Která nemoc trápí krále Viseryse?

Která nemoc trápí krále Viseryse?

21.9.2022 14:00


Už od prvního dílu bylo jasné, že Viserys není zcela zdráv. Čím víc epizod bylo následně odvysíláno, tím více se jeho stav zhoršoval. Čemu vlastně podléhá?


Už v první epizodě The Heirs of the Dragon bylo odhaleno, že krále Viseryse trápí nějaká nepříjemná nemoc. Zjistili jsme to ve chvíli, kdy si ranhojiči nevěděli rady s tím, co má zrovna na zádech. Postupem času se jeho zdravotní stav zhoršoval, což vyvrcholilo v pátém díle We Light the Way, ve kterém několikrát omdlel. A jak odhalil trailer k další epizodě, jeho stav bude čím dál horší.

Podle herce Paddyho Considinea ho trápí nějaký druh lepry: „Jeho tělo chátrá a jeho kosti se rozpadají. Viserys ve skutečnosti není starý, jde o mladého muže. Jen prostě podléhá tomu, co sužuje jeho tělo. Být králem je strašně stresující, proto se to metaforicky odráží na jeho těle. Král tedy trpí fyzicky i psychicky.“


(Králův zdravotní stav je čím dál horší. Foto: HBO)

Viníka jeho nemoci pravděpodobně nikdy nedohledáme, ale mnozí si myslí, že Viserys podléhá železnému trůnu. V minulosti se o něj několikrát škrábl, kvůli čemuž přišel například o prsty na ruce. Trůn je logicky plný nemocí, a tak král mohl lehce onemocnět právě kvůli němu. Pravda však může být někde jinde.

Král dříve létal na obrovském draku Balerionovi, který následně umřel stářím. Dříve na něm jezdila princezna Aerea Targaryen, která se s drakem jednoho dne ztratila, ale jakmile se vrátili, Aerea podlehla neznámé nemoci. Je možné, že to, čemu podlehla Aerea, zůstalo na Balerionovi. Ten tedy mohl nakazit Viseryse, který oné neznámé nemoci taktéž začíná podléhat. Možná ho tedy nakazil jeho vlastní drak.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!