Green Arrowův boj s Devátým kruhem pokračuje i ve čtvrté knize

Green Arrowův boj s Devátým kruhem pokračuje i ve čtvrté knize

14.7.2019 22:09


Seattle je v troskách a Oliver Queen maskující se za maskou hrdiny Green Arrowa musí sjednotit svůj tým a postavit se hrozbě nadnárodní skupiny Devátý kruh. Ve spolupráci s nakladatelstvím BB Art vám přinášíme recenzi na čtvrtou knihu ze série Benjamina Percyho.


Benjamin Percy patří v rámci DC Rebirth mezi ty vůbec nejlepší autory a jeho série Green Arrow je překvapivě svižná a plná nejrůznější akce. Ve čtvrté knize jej coby kreslíři doplnili Juan Ferreyra (Gotham by Midnight), Eleonora Carlini (Batgirl), Mirka Andolfo (Justice League of America) a Otto Schmidt (Harley Quinn). Kniha u nás, podobně jako několik předchozích výtisků, vyšla i s českou obálkou, kterou má na svědomí Tomáš Kučerovský.

Kučerovského obálka představuje zlomeného Olivera Queena. Foto: BB Art/DC Comics


Po své údajné smrti se Oliver Queen znovu vrátil do Seattlu a jako Green Arrow opět bránil ulice krásného amerického města. Nyní se však na scéně objevují nové hrozby v podobě týmu apokalyptických jezdců, které do boje vysílá Queenův mentor a účetní Cyrus Broderick, a nedaleko Seattlu škodí skupina Divokých psů. Oliver musí rychle sjednotit svůj tým, do kterého se vrací i Arsenal, a okamžitě udeřit na nejcitlivější místa celého Devátého kruhu a také odhalit tajemství své rodiny.

Percy to dokázal i počtvrté a jeho Arrow opět nabízí téměř vše, co chceme v komiksu o maskovaném mstiteli vidět. Zatímco Kingův Batman zmateně skáče v kruhu a neumí se soustředit na danou příběhovou linku, Percy v Arrowovi pokračuje ve svém epickém příběhu souboje Olivera Queena s nadnárodní zločineckou bankou zvanou Devátý kruh. Čtvrtá kniha Arrowových eskapád tentokráte ukazuje přerod bývalého psance v ryzího hrdinu ochotného bránit milovaný Seattle, nezapomíná však ani na některé další členy Arrowova týmu a do hry se třeba vrací i zdánlivě ztracený John Diggle. Hlavním lákadlem z postav je ovšem opět Cyrus Broderick, fanatický mystik a bankéř, jenž opět předvádí svůj obrovský vliv na dění v Seattlu. Příběh čtvrtého dílu je temný, mysteriózní a nesmírně chytlavý a dokáže zaujmout téměř všechny fanoušky, dokonce i ty čtenáře, kteří Olivera Queena jinak moc nemusí.

V knize se k Arrowovi znovu přidává i Roy Harper alias Arsenal. Foto: DC Comics

Když pak dojde k několika zásadním příběhovým zvratům, jež přivedou zpět na scénu i některé dřívější spolubojovníky a nepřátele, případně několik dominant Seattlu padne v rozvalinách, noří se komiks i do nesmírně svižné akční linky, ve které Oliver předvádí, proč už přes sedmdesát let patří ke stálicím DC Comics. Konec celé knihy je navíc otevřený a my se tak můžeme těšit na pokračování souboje s nejmocnější nadnárodní korporací, jež nyní ovládá i americký západ. Na závěr se v českém vydání samozřejmě dočkáme i alternativních obálek a skic, které mohou alespoň trochu pomoci při čekání na další knihu.

100%


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!