The Batman: Co všechno prozradil nový trailer?

The Batman: Co všechno prozradil nový trailer?

19.10.2021 9:16


Na globální akci DC Fandome zveřejnili tvůrci celou řadu trailerů a novinek. Na nás nyní je detailně rozpitvat všechny tyto trailery a podívat se, co nás v daných filmových projektech může čekat. Začněme rovnou tím nejočekávanějším DC snímkem posledních let. Co nabídl trailer na film The Batman?


Režisér Matt Reeves a hlavní hvězdy Robert Pattinson (Batman) a Zoë Kravitz (Catwoman) uvedli na DC Fandome druhý oficiální trailer k patrně nejočekávanějšímu DC filmu posledních let. The Batman debutuje v kinech 4. března 2022 po sérii odkladů a objeví se v něm i Paul Dano (Riddler), John Turturro (Carmine Falcone), Colin Farrell (Penguin) a Andy Serkis (Alfred Pennyworth). Podívejme se nyní na nejzásadnější odhalení z nového traileru.

Thumbnail Play icon

Druhý rok netopýrova působení v Gothamu

Tvůrci potvrdili, že byť původně uvažovali nad dalším zpracováním Batmanova originu, nakonec od nápadu upustili a představí nám Temného rytíře už coby etablovaného gothamského hrdinu, který v potemnělém městě působí už druhým rokem. Stále vcelku nezkušený hrdina se musí potýkat s celou řadou problémů včetně narůstající kriminality, kterou symbolizuje zločinecký gang Falconeů a Oswald Cobblepot.


Batsignál

V traileru vidíme poprvé nový Batsignál, tedy zařízení, kterým Jim Gordon ze střechy okrsku GCPD volá Temného rytíře, aby pomohl Gothamu. Paradoxně, jelikož Pattinsonův Batman šíří městem pomstu namísto naděje, i jeho signál by měl ve filmu působit spíše coby zastrašení všech zločinců v Gothamu.

Batsignál se dočkal nové podoby.

Riddler

Ani ve druhém traileru neodhalili tvůrci tvář ústředního padoucha Edwarda Nashtona alias Riddlera. Víme však, že postava, kterou si střihne Paul Dano, bude působit jako maniakální vrah, jenž se neštítí ani v přímém přenosu ukázat své vraždy. Vedle toho Reeves připustil, že inspirací pro jeho Riddlera byl vrah zvaný Zodiac, jehož totožnost se nikdy nepovedlo objasnit. Filmový Riddler zná minulost Bruce Waynea a dokonce ví i o jeho netopýřím alter egu, čeká nás tedy možná nejtěžší soupeř z galerie filmových záporáků, kterým musel Batman čelit.

Riddler představuje pro Temného rytíře velkou výzvu.

Penguin

Colin Farrell se coby Penguin představí po premiéře The Batman i ve vlastním seriálu, je tedy jisté, že se tvůrcům musí v roli zatraceně líbit. Podle traileru se můžeme těšit na Penguina inspirovaného primárně sérií Earth One od Geoffa Johnse. Čeká nás tedy nelítostný byznysmen, který touží po ovládnutí gothamského podsvětí. V traileru vidíme i Oswaldovu automobilovou honičku s Batmanem, na sklonku které se Temný rytíř zlostně přibližuje k Penguinovu vozu.

Farrell se změnil k nepoznání.

Alfred

Po natočení snímku Venom: Let There be Carnage se Andy Serkis znovu vrací do komiksových vod. V The Batman si zahraje Bruceova komorníka Alfreda Pennywortha a jeho vizáž je, podobně jako u Penguina, inspirována komiksovou minisérií Earth One. V té mimochodem nakonec Alfred Penguina zabije a působí i jako Bruceův bodyguard, tedy stále umí bojovat v první linii. V traileru slyšíme Alfreda Bruce varovat před chmury, kterými Gotham překypuje. Vrhne se i filmový Alfred do akce?

Serkis si střihne další komiksovou roli.

Největší světový detektiv

Dle režiséra Reevese se v novém filmu dočkáme několika scén sledujících Batmana při detektivní práci, které nám ukáží, proč je právě Temný rytíř největším detektivem na světě. V jedné trailerové sekvenci vidíme Bruceovu rozdělanou práci a zdá se, že poprvé ve filmové historii bude Batman vedle mlácení zloduchů ve své jeskyni i skutečně dumat nad záhadami.

Neprůstřelný Batsuit

Batfleck i Batman v podání Michaela Keatona disponovali ve svých snímcích neprůstřelným netopýřím oblekem, zdá se ale, že Pattinson dostane ve své úvodní sólovce nejimpozantnější homemade kostým. V traileru totiž vidíme, že i když na něj padouchové pálí ze všech sil, jeho oblek stále drží. Bude i v tomto filmu tvořen z vyztuženého kevlaru?

Batman v novém snímku nasadí mimořádně silný oblek.

Batsy a Catwoman

Zoë Kravitz se v novém traileru předvádí jako impozantní Selina Kyle, která patří mezi nejšikovnější světové zlodějky. V Reevesově snímku uvidíme její rodící se vztah s Batmanem i její umění nejrůznějších převleků – jen v traileru vystřídala antihrdinka několik paruk. Pokud nás pak čeká zpracování Earth One, mohla by se ze Seliny stát dcera gangstera Carminea Falconeho. Že tomu tak bude napovídají fotky z natáčení, na kterých je Zoë zavěšena do Johna Turturra.

Selina v novém snímku vystřídá řadu účesů.

Batman a jeho vztah s GCPD

Jelikož se nacházíme teprve ve druhém roce Batmanova působení v Gothamu, bude i ve filmu vztah Temného rytíře s gothamskou policií stále celkem nejasný. Proto není divu, že jeden záběr v traileru sleduje Bruce v boji s příslušníky policejního sboru. To, že má Batman v budoucím komisaři Gordonovi a hrstce jeho chlapů důvěrné spojence ale dokazuje pro změnu scéna, kdy se vypraví vyslýchat vězně.

Jokerův gang?

Už v prvním traileru zaujala fanoušky scéna s gangem padouchů, kteří nápadně připomínali Jokerovy zabijáky. Stejná parta padouchů, ve které nechybí ani postava ztvárněná Jayem Lycurgem, seriálovým Timem Drakem z Titans, se objevila i v druhém traileru. Je možné, že právě s touhle skvadrou zloduchů se Batman střetne na konci a předznamená tak příchod zločinného klauna v sequelu?

Je do příběhu zapleten i Joker?

Jak se vám líbil trailer na Batmana? A těšíte se na rozvětvené Bat univerzum?

Foto: Warner Bros.


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře