Shazam!

Shazam!Mladý sirotek Billy Batson se po setkání s mocným čarodějem dokáže měnit v superhrdinu Captain Marvela a musí zastavit zlotřilého padoucha Dr. Sivanu.

Základní informace

Originální název: Shazam!
Premiéra: 5.4. 2019 (USA), 4.4. 2019 (ČR)
Režie: David F. Sandberg
Scénář: Henry Gayden
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Zachary Levi (Captain Marvel), Asher Angel (Billy Batson), Mark Strong (Dr. Sivana), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Grace Fulton (Mary Bromfield), Djimon Hounsou (Čaroděj Shazam), Cooper Andrews (Victor Vasquez), Faithe Herman (Darla Dudley), Marta Milans (Rosa Vasquez), Ian Chen (Eugene Choi), Ava Preston (Lillian Prince), Lovina Yavari (Stone Clerk), Jovan Armand (Pedro Peňa), Adam Brody (Captain Marvel Jr.), D.J. Cotrona (Pedro Marvel)
Stopáž: 132 minut
Naše hodnocení: 

O filmu

Populární superhrdina Captain Marvel, který musel být po přestěhování k DC Comics přejmenován na Shazama, přichází na plátna ve zbrusu novém filmu režiséra Davida F. Sandberga (Annabelle: Creation).

Billy Batson je obyčejným osiřelým chlapcem, kterého se ujme pěstounská rodina a i když by jeho život měl vypadat lépe, opak je pravdou. Billyho nového kamaráda Freddyho ve škole šikanují a když se jej mladý chlapec zastane, sám se stává terčem šikanátorů. Na úprku před rváči se setká s tajemným čarodějem Shazamem a po vyřknutí jeho jména získá nadlidské schopnosti. V duši však zůstává dítětem a v této zajímavé kombinaci vyráží vyzvat k boji ďábelského padoucha Dr. Sivanu.

Hlavní role hrdinného Captaina Marvela/Shazama se ujal Zachary Levi, jenž se nejvíce proslavil seriálem Chuck a komiks si vyzkoušel coby Fandral v MCU, a jeho alter ego Billyho Batsona ztvární Asher Angel známý ze seriálu Andi Mack. Coby Freddyho Freemana uvidíme Jacka Dylana Grazera, který prorazil díky úspěšnému hororu It a v dalších rolích se dočkáme i herců, kteří si měli zahrát v neuskutečněné Justice League Mortal, Adama Brodyho a D.J. Cotrony. Hlavního padoucha Dr. Sivanu pak s chutí ztvární Mark Strong a další superhvězda, Djimon Hounsou, propůjčila svou tvář čaroději Shazamovi.

Trailer

Thumbnail Play icon

Galerie

Foto: Warner Bros.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře