Které významné postavy zemřely v páté epizodě?

Které významné postavy zemřely v páté epizodě?

19.9.2022 19:00


Přesně v polovině první série se tvůrci rozhodli usmrtit několik významných postav. Na to, proč tyto postavy musely zemřít, se zaměříme v následujícím článku.


V pátém díle We Light the Way jsme konečně mohli spatřit Daemonovu manželku Rheu Royce z Údolí, nicméně jak rychle se objevila na scéně, tak rychle zmizela. V hned první scéně této epizody se totiž setkala se svým mužem, který jí nečekaně stál v cestě. Jakmile si začala utahovat z toho, že přišel splnit své manželské povinnosti a že by si chtěl vzít za ženu svou neteř Rhaenyru, uvědomila si, kvůli čemu doopravdy přišel.

Došlo jí to ve chvíli, kdy zmínila sňatek s jeho neteří. Rhea pro Daemona ve skutečnosti představovala překážku, protože by se díky ní stal „pouze“ dědicem Runokamene. Jiné sňatky mu však mohou nabídnout lepší vyhlídky, a tak se vydal do Údolí, aby zabil svou manželku. Když se v tu chvíli k ní přiblížil, Rhein kůň se ho lekl a shodil svou jezdkyni, která byla následkem pádu částečně paralyzována. Daemon ji poté rozbil hlavu kamenem, aby ji dorazil.


(Člen Královské gardy se dopustil ohavného činu. Foto: HBO)

Daemonovy činy budou mít velké následky, pro něj však veskrze pozitivní. Na druhou stranu druhé velké úmrtí by nemělo mít pozitivní následky pro Cristona Colea. Ten totiž na předsvatební oslavě zabil přímo v sále sera Joffreyho Lonmoutha, přísežného ochránce rodu Velaryonů.

Proč se dopustil takového činu? Ser Joffrey mu pověděl o tom, že ví, že je milencem Rhaenyry Targaryen. To Cristona Colea pravděpodobně pěkně vytočilo, a tak podlehl svému smutku a hněvu a rozhodl se sera zabít hned na místě. Criston chtěl následně spáchat sebevraždu, ale zabránila mu v tom královna Alicent. Díky znalosti knižní předlohy je velmi pravděpodobné, že mu tento ohavný čin bude z nějakého záhadného důvodu odpuštěn.


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!