Peeta Mellark

Peeta Mellark

Josh Hutcherson


Aréna smrti

Peeta se narodil v rodině pekařů, má to štěstí, že je tedy z bohatší rodiny a nikdy nemusel trpět hlady. Kdysi dávno schválně spálil dva chleby, aby ho mohl dát Katniss, která byla na pokraji smrti.

V den losování je Peeta vylosován jako spátce za dvanáctý kraj. Při loučení mu jeho matka řekne, ať se drží Katniss, že dvanáctý kraj bude mít opět vítěze. Peeta je sympaťák a nedělá mu problém mluvit s lidmi a dělat show. Při rozhovoru před Hladovými hrami prozradí, že je zamilovaný do Katniss, což jim přinese velkou přízeň diváků.

V aréně se dostane do skupinky profíků, kteří mají políčeno na Katniss. Peeta jim má pomoci najít ji. Když jí najdou, Katniss se ukryje na strom, Peetu napadne, že si na ni počkají, až sleze dolů. Ta na ně však shodí včely, které zabijí jednu z profesionálek a ostatní zaženou do nedaleké řeky. Když si Katniss bere luk, vidí, jak k ní běží Peeta a volá na ni, ať uteče pryč. Následně však přibíhá další splátce a poraní Peetovi nohu.

Peeta se ukryje u řeky, kde se perfektně zamaskuje a čeká na smrt. Najde ho tam však Katniss, která se o něj postará a uzdraví jej. Poté společně dosáhnou vítězství v Hladových hrách.

Při cestě zpět do dvanáctého kraje Katniss Peetovi řekne, že celou dobu se k němu chovala přívětivě jen kvůli kamerám, Peeta se naštve, ale je mu jasné, že už to musí dohrát.
loading…