Postřehy z prvních dvou epizod

Postřehy z prvních dvou epizod

6.10.2017 15:00


Jak je již u nás na Edně tradicí, po jednotlivých epizodách komiksového seriálu přichází na řadu postřehy. Jelikož tvůrci slíbili, že Inhumans nabídnou pěknou porci Easter Eggů, budeme se mít každou chvíli na pozoru, aby nám nic neuteklo. Jak jsou na tom tedy první dvě epizody?


Smrt rodičů

Hned v první epizodě jsme se dočkali pohledu na klíčový moment Black Boltova života, bez kterého by to samozřejmě nebylo ono. Black Bolt se na trůn dostal po smrti svých rodičů, za kterou je sám zodpovědný. Událost se v seriálu od komiksů podstatně liší, ale i zde se jeví jako nešťastná náhoda. Agon a Rynda chtěli jednoduše znát synovu odpověď, ale on neznal potenciál svých schopností, tak rodiče v momentu zabil.

V komiksech na Attilan zavítali Kree, které chtěl Maximus využít k získání moci. Kree se v jednom momentu pokusili uniknout ve vesmírné lodi. Black Bolt se ji pokusil sestřelit, ale loď havarovala do budovy, ve které jeho rodiče žili.

Terrigenese

Diváci Agentů S.H.I.E.L.D.u si určitě všimli, že Terrigenese na Attilanu vypadá úplně jinak než na Zemi. Zatím všichni Inhumani ze Země se proměnili skrze kokon, zatímco v Inhumans je zavřeli do „krabic“. V komiksech záleží, jak moc se daný jedinec promění, kolikrát se kokon vytvoří až při druhé Terrigenesi. V seriálu by se to dalo vysvětlit tak, že kontejner nahradí kokon a jedincům umožní procitnout okamžitě.

Bronaja=Ulysses?

V loňském roce postihla komiksový svět Občanská válka 2. Tu v podstatě odstartoval příchod Inhumana jménem Ulysses Cain, který viděl události dříve, než se stanou. Celá válka byla jednoduše o tom, že jedna skupina hrdinů chtěla Ulyssese využít k zastavení zločinů dříve, než se stanou, zatímco zbytek byl proti. Bronaja je přibližně ve stejném věku a jeho schopnosti jsou téměř totožné.

Maximus jej v tomto případě využil jako svou zbraň, se kterou chce vládnout Attilanu. Uvidíme, zda se jej Black Bolt a ostatní pokusí převést na stranu hrdinů, aby události seriálu náhodou krapet nekopírovaly právě druhou variaci Občanské války.

Ostříhání Medusy

Tuto scénu si tvůrci vzali v podstatě z komiksů, jen ji dali modernější nádech. Maximus Medusu ostříhal v klasické sérii Inhumans z roku 1998, kdy ji nechal uvrhnout do řetězů a zbytek práce odvedl nůžkami. Když se v rámci série situace nakonec obrátila, Medusa se dočkala své pomsty, kterou čtenáři považují za jednu z nejlepších částí komiksů. Královna v sobě navíc našla vnitřní sílu, jež naprosto změnila její charakter. Uvidíme, jestli tvůrci Medusu ostříhali čistě kvůli šetření penízků nebo nás čeká také Medusina pomsta.

Auran

Maximova seriálová pravá ruka se od komiksů podstatně liší. Její kostým byl sice na plátno skvěle převeden, ale schopnosti i vzhled postavy tvůrci překopali kompletně. Pokud byste v komiksech řekli například slovo „Thanos“ uprostřed New Yorku, Auran by vás vystopovala i z druhého konce planety s tím, že by na milimetr určila místo, ze kterého bylo slovo vyřčeno. Seriálová Auran ovládá pouze regeneraci, jež funguje zřejmě pouze ve chvíli, kdy je při vědomí.

Opět se zde může zdát, že tvůrci chtěli ušetřit za každou cenu, ale podle mě se mohli opřít o jednu menší chybičku. Vezmeme-li anglické slovo pro slyšení – hearing a zaměníme písmeno r za l, vznikne nám právě ona regenerace – healing. Snaha ušetřit peníze v tom samozřejmě bude také, ale tvůrci na tuto změnu přišli právě tímto způsobem, kdy to jeden z nich mohl přečíst špatně. Co myslíte vy?

Kitang, Iridia, Eldrac

V úvodním dvojdílu jsme dočkali hned tří vedlejších komiksových postav. Kitang se nám představil jako člen genetické rady, kterým byl i v komiksu. Tato rada nemá v kreslených příbězích téměř žádnou roli, k dokreslení světa však tvůrci sáhli na správné místo. Další postavou je okřídlená Iridia s motýlími křídly. V komiksech se objevila v roce 1975, ale také zde neměla moc velkou roli.

Nejzajímavějším z trojce je bezpochyby Eldrac, žijící zeď/budova, která umožňuje přenést kohokoliv kamkoliv. V komiksech šlo o Inhumanského politika, kterého Terrigenese proměnila v obří architekturu. Eldrac zde postavy převáděl tak, že mu vstoupili do úst, v seriálu samozřejmě opět šetřili. Pokud nepočítáme Auran, tak je Eldrac zatím nejnovější postavou v seriálu. Eldrac se na stránkách komiksů objevil v roce 2010, zatímco Auran o čtyři roky později.

Poukázat bych chtěl také na název druhé epizody, který zní „Those Who Would Destroy Us“. Ten si tvůrci vzali z komiksu Fantastic Four Vol.1 #46, druhého čísla, kde se oficiálně objevila královská rodina.

Má Maximus schopnosti?

Již několikrát jsem si všiml, že mnohé lidi udivuje absence Maximových schopností. Abych to jednoduše shrnul, v komiksech se hned také neprojevil, schopnosti se u něj začaly objevovat až později. To však neznamená, že je může získat až na konci této minisérie. Maximus může schopnosti mít, aniž by o tom kdokoliv věděl.

Mimoto, že má Maximus vysokou inteligenci, dokáže také ovládat mysl ostatních. Auran i ostatní strážci jej tedy nemusí poslouchat z vlastního přesvědčení, ale proto, že je ovládá. Teprve později v seriálu bychom se tuto skutečnost dozvěděli, čímž by se z Maxima stal definitivně padouch.

Co myslíte, má Maximus své schopnosti nebo je teprve získá? Jste se seriálem zatím spokojeni?

FOTO: ABC, Marvel


Jít na Inhumans | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!