Batman

BatmanTemný rytíř chrání Gotham druhým rokem a postupně se mu daří potlačovat všechen zločin. Zdánlivě odnikud se ale objevuje Riddler, který zná jeho pravou identitu i hříchy rodiny Wayneů. Gothamem se navíc plíží Catwoman a padouch Penguin. Zvládne Batman s pomocí detektiva Gordona zastavit narůstající kriminalitu?

Základní informace

Originální název: The Batman
Premiéra: 3. března 2022 (ČR), 4. března 2022 (USA)
Režie: Matt Reeves
Scénář: Matt Reeves a Mattson Tomlin
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Robert Pattinson (Batman), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Jeffrey Wright (James Gordon), Zoë Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguin), Paul Dano (Riddler), John Turturro (Carmine Falcone), Peter Sarsgaard (Gil Colson), Alex Ferns (Pete Savage), Barry Keoghan (Stanley Merkel), Jayme Lawson (Bella Reál), Rupert Penry-Jones (Don Mitchell Jr.)
Stopáž: 175 minut 

O filmu

Poté, co Ben Affleck odešel od režie rozpracovaného projektu The Batman, chopil se tvorby netopýřího filmu Matt Reeves (War for the Planet of the Apes). Ten původně zamýšlel natočit nového Batmana přímo s Affleckem, když ale herec odmítl netopýřího hrdinu znovu hrát, pustil se do kompletního přepsání scénáře.

Hlavní roli následně získal Robert Pattinson a Reeves příběh zasadil do počátků Batmanova působení v ponurém městě Gotham. Postupně se začal do tvorby scénáře nořit čím dál víc a výsledkem je první netopýří film, ve kterém uvidíme Batmana opravdu luštit detektivní záhadu. Netopýr je taktéž tentokráte spíše psychopatem na začátku své cesty k hrdinství, inspirací pro něj byl frontman hudební skupiny Nirvana, Kurt Cobain.

Foto: Warner Bros.

Reeves dostal od Warner Bros. absolutní volnost, jedinou podmínkou byl PG-13 rating. The Batman je pak začátkem nové série v rámci DC a už nyní má dva potvrzené spin-offy, seriály Gotham PD a The Penguin.

Trailer

Thumbnail Play icon

Galerie

Foto: Warner Bros.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře