Joker

JokerNejslavnější Batmanův protivník se představuje v sólovém originu, jenž režisér Todd Phillips podal jako psychologický portrét a do hlavní role obsadil Joaquina Phoenixe.

Základní informace

Originální název: Joker
Premiéra: 4.10. 2019 (USA), 3.10. 2019 (ČR)
Režie: Todd Phillips
Scénář: Todd Phillips a Scott Silver
Hudba: Hildur Guðnadóttir
Hrají: Joaquin Phoenix (Arthur Fleck), Frances Conroy (Penny Fleck), Robert De Niro (Murray Franklin), Zazie Beetz (Sophie Dumond), Brett Cullen (Thomas Wayne), Dante Pereira-Olson (Bruce Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth), Brian Tyree Henry
Stopáž: 122 min
Naše hodnocení: 

O filmu

Na Oscara dvakrát nominovaný portorický rodák Joaquin Phoenix se konečně objevuje v komiksovém filmu a již brzy jej uvidíme v roli ikonického zloducha Jokera. Nový snímek od režiséra Todda Phillipse (Hangover) se zaměřuje na stand up komika Arthura Flecka, který se v Gothamu stará o nemocnou matku Penny (Frances Conroy) a zároveň zkouší prorazit na scéně. Když se ale dozví, že je pouze terčem posměchu a žerty si z něj tropí i úspěšný moderátor Murray Franklin (Robert De Niro), začne se postupně nořit do depresí, jež řeší smíchem a bláznivými činy. Díky tomu se z Arthura pomalu ale jistě stává nejlegendárnější padouch všech dob, Joker.

Joaquin hodlá překonat Marka Hamilla i Jacka Nicholsona. Foto: Warner Bros.

Phillipsův snímek je částečným remakem kultovního filmu Martina Scorseseho The King of Comedy, ve kterém rovněž sledujeme neúspěšného komika. Aby Todd vzdal tomuto slavnému dílu světové kinematografie hold, přizval si do svého filmu Roberta De Nira, jenž ve Scorseseho snímku ztvárnil hlavní roli. Za tvorbou Jokera stojí i samotný Scorsese, neboť se podílí na produkci.

Snímek je inspirován filmem The King of Comedy. Foto: 20th Century Fox

Joker je prvním filmem v nové edici Warner Bros., jež nese název DC Black a měla by v budoucnu mapovat temnější příběhy stojící mimo hlavní sérii. Pokud Joker uspěje, dalšími plánovanými díly, jež by si zasloužily filmové zpracování, jsou Red Son, či Superman: Earth One.

Trailer

Thumbnail Play icon

Galerie

Foto: Warner Bros.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře