Jupiter's Legacy na Netflixu debutuje 7. května

Jupiter's Legacy na Netflixu debutuje 7. května

23.2.2021 23:19


Netflix zveřejnil první teaser na seriál Jupiter's Legacy, který je krásnou poctou původním komiksům Zlatého věku. Dvougenerační party hrdinů se dočkáme už 7. května.


Komiksový tvůrce Mark Millar se proslavil svými osobitými komiksy Superman: Red Son nebo Old Man Logan, od roku 2004 pak pracuje ve svém vlastním vydavatelství Millarworld, jež spadá pod Image Comics. V roce 2010 se Millar vyvázal ze svých kontraktů u Marvelu a pustil se naplno do vlastní tvorby. V rámci Millarworldu vyšly komiksy, jež se okamžitě staly klasikami, například Kick-Ass, Kick-Ass 2, Wanted, Kingsman: Secret Service nebo právě Jupiter's Legacy. Poslední jmenovanou sérii považuje autor za svou poctu Zlaté éře komiksů DC a částečně se inspiroval i úspěšnou vesmírnou ságou Star Wars. Příběhy Jupiter's Legacy rovněž v mnohém připomínají antickou mytologii, vzdávají však rovněž poctu americkému snu. Hlavními hrdiny jsou patriotičtí američtí hrdinové jako Utopian či Lady Liberty, kteří vychovávají své potomky (mnohdy rozjívené a rozmazlené děti) k tomu, aby dokázali v budoucnu rovněž převzít úlohy hrdinů.

Kostýmy hlavních hrdinů dávají vzpomenout na původní JSA. Foto: Image Comics, Millarworld


Kompletní tvorba Millarworldu je aktuálně v rukou Netflixu, který za bedlivého dohledu samotného tvůrce jako první na své platformě uvede Jupiter's Legacy. Za seriálem stojí Steven S. DeKnight, scenárista a režisér snímku Pacific Rim: Uprising a rovněž jeden z hlavních tvůrců první řady netflixovské marvelovky Daredevil. V hlavních rolích se objeví Josh Duhamel (Unsolved), Leslie Bibb (American Housewife) či Matt Lanter (Star Wars: The Clone Wars) v rolích hrdinů první generace a Elena Kampouris (Sacred Lies), Paul Amos (Assassin's Creed Valhalla) nebo Ian Quinlan (The Long Road Home) jako hrdinové, jež mají na své rodiče navázat. 7. května nás tedy čeká superhrdinský svátek.

Budete sledovat Jupiter's Legacy?

Thumbnail Play icon

Jít na Jupiter’s Legacy | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře