Flash svádí další boj s nezničitelným Eobardem Thawnem

Flash svádí další boj s nezničitelným Eobardem Thawnem

13.8.2019 19:53


Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na již čtvrtý díl Flashových dobrodružství ze série DC Rebirth, ve kterém šarlatový hrdina čelí svému nejobávanějšímu nepříteli.


Po nemastné neslané třetí epizodě z flashovské ságy s podtitulem Ranaři vracejí úder, přišel na náš trh crossoverový Odznak, ve kterém Flash a Batman společně čelili jedné velké záhadě i Reverse Flashovi. Právě na toto dílo navazuje i právě recenzovaná kniha, kterou opět sepsal Joshua Williamson a ilustrovali Carmine di Giandomenico (Punisher: War Zone) a v dalších kapitolách Davide Gianfelice, Neil Googe, Jesus Merino a Andy Owens.

Českou obálku tentokráte připravil Petr Kopl. Foto: CREW/DC Comics


Tak tedy, Central City je opět v bezpečí, potýká se pouze s několika nezdárnými útoky osamělých bývalých členů Ranařů. Barry Allen alias slavný Flash si přesto přese všechno nedokáže užívat života, neboť neustále myslí na společné dobrodružství s Batmanem. Do toho všeho se vrací Reverse Flash a Barry musí napnout všechny síly, aby za pomoci Green Lanterna Hala Jordana a svého chráněnce Kid Flashe dokázal hrozbu zažehnat.

Williamson je velmi schopný scenárista a kromě opravdu tuctového předchozího dílu se mu ve flashovské sérii daří přicházet s kvalitními příběhy. Ano, i když se Eobard Thawne znovu vrátil mezi živé snad už posté, tentokrát ale opravdu originálním způsobem. Hlavní příběhová linka tentokráte zakomponovává do děje i Iris West a Wallace Westa, kteří se musí smířit s tím, že Barry Allen, milý chlapík a Irisin nápadník, ve skutečnosti nasazuje krk a bojuje po boku těch největších hrdinů proti nejrůznějším hrozbám. K tomu všemu odhalujeme i nesmírně poutavý origin Reverse Flashe i jeho působení ve Flashpointu. Co je ale nejzajímavější, Williamson nezapomněl ani na Wallyho Westa, původního Kid Flashe a šikovně jej zakomponoval do svého díla, byť ve velmi malé, ale o to důležitější roli. Kniha každopádně nabízí velké množství odkazů a rozhodně se nedá číst bez znalostí dřívějších dílů i crossoverového Flashpointu.

Reverse Flash se opět ukázal jako největší hrozba. Foto: DC Comics

Flashovské komiksy se však stále nevymanily ze škatulky Zdroje rychlosti. Když totiž Flash, Kid Flash, či nějaký další tempař řeší problém, použije zmiňovaný Zdroj a svého nepřítele porazí, svět zachrání, apod. Nejinak je tomu i v této knize, kde Barry opět často využívá moci Zdroje, aby měl před Thawnem navrch. Doufejme, že v některé z příštích epizod od tohoto nešvaru tvůrci opustí, neboť se už jedná o velmi provařené téma.

Celkově je tedy čtvrtý díl rozhodně lepší než rozháraná trojka, stále je však co dohánět a na úplnou špičku v rámci u nás vydaných děl DC Rebirth to rozhodně nestačí. V závěru se sice můžeme opět podívat na pěkné alternativní obálky a nákresy postav, nepříjemný pocit z dalšího Barryho využití toho proklatého Zdroje rychlosti z nás ale jen tak nedostanou.

75%


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!