Které filmy nastínil Snyder Cut?

Které filmy nastínil Snyder Cut?

22.3.2021 12:17


Snyderova verze Justice League nabídla na poli čtyř hodin pořádné vykreslení hlavních postav a řadě z nich rovněž připravila půdu pro sólové snímky. Pojďme se podívat, jaké filmy měly navazovat a jaká je šance, že se některých z nich dočkáme.


Zack Snyder ve čtvrtek konečně uvedl snímek Zack Snyder's Justice League, čímž dal zapomenout na pro mnohé fanoušky nepovedenou verzi z roku 2017. Závěr jeho snímku nastínil možné další filmové projekty. Níže si je probereme a mrkneme, které mohou ještě spatřit světlo světa.

Justice League 2 & 3

Po porážce Steppenwolfa oznámil Darkseid DeSaadovi, že je na čase připravit flotilu a dobýt Zemi. Právě útok apokolipských armád na Zemi měl být premisou dalších dvou dílů Snyderovy původní trilogie Justice League. Druhý díl měl sledovat snažení Batmana a jeho týmu v časové linii Knightmare, tedy v apokalyptické budoucnosti, kde Darkseid zavraždil Lois Lane, ovládl Supermana a povedlo se mu dobýt Modrou planetu. Knightmare měla předznamenat i klíčovou scénu Barryho Allena cestujícího v čase za Batmanem, kterou jsme viděli v Batman v Superman. Třetí díl Justice League pak měl být jakousi náhradou za dvojku Man of Steel a soustředit se primárně na Supermana. Snyder plánoval rovněž rozvinout vztah Lois s Brucem, ze kterého by vzešel syn Bruce Jr., budoucí Batman. Temný rytíř sám pak měl dle Snydera ve třetím filmu zemřít a obětovat se, aby zachránil Zemi před útokem Nových bohů. Příslušníků této slavné fiktivní rasy by se pak ve trojce objevilo mnohem více než jen Darkseid, DeSaad a Granny Goodness (Babička dobrotivá). Určitě stále existuje šance, že Zack svou vizi dokončí, zůstává jen otázkou, zda v takovém případě zpracuje přímo tento příběh.


Druhý díl se primárně odehrává v Knightmare. Foto: HBO Max, Warner Bros.

Aquaman

Snímek Aquaman debutoval v kinech před necelými třemi lety a jedná se o vůbec nejúspěšnější DC film. Konec Zack Snyder's Justice League jej přímo předznamenává, když Mera a Vulko debatují s Arthurem a Aquaman je následně opustí, aby trávil čas s otcem. V Arthurově sólovce je pak na Justice League odkázáno prvním rozhovorem Mery a Aquamana, ve kterém xebelská princezna vyzdvihuje vítězství nad Steppenwolfem. Po hříchu je Aquaman jediným filmem, jehož jsme se z celého seznamu dočkali.

Aquaman se už filmu dočkal a brzy dostane další díl. Foto: Warner Bros.

The Batman

Ben Affleck byl v době premiéry filmu Batman v Superman studiem Warner Bros. dosazen na post režiséra snímku The Batman, ke kterému si připravil i scénář, jenž údajně připomínal Fincherův thriller Gone Girl. Už v roce 2017 zveřejnil Affleck krátké video, kde představil Deathstrokea jako hlavního padoucha svého snímku a krátce nato byl do role žoldáka Wilsona obsazen Joe Manganiello. Právě Manganiellova scéna s Eisenbergovým Lexem Luthorem, ve které se Deathstroke dozví pravé jméno Temného rytíře byla jakousi předehrou k netopýří sólovce. Té se ale pravděpodobně už nikdy nedočkáme, neboť režisér Matt Reeves, který před pár lety Afflecka coby režisér The Batman nahradil, nakonec sáhl k softrebootu a jeho snímek stojí mimo DCEU.

Affleck nakonec u role Batmana prozatím zůstává. Foto: Warner Bros.

Deathstroke

Vedle Batmanovy sólovky odkazuje Sladeův příchod i na snímek Deathstroke. Joe Manganiello několikrát prohlásil, že se jeho postava měla objevit až v sedmi snímcích a sólovka byla jedním z nich. Režisér Gareth Evans plánoval svůj projekt jako prequel snímku The Batman, odhalena by tak mohla být Sladeova konexe na Luthora. Manganiello má stále o zopakování role zájem, Deathstroke se tak rozhodně může v nějakém projektu vrátit.

Manganiello by si klidně Sladea zahrál znovu. Foto: HBO Max, Warner Bros.

The Atom

Ryan Choi byl coby pravá ruka Silase Stonea jednou z postav, jež se vůbec neukázala ve Whedonově Justice League. V podání herce Ryana Zhenga se objevil v Zack Snyder's Justice League a po Silasově úmrtí převzal vedení S.T.A.R. Labs. Snyder plánoval v DCEU jeho sólovku, která by ukázala proměnu v superhrdinu Atoma. Pravděpodobně se jí však nedočkáme.

Zheng se mohl objevit v dalším snímku. Foto: HBO Max, Warner Bros.

Cyborg

Jak Snyder sliboval, Cyborg se nakonec stal tou nejdůležitější postavou v Zack Snyder's Justice League. Emotivní závěr snímku, kde Victor poslouchá nahrávku svého otce Silase a odhazuje civilní oblečení, aby se stal hrdinou napořád, je jasnou předehrou pro sólovku. I když se o tomto snímku před časem přestalo uvažovat, stále se počítalo s tím, že Ray Fisher si roli Stonea Jr. zopakuje ve filmu The Flash. Fisher ovšem kvůli svému neustálému očerňování a útokům na studio Warner Bros., jež viní ze špatného chování Josse Whedona, Geoffa Johnse a Waltera Hamady, o roli přišel a nějaké další Cyborgovy projekty asi už neuvidíme.

Cyborg má rozhodně velký potenciál. Foto: HBO Max, Warner Bros.

GL Corps

Snyder nejprve plánoval na konci filmu vedle Martian Manhuntera uvést i Green Lanterny, jmenovitě Johna Stewarta a Hala Jordana, přičemž druhého jmenovaného mohl znovu ztvárnit Ryan Reynolds. Zack nakonec od tohoto nápadu upustil, ale Lanterni jsou v jeho filmu několikrát naznačeni. Ať už se jedná o Yalana Gura ve flashbackovém boji s Darkseidem nebo umírajícího Kilowoga v Cyborgově vizi, je jasné, že Lanterni měli hrát důležitou roli v následujících projektech. Na Snyderova drobná pomrknutí byl připraven navázat snímek Green Lantern Corps, jenž měl vyjít už loni, ale nakonec byl několikrát odložen. Aktuálně se připravuje seriál na HBO Max a zároveň pokračují i práce na snímku, který tentokráte chystá sám Johns. Lanternů se tedy určitě dočkáme.

Kilowog během Knightmare zemřel. Foto: HBO Max, Warner Bros.

Wonder Woman II

Závěr, kde Wonder Woman drží šíp vystřelený Hippolytou a hledí na moře, měl původně připravit snímek Wonder Woman II, ve kterém Diana cestuje na Themysciru, aby si ověřila Steppenwolfovo tvrzení o tom, že jsou Hippolyta a ostatní Amazonky po smrti. Tohoto snímku jsme se nedočkali a druhý díl Wonder Woman byl znovu prequel, je ale stále možné, že Diana zavítá na Themysciru ve trojce, kterou znovu natočí Patty Jenkins. A pokud se tvůrci inspirují nejnovějšími komiksy z DC Rebirth, mohla by zde Diana rovněž bojovat s Darkseidem a dalšími Novými bohy.

Diana se v dalším filmu pravděpodobně vydá na Themysciru. Foto: HBO Max, Warner Bros.

The Flash

Sólovku šarlatového běžce Snyder nijak moc ve svém snímku nenaťukl, snad jen kromě toho, že Barry na samém konci získal práci na kriminalistickém oddělení, případně představením Iris West. Film The Flash, který aktuálně chystá Andrés Muschietti, ale nabídne několik postav ze Snyder Cutu, včetně Batmana, a v mnohém může navázat i na pravděpodobně nekanonický Snyder Cut.

Flash se vrátí do kin v příštím roce. Foto: HBO Max, Warner Bros.

A co Martian Manhunter?

Slavný marťanský hrdina Martian Manhunter, jenž v DCEU vystupoval jako Calvin Swanwick, se objevil ve dvou scénách v Zack Snyder's Justice League a fanoušci by si rozhodně přáli nějaké jeho pokračování. Swanwick se měl rozhodně vrátit v obou pokračováních Justice League, co kdyby mu ale aktuální masivní nárůst popularity pomohl k sólovce? Brali byste ji?

Martian Manhunter se konečně objevil ve filmu. Foto: HBO Max, Warner Bros.

Který z nerealizovaných projektů by si zasloužil druhou šanci?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!