The Suicide Squad: Hlavní postavy a další odhalení

The Suicide Squad: Hlavní postavy a další odhalení

31.8.2020 8:00


Už v příštím roce se parta těch nejprohnilejších zloduchů ze světa DC vrátí na plátna kin ve zbrusu novém projektu Jamese Gunna The Suicide Squad. Díky DC Fandome a dalším odhalením víme, co zhruba od filmu čekat. Pojďme si jej tedy představit.


James Gunn představil minulý týden na akci DC Fandome svůj další projekt, týmovku The Suicide Squad, kterou považuje za svůj největší filmový počin. O snímku se v posledních dnech hodně mluví a na povrch vyplulo několik zásadních zjištění. Podívejte se ještě jednou na reel z natáčení a začtěte se s námi do popisu postav a děje.

Thumbnail Play icon

Gunnova hlavní inspirace

Ve videu James Gunn mluví o tom, že jeho film vypadá jako válečný snímek ze sedmdesátých let. Režisér rovněž potvrdil, že vedle všemožných komiksů z osmdesátek, tedy z doby, kdy se Operační skupina X na stránkách sešitů objevila poprvé, byl i film The Dirty Dozen. Tato klasika režiséra Roberta Aldricha z roku 1967 vypráví příběh tuctu odsouzenců, kteří vyráží na sebevražednou misi do týlu nacistického území v dobách druhé světové války. Snímek, v němž si hlavní roli zahrál Lee Marvin, Gunna uchvátil natolik, že si z něj vzal tu největší inspiraci. A co je paradoxní, The Dirty Dozen se dočká remaku, který natočí režisér filmu Suicide Squad David Ayer.


Gunn je velkým fanouškem filmu The Dirty Dozen. Foto: MGM

Pokračování nebo reboot?

Producent Peter Safran ještě v minulém roce označoval The Suicide Squad za totální reboot, ve kterém se nedočkáme žádných odkazů na Ayerovu Suicide Squad. Podle všeho se ale nový film díky návratu několika postav odehrává ve stejné kontinuitě jako Suicide Squad a Harley Quinn: Birds of Prey. Jak to bude s dalším propojením s Multivesmírem, ale zatím nevíme.

The Suicide Squad naváže na Birds of Prey. Foto: Warner Bros.

Starro jako nepřítel

V Gunnově reelu jsme se letmo dočkali i pohledu na možného padoucha filmu, kterým pravděpodobně bude kosmická hvězdice Starro. Tento superzloduch se ukázal poprvé už v komiksu Brave and the Bold #28 z roku 1960, díky čemuž byl prvním nepřítelem JLA. Pokud stane v boji proti Operační skupině X, může použít svá ramena coby psychologické zbraně a ovládat nejrůznější členy týmu.

Starro se v komiksech objevuje dodnes. Foto: DC Comics

Taika Waititi

Součástí obsazení nového Gunnova snímku je i herec a režisér Taika Waititi, který letos získal Oscara za scénář k filmu Jojo Rabbit a zahrál si Korga v MCU a IG-11 v The Mandalorian. Podle nových informací si v The Suicide Squad zahraje postavu Ratcatchera, gothamského padoucha ovládajícího krysy a otce Ratcatcher 2, kterou si představíme níže.

Ztvární Waititi Ratcatchera? Foto: DC Comics

The Suicide Squad nabídne celou plejádu postav, jež budou součástí Operační skupiny X. Nejprve si znovu připomeňme video z DC Fandome a pak se podívejme na partu navrátilců ze Suicide Squad.

Thumbnail Play icon

Harley Quinn

Margot Robbie se příští rok vrátí ve své nejslavnější roli Harley Quinn a po účinkování v Suicide Squad a Harley Quinn: Birds of Prey navlékne tentokráte úplně jiný kostým. The Suicide Squad by měla sledovat Harleyin příběh po rozpadu vztahu s Jokerem a Quinn rovněž převezme jednu z vůdčích úloh v Operační skupině X.

Captain Boomerang

Australský zloduch, jehož do Belle Reve dostal jeho úhlavní nepřítel Flash, je dalším navrátilcem z prvního dílu. Captain Boomerang je padouch, který jako primární zbraň používá zostřené bumerangy a patří mezi nejproblémovější členy Operační skupiny X, již v komiksech i několikrát vedl. Postavu si opět zahraje Jai Courtney, jenž vyjádřil zájem o účinkování i v dalších DC Filmech, včetně The Flash.

Rick Flag

Poté, co si v Ayerově filmu začal s Enchantress, můžeme čekat plukovníka Flaga i v protosequelu The Suicide Squad. Postavu si opět zahraje švédský herec Joel Kinnaman a čile se spekuluje o tom, že by si tentokráte Flag mohl něco začít s Harley Quinn, se kterou má pletky v rebirthové sérii Suicide Squad.

Amanda Waller

Gunn několikrát uvedl, že Viola Davis podala v Suicide Squad obdivuhodný výkon a byla jednou z hlavních příčin, proč nakonec vzal tvorbu dalšího filmu. Violina Amanda Waller se vrátí coby vůdkyně Operační skupiny X i v The Suicide Squad a tentokráte dostane zbrusu nový tým. K ruce má ovšem stále Ricka Flaga a svou oblíbenou Harley.

Navrátilce jsme si už důkladně popsali, hlavním tahákem Gunnovy nové týmovky jsou ale bezpochyby méně slavné DC postavy, které si zahrají populární herci.

Bloodsport

Robert DuBois alias Bloodsport debutoval na komiksových stránkách roku 1987 a okamžitě se zařadil mezi nebezpečné nepřátele Muže z oceli. Vedle komiksu jsme tuto postavu viděli v seriálu Supergirl a ve filmové podobě bude v podání Idrise Elby jedním z nových vůdců Operační skupiny X. Elba a Gunn přiznali, že do věznice Belle Reve se dostal kvůli výstřelu kryptonitové kulky na Supermana. Bloodsport nemá žádné nadpřirozené schopnosti, ale coby veterán vietnamské války a spojenec Lexe Luthora je rozhodně velkým nebezpečím pro celý vesmír DC.

Peacemaker

Po letech čekání, kdy byl spojován s rolí Captaina Marvela, se John Cena dočkal a konečně si zahraje v komiksovém filmu. Ztvární Christophera Smithe alias Peacemakera, antihrdinu, který touží po světovém míru, ale neváhá pro něj dláždit cestu desítkami mrtvých. V reelu se Gunn a Cena o postavě baví coby o špinavější verzi Captaina Americy a vězte, že při komiksovém debutu roku 1966, tehdy ještě v rámci nakladatelství Charlton Comics, tak byl Peacemaker opravdu zamýšlen. Peacemaker je stálou součástí DC kánonu a objevil se například v Kingdom Come či naposledy Doomsday Clock. Rovněž sloužil coby předloha pro Mooreova Komedianta ve slavné sáze Watchmen. Členem Operační skupiny X byl již v osmdesátých letech a vedle Amandy Waller se v týmu potkal i s Deathstrokem. Pro Cenu je to tedy ideální role.

Thinker

Clifford DeVoe patří mezi nejstarší padouchy DC Comics a v komiksu debutoval už roku 1943. Původní profesí právník, DeVoe po skončení své kariéry začal podporovat kriminálníky jako padouch Thinker a postupně se stal nebezpečím pro celý svět, dokud jej neporazil Flash Jay Garrick. Thinker se v dalších komiksech stal členem Spolku nespravedlnosti a nedobrovolně vstoupil i do Operační skupiny X. Vedle komiksu se Thinker ukázal v seriálu The Flash a ve filmu The Suicide Squad ho ztvární Peter Capaldi.

Sol Soria

Herečka Alice Braga si v Gunnově filmu zahraje Sol Soriu, pravděpodobně ženskou verzi postavy Juana Sorii. Soria je v komiksech nováčkem a poprvé jsme jej na stránkách sešitů viděli předloni. Jedná se o šikovného hackera mluvícího několika jazyky, kterého odmítla Liga spravedlnosti, do svých služeb ho ale nakonec vzala Amanda Waller.

Blackguard

Členem Operační skupiny X bude ve filmu The Suicide Squad i geniální superpadouch Blackguard, který od svého debutu roku 1986 operoval převážně ve městě Metropolis. Zde byl Blackguard, vlastním jménem Richard Hertz, členem týmu 1000 a po jeho porážce se přesunul do zmíněné Operační skupiny X. Blackguard sice nemá žádné nadpřirozené schopnosti, ale vyrobil si mocný oblek, který využívá temnou energii a díky němuž byl schopen potrápit i samotnou Power Girl. Ve filmu si Blackguarda zahraje komik Pete Davidson.

Polka Dot Man

Gunnova slabost pro bizarní postavy je asi nejvíce znát na obsazení Davida Dastmalchiana do role Polka Dot Mana. Tento zloduch patří mezi Batmanovy nepřátele už od roku 1962, nikdy však nedosáhl v Gothamu takového věhlasu jako Joker, Penguin či Riddler. Místo toho je v potemnělém městě brán jako druhořadý zločinec s vtipným kostýmem, kterému se posmívají místní policisté v čele s Jamesem Gordonem i členové Bat Family. Polka Dot Man nezískal moc úcty ani během působení v Operační skupině X, ve filmu má tedy co napravovat.

Savant

Vedle celé řady postarších postav z osmdesátek se Gunn rozhodl využít i novější padouchy a antihrdiny z komiksů DC. Jedním z nich je i Savant, poněkud kontroverzní zloduch, jehož civilní alter ego Brian Durlin zdědilo obrovské jmění. Durlin ovšem své peníze použil k boji proti Birds of Prey a Batmanovi, díky čemuž se později dostal k Operační skupině X. Savant je nesmírně chytrý a zdatný v moderních technologiích, k tomu ovládá bojová umění a 30 jazyků. Ve filmu si ho zahraje další z režisérových oblíbenců Michael Rooker.

Mongal

Členkou Operační skupiny X ve filmu The Suicide Squad bude i mimozemská superbojovnice Mongal, kterou si zahraje Mayling Ng, slavná zápasnice a držitelka černého pásku v bojových uměních. Mongal je každopádně dcera slavného vládce planety Warworld Mongula staršího, disponuje nadlidskými schopnostmi a vládne světu Almerac. Na Zemi se od svého debutu v roce 1995 vypravila několikrát a bojovala například se Supermanem. Jak zapadne do příběhu The Suicide Squad?

TDK

Gunnův oblíbenec a hvězda seriálu Firefly Nathan Fillion si zahraje postavu jménem TDK. Jedná se o zkratku The Detachable Kid alias Arm-Fall-Off-Boy, což je v komiksu „hrdina“ z budoucnosti, kterého odmítla Legie superhrdinů, díky čemuž začal páchat nezákonnou činnost a stal se členem Operační skupiny X. TDK má schopnost sundavat si své končetiny, kdy se mu zachce, což se jeho týmu může hodit.

Ratcatcher 2

Zatímco Taika Waititi nejspíš ztvární původního Ratcatchera Otise Flannegana, mnohem důležitější bude pro děj filmu The Suicide Squad jeho nástupkyně v úloze Ratcatcher, kterou si zahraje portugalská herečka Daniela Melchior. Ratcatcher 2 by měla mít podobné schopnosti jako původní padouch, tedy ovládání krysích hord, prozatím však nevíme, zda bude Otisovou dcerou či učednicí.

King Shark

Jeden z nejslavnějších padouchů světa DC Comics debutoval v komiksu roku 1994 a jedná se o havajského potomka žraloka Megalodona, boha žraloků. King Shark byl během své komiksové kariéry členem Operační skupiny X, Secret Six i Společnosti superpadouchů a nejčastěji bojuje proti Flashovi a Aquamanovi. King Shark v průběhu věků vypadal jako bílý žralok i jako kladivoun a kromě komiksů se ukázal i v seriálech The Flash a Harley Quinn a také v několika animovaných filmech. Při jeho debutu v DCEU ho nadabuje Steve Agee.

Javelin

Nejslavnější německý oštěpař neznámého jména se po sportovních úspěších rozhodl pro kariéru ve světě zločinu a coby padouch Javelin bojoval se slavným Green Lanternem. Po porážce byl Javelin najat k Operační skupině X a během 80. a 90. let se objevil v několika komiksech série Suicide Squad. Ve filmu si jej zahraje herec Flula Borg.

Weasel

Gunnův nejmladší bratr Sean se objevil ve většině jeho filmů a například v obou dílech Guardians of the Galaxy ztvárnil dvě role, Kraglina a mocap pro Rocket Raccoona. Jeho úloha v The Suicide Squad je podobná spíše druhému jmenovanému marvelákovi, neboť Weasel je komiksovým antagonistou, který připomíná (hlavně v nových komiksech) lasici. V komiksu tento padouch debutoval v roce 1984 a bojoval například s Firestormem. Postupně se propracoval do Operační skupiny X, ale při boji s Flagem zemřel a vrátil se v animálnější podobě. A jak se zdá podle videa, ve druhé zmíněné podobě jej uvidíme i ve filmu.

Na kterou postavu se v The Suicide Squad těšíte nejvíce?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!