Denis Villeneuve prý bude režírovat příštího Jamese Bonda

Denis Villeneuve prý bude režírovat příštího Jamese Bonda

18.4.2023 21:06


Mezi kandidáty na režiséra byl v minulosti třeba i Christopher Nolan. Před několika lety dokonce přiznal, že o možné režii hovořil s producenty bondovek.


Jamese Bonda mám rád a s producenty jsem v průběhu let mluvil, ale nikdy nic nevyšlo. Odvádějí skvělou práci – mě teď nepotřebují a Sam [Mendes] je mimořádný talent. Na další bondovku budu rozhodně stát první ve frontě, stejně jako na všechny ostatní.

Říká se, že Nolan připravoval příběh se scénáristy bondovek Purvisem a Wadem, kteří měli nový film napsat, zatímco on dokončoval Oppenheimera. Spojení Nolan/Bond v posledních letech znovu ožilo, ale podle všech zvěstí, není připraven režírovat, vzhledem k tomu, že se momentálně zajímá o jiné projekty.

Hledání příštího herce Jamese Bonda stále pokračuje, ale hon na příštího režiséra agenta 007 je v plném proudu a v tuto chvíli se nezdá být favoritem nikdo jiný než Denis Villeneuve. Zdroj DeuxMoi uvádí, že Villeneuve je pro producentku Bonda Barbaru Broccoliovou cílem číslo jedna.

Foto: Warner Bros. Pictures

V roce 2021 v podcastu Happy Sad Confused Villeneuve, který je, jak sám přiznává, velkým fanouškem Bonda, řekl, že by pro něj bylo snem režírovat film z této série, kdyby byl někdy požádán.

Nemůžu uvěřit, že bych to někdy řekl – ale odpověď by byla obrovské ano. Hluboce bych si přál jednoho dne natočit film o Jamesi Bondovi. Je to postava, která mě provází – jako každého – už od dětství. K Bondovi chovám obrovskou náklonnost. Byla by to pro lidi velká výzva, kdyby se ji pokusili restartovat po tom, co udělal Daniel. To, co Daniel Craig do Bonda vnesl, bylo tak jedinečné a silné a pravděpodobně nepřekonatelné. Je to dokonalý James Bond. Jsem jedním z největších fanoušků Bonda.

Villeneuve byl velmi blízko natočení posledního filmu Daniela Craiga. Ten však odmítl, protože dostal nabídku na Dunu, která byla jeho vysněným filmem. Villeneuve má v současné době připravenou druhou kapitolu Duny, která bude uvedena v listopadu. Pilně také pracuje na svém filmu Kleopatra.

Už stihl režírovat dva vášnivé projekty, o kterých snil celá desetiletí, filmy Blade Runner 2049 a Duna. Bond by byl pro Villeneuva nevyhnutelnou další misí.

Brali byste Denise Villeneuvea jako dalšího režiséra Bondovky?


Jít na James Bond | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!