Do kterých vesmírů můžeme zavítat ve Flashovi?

Do kterých vesmírů můžeme zavítat ve Flashovi?

2.10.2020 8:30


Muschiettiho snímek The Flash nás uvede do DC Multiversa a už teď víme, že se v něm objeví dva Temní rytíři. Internetem ale létají další spekulace o možných cameích a vesmírech, které by Šarlatový tempař mohl navštívit. Pojďme se ně podívat.


Na přelomu prosince a ledna uvedla stanice CW masivní crossover Crisis on Infinite Earths, ve kterém jsme měli tu čest navštívit nejrůznější vesmíry, jež čelily hrozbě útoku Anti-Monitora. Díky cameu Ezry Millera se v tomto crossoveru propojil seriálový vesmír s filmovým a ve snímku The Flash můžeme čekat něco podobného.

Barry Allen v Millerově podání v tomto filmu rozhodně spojí síly s Batmanem v podání Bena Afflecka, jenž by měl být jeho mentorem, podobně jako v Justice League. Velkolepý návrat k roli Batmana čeká i Michaela Keatona, další camea prozatím nebyla potvrzena. Podle producentky Barbary Muschietti nás ale čeká velké množství DC postav, proto není divu, že je internet v poslední době plný více či méně důvěryhodných zpráv o angažmá herců z nejrůznějších minulých či budoucích DC projektů. Pojďme se tedy podívat, kdo by se mohl ukázat.


Primární DCEU vesmír

Flash a Batfleck operují v primárním vesmíru, jenž byl dříve nazýván DCEU a jehož součástí jsou třeba i filmy jako Wonder Woman či Aquaman. Je tedy samozřejmé, že v tomto světě bude náš příběh začínat. Zda se v něm znovu objeví i Henry Allen či Iris West, kteří jsou v Barryho životě důležití, je prozatím nejisté.

Batman a Flash znovu spojí síly. Foto: Warner Bros.

Burtonverse

Už v rámci výše zmíněného crossoveru jsme zavítali na Zemi-89, na které se odehrály filmy Batman a Batman Returns. Podobný scénář nás díky Keatonově angažmá čeká i v The Flash, otázkou zůstává, zda úspěšného herce, který uspěl i u konkurence, doplní i jeho kolegové z obou filmů. Čeká nás návrat Roberta Wuhla coby Alexandera Knoxe či Kim Basinger v roli Vicki Vale?

Keaton se k roli vrací po třiceti letech. Foto: Warner Bros.

Schumacherverse

Zatímco Keatonův návrat k roli je už jistý, jeho nástupce v roli Batmana, Val Kilmer, svůj návrat ještě nepotvrdil. Kilmer si Temného rytíře zahrál ve filmu Joela Schumachera Batman Forever a při jeho případném angažmá by jej mohli doplnit třeba Jim Carrey (Riddler) nebo Nicole Kidman (Chase Meridian).

Kilmer by se k roli vrátil rád. Foto: Warner Bros.

Šíleně a nepravděpodobně pak zní možné cameo George Clooneyho, který Batmana ztvárnil v propadáku Batman & Robin, který rovněž spadá do Schumacherovy série. Pokud by ale Clooney svolil, mohli bychom se dočkat i Chrise O'Donnella (Robin) či snad dokonce Arnolda Schwarzeneggera (Mr.Freeze).

Dočkáme se Arnolda znovu v DC filmu? Foto: Warner Bros.

Nolanverse

Podle mnohých natočil režisér Christopher Nolan v letech 2005–12 nejlepší netopýří trilogii a jedny z nejlepších komiksových filmů vůbec. A byť Nolan podle vlastních slov po této sérii a scénáři a produkci Man of Steel a Batman v Superman: Dawn of Justice už s DC skončil, jeho postav bychom se mohli dočkat v The Flash. Různé zdroje hovoří o cameu Christiana Balea v roli vysloužilého Batmana i Josepha Gordona-Levitta v úloze nového Temného rytíře. Dočkáme se jich?

Pomůže Robin Blake Flashovi cestovat mezi vesmíry? Foto: Warner Bros.

1960s Batman

Burt Ward se coby postarší Dick Grayson krátce ukázal jako obyvatel Země-66 v Krizi a fanoušci by si rozhodně přáli, aby se objevil i v The Flash. Vzhledem k tomu, že seriál Batman i následný snímek z let šedesátých se v USA stále těší velké oblibě, nebylo by Wardovo cameo úplným překvapením. Vzdají tvůrci poctu i zesnulému Adamu Westovi?

Ward si loni znovu zahrál Graysona. Foto: CW, Warner Bros. TV

Arrowverse

V posledním díle Krize se Flash ze seriálu The Flash v podání Granta Gustina setkal s Millerovým Šarlatovým běžcem a podle některých teorií mu poradil přezdívku Flash. Filmový Barry by mohl toho seriálového znovu navštívit a rovnou třeba potkat i další hrdiny z nové Země Prime.

Potká se Flash znovu s Flashem? Foto: CW, Warner Bros. TV

Seriály DC Universe

Služba DC Universe sice končí a všechny její seriály přechází k HBO Max, i tak je ale určitá pravděpodobnost, že by se Flash mohl setkat s hrdiny těchto sérií. Většinu z těchto postav jsme viděli už na konci Krize, jejich přítomnost ve filmu The Flash by tedy nebyla úplným překvapením.

Uvidíme ve filmu hrdiny seriálu Titans? Foto: DC Universe, Warner Bros. TV

1990s The Flash

John Wesley Shipp se v devadesátých letech proslavil účinkováním v seriálu The Flash a coby Barry Allen v něm čelil i Tricksterovi v podání legendárního Marka Hamilla. Shipp se k roli několikrát vrátil i v Arrowverse a během Krize skonal. To však neznamená, že by se s ním Millerův Barry nemohl setkat.

Objeví se ve filmu i Hamill s Shippem? Foto: CBS, Warner Bros. TV

1970s Wonder Woman

Lynda Carter v sedmdesátých letech zazářila v nesmírně populárním seriálu Wonder Woman a do příchodu Gal Gadot byla synonymem pro tuto postavu. Barry by se teoreticky mohl s Dianou v jejím podání potkat, čímž by se Lynda končně ke své nejslavnější roli vrátila.

Uvidíme ještě někdy Lyndu v amazonské zbroji? Foto: CBS, Warner Bros. TV

Superman od Richarda Donnera

Proslulý režisér Richard Donner, který natočil horor The Omen i sérii Lethal Weapon, se v sedmdesátých letech blýskl dvěma supermanskými filmy v hlavní roli s Christopherem Reevem. Oba dva snímky patří dodnes mezi klasiku a i když už je legendární Reeve po smrti, návštěva jeho vesmíru by mohla být dobrou poctou jeho odkazu.

V The Flash by se mohl ukázat Marc McClure jako Jimmy Olsen. Foto: Warner Bros.

Superman od Bryana Singera

Superman v podání Brandona Routha, který se objevil v Singerově filmu Superman Returns z roku 2006 i v loňské Krizi, by mohl klidně s Millerovým Flashem spolupracovat. Routh projevil o pokračování v roli zájem a jeho kostým ze zmíněné Krize, jenž vycházel ze série Kingdom Come, by mohl symbolizovat návštěvu této reality.

Ukáže se Routh znovu jako Superman? Foto: CW, Warner Bros. TV

Nerealizovaný Superman s Nicolasem Cagem

Internetem létají i spekulace o možné účasti Nicolase Cage, který si měl na sklonku devadesátých let ve filmu od Tima Burtona zahrát Supermana. Cage sám sebe považuje za největšího Kal-Elova fanouška, proto by na nabídku rozhodně kývl.

Že by Cage konečně sehrál Supermana? Foto: Warner Bros.

Green Lantern od Martina Campbella

Flash a další hrdinové filmu mohou rovněž vyrazit do vesmíru, ve kterém se odehrával slavný propadák Green Lantern z roku 2011, v němž si Hala Jordana zahrál Ryan Reynolds. Přiznejme si ale, že tento film by v kánonu asi nikdo vidět nechtěl.

Vrátí se Reynolds a další Lanterni? Foto: Warner Bros.

Které vesmíry byste chtěli ve filmu The Flash vidět vy?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!