Justice League se potýká s mnoha problémy

Justice League se potýká s mnoha problémy

25.9.2019 23:06


Nejslavnější supehrdinský tým všech dob čelí v nejnovějším komiksu z edice Znovuzrození dalším hrozbám. Pojďme si představit již čtvrtou knihu od Nakladatelství CREW, tentokrát nese podtitul Nekonečno.


Za crossoverovou bombou stojí tentokráte celý tvůrčí tým. Hlavního spisovatele Bryana Hitche tedy doplňují Dan Abnett (Aquaman), Tom DeFalco (Superboy) a Shea Fontana (DC Women of Action), ilustrace pak mají na svědomí mnozí tvůrci včetně samotného Hitche. Dílo zpětně reflektuje několik předcházejících komiksů ze série Rebirth/Znovuz­rození, důležitá je v tomto případě hlavně znalost třetího dílu Aquamana. Kniha vyšla rovněž s českou obálkou, podobně jako již několik předchozích. Tentokráte se o ni postaral Jonáš Ledecký.

Kresba Jonáše Ledeckého je zatím nejlepší domácí variantou obálky. Foto: DC Comics


Poslední kniha popisuje chyby v realitě a nečekané údery nových nepřátel. Hlavní příběhová linka každopádně sleduje Flashův souboj s časem a záchranu celého týmu včetně nejnovější členky Green Lantern Jessicy Cruz. Spolu s hrdiny se následně podíváme i do Nomalie, kde hrozí genocida obyvatelstva z rukou fanatických nacionalistů. Nakonec se na scéně ukáže i božská Mera, Aquamanova žena, jež převzala moc svého muže a přidala se dokonce do řad Ligy. Kniha rozkrývá nejrůznější tajemství DC vesmíru a v závěru graduje do totální války, jejíhož výsledku se dočkáme v brzké době.

Oproti předcházejícím dílům vidíme v Nekonečnu velký pokrok, hlavně pak ve vývoji postav. Dvě hrdinky, jmenovitě Mera a Jessica Cruz, hrají konečně prim a mimo své série v týmovém dobrodružství ukazují, že jim patří budoucnost, a to nejen v komiksech. Kromě toho, že v komiksu zase nechybí typicky superhrdinská centralizace Země a opět se veškeré dění točí okolo naší planety, vidíme velice kvalitní kosmickou podívanou s přesahem do dalších DC příběhů. Velmi dobrá je v komiksu rovněž historická vsuvka o Green Lanternech a jejich souboji s několika věčnými nepřáteli. Kvalitnímu požitku pomáhají i velice zdařilé kresby, nic se nedá vytknout ani domácí verzi a jejímu překladu.

90%


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!