Kdo si zahraje nového Supermana? Máme 12 nápadů

Kdo si zahraje nového Supermana? Máme 12 nápadů

6.6.2021 12:01


J.J. Abrams a Ta-Nehisi Coates pracují na novém projektu, ve kterém si Kal Ela zahraje černošský herec. Fanoušci a nejrůznější weby zmiňují desítky nejrůznějších jmen, ze kterých jsme vybrali dvanáctku těch vůbec nejvhodnějších kandidátů. Pochlubte se nám i vy svým výběrem.


J.J. Abrams, jeden z nejúspěšnějších producentů posledních let a muž, jenž stojí za novými trilogiemi Star Trek a Star Wars, před několika měsíci přesídlil k Warnerům, pro které chystá celou řadu projektů. Neúnavný Abrams připravuje Justice League Dark, Constantinea nebo Zatannu, ale nejvíce vzbuzuje emoce nový reboot Supermana. V něm se do hlavní role nevrátí Henry Cavill a Kal Ela, posledního syna Kryptonu, si zahraje černošský herec. Abrams sám prohlásil, že film nenatočí, neboť pro něj hledá černošského režiséra. Ze hry je patrně Regina King, hvězda seriálu Watchmen, jež v rozhovoru případné angažmá coby režisérka vyvrátila. Na režijní post jsou každopádně dále údajně zvažováni Antoine Fuqua (The Magnificent Seven), Barry Jenkins (Moonlight), Steve McQueen (Widows), Shaka King (Judas and the Black Messiah) a dokonce i samotný Spike Lee (Da 5 Bloods).

Ze zpráv insiderů pak víme několik dalších informací, které mohou, ale také nemusí, být úplně pravdivé.


Za pomoci nejrůznějších internetových zdrojů jsme nakonec dospěli k následující dvanáctce herců, z nichž by mohl vzejít nový Supermanův představitel.

Michael B. Jordan

Pravděpodobně nejskloňovanějším jménem v souvislosti s novým Supermanem je Michael B. Jordan. Ten se v posledních letech zařadil mezi nejzářivější hollywoodské hvězdy a po úspěšných dvou dílech Creeda či snímcích Black Panther a Without Remorse se brzy ujme i režisérského řemesla, natočí totiž třetí díl ságy Creed. Jordan sám nedávno vstoupil i do filmového světa DC a coby producent se podílí na snímku Static Shock, casting na Supermana pak několikrát okomentoval tak, že je poctěn, ale Muže z oceli neztvární.

Jordan v MCU ztvárnil antihrdinu Erika Killmongera. Foto: Marvel Studios, Walt Disney Pictures

Daniel Kaluuya

Vedle Jordana je dalším hercem z Black Panthera, jehož jméno se objevuje v souvislosti s novým Supermanem, Daniel Kaluuya. Ten je čerstvým držitelem Oscara, kterého získal za vedlejší roli v Judas and the Black Messiah, objevil se i v úspěšném thrilleru Get Out od Jordana Peelea či gangsterce Widows od Stevena McQueena. Kaluuya se ke spekulacím prozatím nevyjádřil, rozhodně ale dle svých slov touží po další spolupráci s režisérem Shakou Kingem, jehož podle všeho WB zvažuje jako jednu z možností.

I Kaluuya se objevil ve filmu Black Panther. Foto: Marvel Studios, Walt Disney Pictures

Yahya Abdul-Mateen II

Zatímco Kaluuya a Jordan se objevili v komiksovkách od Marvelu, další muž našeho žebříčku, Yahya Abdul-Mateen II, má s komiksem zkušenosti díky výrazným rolím u DC. Yahya ztvárnil zlotřilého Black Mantu v nejúspěšnějším DC filmu Aquaman, samotného Doctora Manhattana si pak střihl v předloňských seriálových Watchmen. Herec, jenž se objevil i v Peeleově snímku Us, by se sice fanouškům jako Supes líbil, vzhledem k jeho závazkům v DCEU je ale jeho angažmá spíše nepravděpodobné.

Yahya si zahrál mocného Dr. Manhattana. Foto: HBO, Warner Bros. TV

Jovan Adepo

Yahya není jediným hercem ze seriálu Watchmen, o kterém internet spekuluje coby o novém Supermanovi. Talentovaný Jovan Adepo, který v seriálu HBO ztvárnil mladého Willa Reevese alias Spravedlnost v kápi, by se mnoha fanouškům jako Muž z oceli rovněž zamlouval. Adepo, jenž byl za Watchmen nominován i na cenu Emmy, se kromě úspěšného seriálu objevil i ve filmech Fences nebo Overlord. Pokud by se měl nový Superman věnovat rasovým problémům, patřil by právě tento herec mezi nejlepší kandidáty.

Adepo v roli Willa Reevese zářil. Foto: HBO

Mike Colter

Bývalý představitel Luka Cage ze stejnojmenného seriálu a minisérie Defenders se v jednom interview z roku 2017 rozpovídal o tom, že touží po ztvárnění Supermana. Byť Colter dlouho působil u konkurenčního Marvelu, i on může být pro WB vhodným kandidátem. Spoustě fanoušků by určitě jako Kal El vyhovoval.

Colter se nejvíce proslavil jako Luke Cage. Foto: Netflix

John Boyega

Vzhledem k jeho komentářům a působení v BLM z posledních měsíců by se John Boyega do role Supermana bojujícího proti rasismu hodil. Jedna z ústředních hvězd sequelové trilogie Star Wars se dlouho bránila k návratu do role Finna, poměrně nedávno ale John otočil a předaleké galaxii se už tolik nebrání. Pokud by to nevyšlo, může Boyega zakotvit u DC. Někteří fanoušci by však rozhodně raději viděli britského herce u Marvelu, koneckonců podle nejrůznějších leaků by John měl ztvárnit Blue Marvela v chystaném snímku The Marvels z vesmíru MCU.

Boyega se v poslední době angažuje v hnutí BLM. Foto: Lucasfilm, Walt Disney Pictures

John David Washington

Pravděpodobně nejtalentovanější herec našeho seznamu slavil loni velké úspěchy díky Nolanovu snímku Tenet, zahrát umí ale i náročnější role, což předvedl v Malcolm & Marie nebo BlacKkKlansman. Poslední jmenovaný projekt se rovněž zabývá rasismem a KKK, pokud tedy tvůrci sáhnou k adaptaci komiksu Superman Smashes the Klan, známe nejvhodnějšího kandidáta na roli Kal Ela.

Syn Denzela Washingtona loni ztvárnil hlavní roli ve filmu Tenet. Foto: Warner Bros.

Jonathan Majors

Jeden z nejúspěšnějších herců loňského roku zazářil ve snímku Da 5 Bloods od Spikea Leeho a hlavní roli ztvárnil i v seriálu Lovecraft Country. Na nového Supermana by se jistě hodil a mnoho fanoušků by si jej do role přálo, překážkou ale může být jeho nabitý diář. Majors totiž nedávno získal roli Kanga Dobyvatele v marvelovce Ant-Man and the Wasp: Quantumania a aktuálně jedná i o další záporné roli, konkrétně v Jordanově Creedovi III.

Majors se loni blýskl hlavní rolí v Lovecraft Country. Foto: HBO

Regé-Jean Page

Jestli byl Marjors jednou z hlavních hereckých hvězd loňského roku, letos tuto roli převzal Regé-Jean Page. Ten zaujal fanoušky a hlavně fanynky coby vévoda z Hastingsu ve veleúspěšném seriálu Bridgerton, díky čemuž si vysloužil i angažmá ve filmech The Gray Man a Dungeons & Dragons. O Regém se už nějaký čas spekuluje coby o novém Bondovi, herec sám by se nebránil ani castingu do role Supermana. Hodil by se ale do vesmíru DC?

Page se letos stal velkou hvězdou. Foto: Netflix

Kelvin Harrison Jr.

Hvězda indie snímku Luce, Kelvin Harrison Jr., může být díky svému přátelství se scenáristou Ta-Nehisim Coatesem vůbec nejpravděpodob­nějším kandidátem. Harrison je stále na začátku kariéry a kromě Luce se objevil v celé řadě menších snímků. Velká role, kterou by Superman bezpochyby byl, by mu pomohla prorazit.

Získá Harrison hlavní roli? Foto: Dream Factory Group

Eli Goree

Díky roli Cassia Claye alias Muhammada Aliho v loňském chváleném snímku One Night in Miami od Reginy King má Eli Goree asi nejlepší postavu v celé své kariéře. Ve formě se udržuje nadále, z tohoto hlediska by tak mohl být pro roli Supermana vhodným kandidátem. Goree má díky roli v Riverdale i komiksové zkušenosti, tak schválně, jestli jej WB a Abrams osloví.

Goree si zahrál legendárního boxera. Foto: Amazon Studios

William Jackson Harper

Hvězda seriálu The Good Place William Jackson Harper patří mezi ty herce, co se o roli Supermana sami přihlásili. Herec v několika rozhovorech vyjádřil eminentní zájem o ztvárnění nového Muže z oceli a vzhledem k tomu, že je taktéž ve formě a v Midsommar ukázal i nesporný herecký talent, rozhodně by nemusel být špatnou volbou.

Harper o roli vyjádřil zájem. Foto: A24

Koho byste si coby nového Kal Ela přáli vy?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!