The Flash: Co jsme se dozvěděli z kratičkého teaseru

The Flash: Co jsme se dozvěděli z kratičkého teaseru

20.10.2021 19:47


Vedle snímku The Batman představilo studio Warner Bros. na DC Fandome i první krátký sneak peak teaser z očekávaného filmu The Flash, který v DCEU otevře brány Multivesmíru. Pojďme se podívat, jaké útržky informací jsme z něj mohli zjistit.


Ezra Miller na DC Fandome krátce povyprávěl o filmu, který je popisován coby nejdůležitější pro další směřování filmového univerza DC. Film The Flash byl aktuálně dokončen, což režisér Andrés Muschietti potvrdil prostřednictvím emotivního instagramového příspěvku, a kromě Millera v titulní roli Flashe v něm uvidíme i Bena Afflecka, Michaela Keatona (oba coby Batmany), Sashu Calle (Supergirl), Rona Livingstona (Henry Allen) a Maribel Verdú (Nora Allen). Co nejzásadnějšího trailer nabídl?

Thumbnail Play icon

Změna minulosti

Celým trailerem provází hlas Michaela Keatona, který mluví o změně minulosti, kterou se Barry Allen rozhodl uskutečnit. A právě kvůli změně minulosti se poněkud netradičně změní i budoucnost. Snímek je inspirován komiksovým eventem Flashpoint, ve kterém se Flash vydává zachránit svou matku Noru Allen a tím nevědomky rozjede běh událostí měnících jeho současnost. Noru v podání Maribel Verdú vidíme rovněž v jednom záběru, byť zezadu.


Snahou změnit minulost poškodil Flash i budoucnost.

Waynovo sídlo '89

V několika záběrech v teaseru zavítáme i do Waynova sídla z roku 1989. To vypadá poněkud sešle a zdá se tedy, že Keatonův Batman už nebude mít svého Alfreda (koneckonců, Michael Gough je již bohužel po smrti). Na podlaze jedné z místností se válí Keatonova netopýří kápě a okolo jsou rovněž stopy krve.

Ve filmu se vrátíme do slavného sídla rodiny Wayneů.

Druhý Flash a jeho kostým

V samém závěru teaseru se objevuje Ezra Miller v roli druhého Flashe, pravděpodobně rychlíka z Keatonova vesmíru. Tento Flash na sobě nosí právě výše zmíněný Batmanův kostým, který přestříkal červenou barvou. Internetem už létají teorie, zda Flash vyobrazený ve filmu Batman v Superman: Dawn of Justice není právě alternativním Šarlatovým běžcem, neboť se od toho, jehož jsme viděli v Justice League, respektive Zack Snyder's Justice League, vizuálně liší.

Druhý Flash má poněkud neortodoxní kostým.

Supergirl

Barry Allen se po svém proniknutí do „Keatonversu“ setká i s kryptonskou hrdinko Supergirl, které nějakým způsobem pomůže. Tento okamžik vidíme krátce v teaseru, v němž setkání Kary Danvers a Barryho Allena připomíná i scénu z Flashpointu mezi Flashem a Supermanem.

Supergirl se po téměř čtyřiceti letech vrátí na plátna.

Návrat Michaela Keatona

Očekávaný návrat divácky oblíbeného Batmana v podání Michaela Keatona připomíná záběr ze samého konce teaseru, ve kterém se vydáváme do Batcave. Do té těžkopádným krokem vchází urostlá postava v latexovém kostýmu, ve kterém nejde pořádně otočit hlavou. Ano, poprvé od roku 1992 oblékl Keaton netopýří šat a dle svých slov si návrat neskutečně užil. Batman ve filmu The Flash sehraje zásadní roli a nahradí tak Thomase WayneaFlashpointu.

Keaton se do role Batmana vrací po třiceti letech.

Batfleckova role

V teaseru jsme se sice Batflecka nedočkali, víme ale, že jeho Batman by měl sehrát důležitou roli na začátku filmu. Bude to patrně on, kdo svým způsobem navede Barryho cestovat zpět v čase. Rozhodně bychom jej neměli čekat v tak velké míře jako Keatona, i pro Afflecka ale byl návrat do role Netopýra velmi emotivní, což potvrdili režisér Andrés Muschietti i jeho sestra a producentka filmu Barbara.

Affleck si, stejně jako Keaton, návrat k Batmanovi pochvaluje.

Foto: Warner Bros.

The Flash dorazí do kin 4. listopadu 2022. Těšíte se na Keatonův netopýří návrat?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!