Jane Villanueva

Jane Villanueva

Gina Rodriguez Sezóny 5 2014 - 2019


Hlavní postava seriálu, matka Matea, manažerka hotelu Marbella a začínající spisovatelka románů.

Jane byla vychovávána svou matkou a babičkou, aniž by věděla, kdo je její otec. Její babička jí odjakživa vštěpovala křesťanské zásady, včetně toho, že by měla své panenství chránit a počkat se sexem až po svatbě. Právě Xiomařino těhotenství v mladistvém věku částečně zapříčinilo, že si Jane tyto zásady hodlala zachovat i v dospělosti, protože si nechtěla neplánovaným těhotenstvím nechat změnit život.

Pracovala jako servírka v hotelu Marbella. Měla předem dokonale naplánovaný život – studovala, aby se stala učitelkou, měla milujícího přítele a tajně snila o kariéře spisovatelky. Práce, zasnoubení, svatba, děti… Všechno pěkně a dokonale nalinkované. Představte si proto její překvapení, když jí doktor po jejím nečekaném omdlení oznámil, že je těhotná.

(Foto: CW)

Měla přítele Michaela Cordera, mladého detektiva u miamské policie, s nímž byla dva roky a kterého velmi milovala a on zase ji.

Její život se však zásadně změnil, když při prohlídce u gynekoložky Luisy Alver je omylem uměle oplodněna. Navíc jediným vzorkem spermatu od Luisina bratra, Rafaela Solana, s nímž se Jane náhodou seznámila v osmnácti letech a do něhož byla jistou dobu tajně zamilovaná.

Jane byla tak nucena veškeré své dosavadní plány a cíle přehodnotit a pokusit se sžít s novou rolí nastávající matky. Postupem času se začal prohlubovat její vztah s Rafaelem, zatímco s Michaelem si byli vzdálenější, což nakonec vedlo k jejich rozchodu.

Jane se postupem času zamilovala do Rafaela, a ačkoliv byli oba dva z jiných světů a mnohdy mezi nimi docházelo k neshodám, oba se snažili směřovat ke společné budoucnosti, už jenom kvůli jejich nenarozenému dítěti.

Po narození Matea se ale všechno změnilo a začala nová etapa Janina života, která zahrnovala nejen nové mateřské povinnosti, ale i problémy všedního života.