Daniel Craig vysvětlil, proč bylo načase, aby James Bond zemřel

Daniel Craig vysvětlil, proč bylo načase, aby James Bond zemřel

10.4.2023 21:00


Zabít Jamese Bonda byl plán, který se neuskutečnil po celá staletí, a název filmu o Jamesi Bondovi z roku 2021, Není čas zemřít, naznačoval, že tato filmová postava stará desítky let ještě nezemře. Daniel Craig, však prozradil, že chtěl, aby jeho iterace role zemřela co nejdramatičtějším způsobem.


V rozporu s názvem, James Bond nakonec zemřel na samém konci zmíněného filmu, čímž se zapsal do historie jako první postava vytvořená Ianem Flemingem, která zemřela z 25 filmů, jež byly natočeny během 59 let jeho filmové existence. V rozhovoru pro Los Angeles Times se čtyřiapadesátiletý anglický herec rozpovídal o své ikonické postavě agenta 007, kterého hrál v pěti filmech v letech 2006–2021. Šok a překvapení naplnily kina, když James Bond na konci filmu režírovaného Cary Joji Fukunagou zemřel, ale herec by to nechtěl jinak.

Foto: Universal Studios

První důvod byl reset franšízy. Říkal jsem si, že je potřeba to zase resetovat. Takže zabijme mou postavu a pojďme najít jiného Bonda a pojďme najít jiný příběh. Ať začne ve 23 letech, ve 25, ve 30. Druhý důvod byl, abych se mohl posunout dál. Nechci se vracet zpátky. Asi bych byl šťastný, kdyby mě pozvali zpátky, ale faktem je, že se od toho potřebuju posunout dál. Oběť, kterou ve filmu Bond přináší, byla z lásky a větší oběť neexistuje. Takže mi to přišlo jako dobrá věc, kterou bych měl ukončit.

Craig sice sérii oficiálně opustil, ale producent filmu již dříve prostřednictvím serveru Deadline prozradil, že začalo hledání nového Jamese Bonda, a potvrdil, že „mladší lidé“ již nejsou ve hře.

V minulosti jsme se snažili hledat mladší lidi. Ale snaha představit si je nefunguje. Nezapomeňte, že Bond už je veterán. Má už nějaké zkušenosti. Je to člověk, který si takříkajíc prošel válkami. Pravděpodobně byl v SAS nebo tak něco. Není to nějaký kluk po střední škole, kterého můžete přivést a začít s ním. Proto se role hodí pro třicátníka.

Líbil se vám konec filmu Není čas zemřít?


Jít na James Bond | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!