Proč Criston Cole udělal v pátém díle to, co udělal?

Proč Criston Cole udělal v pátém díle to, co udělal?

23.9.2022 18:00


Konec páté epizody byl v mnohém šokující, protože se Criston Cole dopustil nečekaného a nevídaného činu. Co k tomu řekl jeho představitel a bude za to Cole potrestán?


Na konci páté epizody We Light the Way ser Criston Cole umlátil k smrti sera Joffreyho Lonmoutha. Vzhledem k tomu, že sledujeme seriál z prostředí Game of Thrones, by na tom nebylo nic neobvyklého, kdyby ho neumlátil na svatbě, a to před zraky všech hostů i členů Královské gardy. O to víc je jeho čin pochybný, když on sám je členem gardy.

Celá tato scéna by vlastně nebyla vůbec zvláštní, kdybychom neznali knižní předlohu. My ji však známe, a tak není jasné, jak se Criston Cole dostane z této situace. V předloze totiž na něj čeká ještě velká budoucnost, která je vyloženě v rozporu s tím, čeho se právě dopustil.


(Bude Criston nějak potrestán?)

Tvůrci se k této události doposud nevyjádřili, jen to okomentovali tak, že chtěli, aby tato svatební slavnost skončila nečekaně a prolitím krve, což je již standard svateb ze světa Game of Thrones. Nic však neřekli k tomu, proč Cristonovi přeskočilo nebo jaké následky budou mít jeho činy.

Něco více k tomu pověděl herec Fabien Frankel: „Myslím, že se na svatbě nechtěl dopustit žádného krveprolití. Chtěl být jen od oslav co nejdál. Podle mě mu nepřeskočilo kvůli tomu, že ho Rhaenyra dříve odmítla, ale kvůli tomu, jak ho odmítla. Chtěl s ní utéct, ale ona ho odmítla. Následně mu řekla, že bude i nadále po jejím boku, takže byl nucen sledovat celou svatbu. V tu chvíli se v něm začala hromadit nevraživost.“

(Vražda na svatbě představuje závažný zločin.)

Po svatebních oslavách Cole odešel pryč a chtěl spáchat sebevraždu, královna Alicent mu v tom však zabránila. To, co následovalo, se zřejmě nedozvíme v plném rozsahu, protože nadcházející šestý díl The Princess and the Queen se odehrává cca 10 let po svatbě. Fabien Frankel však tvrdí, že tento posun bude stát za to.

„Tohle se mi vážně líbilo, za jeden jediný týden budou diváci hledět na Cristona zcela jinak. Myslím, že Criston má v mnoha ohledech dobrý přehled o tom, co se všude v jeho okolí děje. Během let zaslechl všechny důležité konverzace. Pomalu, jak bude seriál pokračovat, se Criston Cole stane nedílnou součástí přicházející války,“ prozradil herec ke Coleově budoucnosti.

Zdroj článku: Winter is Coming; Foto: HBO


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!