Království tvé

Království tvé

2.4.2015 13:20
TheDarkKnight


V českých krajích dosti zapomenutý, ale v zámoří významný komiks vyšel v roce 1996 a vypráví (stejně jako Alan Moore ve Watchmen) o stárnoucích hrdinech. Po nich nastoupila nová generace, která již tolik nectí původní poslání Ligy spravedlivých. Jak na to staří hrdinové zareagují?


Základní informace

Originální název: Kingdom Come
Datum vydání: květen 1996 (USA), 20. září 2006 (ČR)
Scénář: Mark Waid
Kresba: Alex Ross
Překlad: Viktor Janiš
Počet stran: 232
Vydalo: Nakladatelství BBart
Naše hodnocení: ? % 

Oficiální synopse

Temný epos o budoucnosti přelidněné novými superhrdiny, které je prakticky nemožné kontrolovat. Jak daleko až může dojít konflikt nových a starých superhrdinů… a především, má v tomhle klání vůbec šanci lidská rasa? Jeden z nejlegendár­nějších a nejlépe kreslených komiksů v dějinách žánru.


O knize

Když se mluví o přelomových komiksech, hovoří se vždy o Watchmen a The Dark Knight Returns, nemálo důležité je však i Království tvé (Kingdom Come). Tento komiks vypráví o stárnoucích hrdinech (Batmanovi, Supermanovi, Flashovi a dalších), které přichází nahradit nová generace. Ta se však bohužel zajímá více o sebe než o ostatní lidi na planetě. Přístup nástupců se staré generaci nelíbí, a tak se pouští s „mladými“ do konfliktu.

Komiks posunul superhrdinský žánr dále nejen díky propracovanému ději a vynikající kresbě, ale především díky své symbolice a reakci na aktuální dění v komiksech i ve světě. Království tvé ukázalo, že mladí superhrdinové mohou býti zábavní možná v rolích sidekicků, ovšem je třeba nezapomínat, že slovo „hrdina“ nemůže dostat každý metačlověk na straně dobra.

Zajisté stojí za zmínku fakt, že úvodní pasáže jsou doprovázeny citacemi Nového zákona, přesněji z Janova evangelia.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře