestá epizoda The Princess and the Queen, která trvala hodinu a osm minut. Naopak nejkratší byla druhá epizoda The Rogue Prince, která trvala „pouhých“ 54 minut.

U zbývajících epizod se budeme pohybovat na průměru, tedy cca jedné hodině. Obzvláště dlouhá, a pravděpodobně nejdelší, by měla být osmá epizoda The Lord of the Tides, která podle zdrojů bude trvat hodinu a devět minut. Zbývající epizody, tedy sedmá Driftmark, devátá The Green Council a desátá The Black Queen, budou mít stopáž o cca 59 minutách.


(Názvy sedmého a osmého dílu odkazují na rod Velaryonů. Foto: HBO)

I když stopáže nemusí působit nijak dlouze, vždy je důležité vybrat správný počet minut, aby epizody byly po celou dobu dostatečně zábavné. Kromě minutáže známe i názvy všech zbývajících epizod. Sedmá a osmá epizoda odkazují především na rod Velaryonů, zatímco devátá a desátá epizoda se zaměřují už na samotný konflikt a hlavní zápletku seriálu.

V tomto ohledu nebudeme odhalovat žádné detaily, jen se zmíníme o tom, že devátý díl, volně přeložený jako Rada zelených, odkazuje na královnu Alicent Hightower, zatímco desátý díl, volně přeložený jako Královna černých, odkazuje na princeznu Rhaenyru Targaryen.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!