Wonder Woman v dalším dobrodružství bojuje s Cheetah i bohy

Wonder Woman v dalším dobrodružství bojuje s Cheetah i bohy

30.6.2019 0:08


Ve spolupráci s nakladatelstvím Crew vám přinášíme recenzi na poslední Dianino dobrodružství, za kterým v rámci série DC Rebirth stojí talentovaný spisovatel Greg Rucka. Jak se Wonder Woman vypořádala s Boží hlídkou?


I pod čtvrtou knihou v rebirthové sérii Wonder Woman je jako scenárista podepsán Greg Rucka, tedy autor Gotham Central či Queen & Country. Kresbu má v tomto díle na svědomí více autorů, z nichž vypíchněme Mirku Andolfo (Unnatural), Bilquis Evely (Doc Savage) a Andrewa Hennesyho (Action Comics). Boží hlídka je rovněž prvním ze série letních komiksů, k němuž v rámci série Znovuzrození od BB Art a Crew vyšla alternativní domácí obálka, kterou má na svědomí kreslíř a scenárista Michal Suchánek (Děsivé radosti).

Alternativní obálka od Michala Suchánka. Foto: DC Comics/Crew


Boží hlídka je vyústěním předchozích dílů a nabízí řadu příběhů, které se odehrály mezi Rokem jedna a současností. Celá kniha funguje jako kronika zabývající se působením Wonder Woman v našem světě poté, co odešla z rajského ostrova Themyscira, a sleduje tak její hrdinské činy po celé planetě, stejně jako seznámení s dalšími dvěma členy kultovního Triumvirátu, tedy s Batmanem a Supermanem. Osou příběhu je však tragédie bohaté mecenášky Veronicy Cale, jejíž dceru uvěznili bohové Fobos a Deimos a výměnou za její návrat požadují svobodu pro svého otce, válečného vládce Aréa. Do hlavního příběhu dále zasahují i kouzelnice Kirké, dcera slunečního boha Hélia, a také Cheetah, alter ego Dianiny přítelkyně Barbary Ann Minervy.

Diana se musí vypořádat s mnoha nepřáteli. Foto: DC Comics

Nejnovější dobrodružství, ve kterém vystupuje Wonder Woman, je perfektním vyústěním celé řady a spousta věcí najednou začíná dávat smysl. Výhodou je však i to, že si knihu může bez problémů přečíst i čtenář, jenž z předcházejících příběhů neviděl ani čárku. Celé obrovské spektrum postav, jež v novince vystupuje, má nějakou danou úlohu a v příběhu si své odkroutí. Boží hlídka je plná i všelijakých pomrknutí a do centra dění staví bohy, které mohou čtenáři DC znát už z dřívějška, ovšem v úplně jiné podobě. Nechybí v ní epické souboje, ani nečekané zvraty, jež doprovázejí poutavou dekádu Dianina působení ve světě lidí. Díky pestrosti kreslířů je každá stránka plná nejrůznějších fantastických ilustrací a nabízí jedinečný pohled na svět řeckých mýtů a legend. Jako tečka za celým Ruckovým působením je Boží hlídka velmi povedeným dílem, kterému se další knihy v sérii stěží vyrovnají.

100%


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!