Shrnutí děje páté epizody We Light the Way

Shrnutí děje páté epizody We Light the Way

23.9.2022 10:00


Daemon navštíví svou manželku v Údolí. Viserys a Rhaenyra se dohodnou na sňatku s Valeryony. Alicent se dožaduje pravdy, která se týká princezniny nevinnosti, a Criston Cole vyřkne odvážný návrh.


Údolí

Rhea Royce projíždí Údolím, svou domovinou, a po setkání se svým bratrancem narazí na svého manžela Daemona. Když si z něj začne utahovat, uvědomí si, proč ji ve skutečnosti navštívil. Jakmile se k ní Daemon přiblíží, Rheu shodí její kůň a částečně ji paralyzuje. Daemon ji pak dorazí kamenem.

Náplavomarka

Král Viserys, nový pobočník Lyonel Strong a princezna Rhaenyra připlouvají na Náplavomarku, sídlo rodu Velaryonů, aby Viserys požádal Corlyse o souhlas s uzavřením manželského svazku mezi Laenorem a Rhaenyrou. Corlys s tím souhlasí, ale ještě předtím si ujasní pár nejasností, které se týkají nástupnictví. Rhaenyra je mezitím na procházce s Laenorem, se kterým se dohodnou na tom, že dodrží své manželské sliby, ale každý mohou být se svými milenci.


I když Corlys a Rhaenys odsouhlasili sňatek, Rhaenys trápí fakt, že je její syn gay, a tak neví, co z manželství nakonec vzejde. Král se mezitím vrací zpět do Králova přístaviště. Cestou se na palubě setkají Rhaenyra a Criston. Její přísežný ochránce jí navrhne útěk do Východních zemí, díky čemuž by byli svobodní, ale Rhaenyra ho s díky odmítne, což ho raní.

Královo přístaviště

Alicent je zdrcena z odchodu svého otce, ale ten jí poví, aby se nesoustředila na něj, ale na svého syna Aegona. Ottovi jde totiž hlavně o to, aby žila jeho dcera, a tak jí poradí, aby svého syna připravila na panování, protože jen takto přežije. Druhou možností je totiž doufat v to, že ji Rhaenyra ušetří, jakmile po svém otci usedne na trůn.

Následně se Alicent dozví o tom, že mistr Mellos donesl Rhaenyře nápoj, aby neotěhotněla. Kvůli tomu začne opět zpochybňovat Rhaeryřina dřívější slova o její nevinnosti, a proto si k sobě pozve Cristona Colea, jakmile se vrátí z cesty na Náplavomarku. Od něj zjišťuje nečekanou informaci – Daemon nebyl ten, kdo princeznu připravil o její panenství, ale on sám. Alicent ho následně pošle pryč, aniž by ho potrestala.

Královi se po cestě velmi přitížilo, ale i tak je schopen se za několik dnů zúčastnit předsvatební oslavy. Ta se koná v trůnním sále, kam dorazí všichni významní šlechtici včetně králova bratra. Mezi nimi je i ser Gerold Royce, který Daemona obviní z vraždy jeho sestřenice. Nemá k tomu však žádné důkazy, a tak ničeho nedosáhne.

Oslavy probíhají v poklidu, tedy až do chvíle, kdy se ser Joffrey Lonmouth setká se serem Cristonem Colem. Joffrey, Laenorův milenec, poví Cristonovi, že ví o jeho poměru s princeznou Rhaenyrou. Následně začnou všichni tancovat a v chumlu lidí se Criston pustí do Joffreyho, kterého zavraždí. Poté opustí sál a pokusí se spáchat sebevraždu. Královna mu v tom však zabrání. Následně se bez dalších odkladů uskuteční svatba, během které si v ještě zakrváceném sále Rhaenyra vezme Laenora.

Foto: HBO


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře