Liga spravedlnosti 1: Počátek

Liga spravedlnosti 1: Počátek

20.9.2014 20:00


V roce 2011 se společnost DC Comics rozhodla k drastické změně. Skrze projekt The New 52 restartovala jednotlivé příběhové linie svých hrdinů a přišla tak s novým světem pro nové čtenáře, který zároveň může stále apelovat i čtenářům původním. A kde to celé začalo? V Justice League: Počátek.


Základní informace

Originální název: Justice League vol. 1: Origin
Datum vydání: 2. května 2012 (USA), 30. října 2013 (ČR)
Scénář: Geoff Johns
Kresba: Jim Lee
Inker: Scott Williams
Překlad: L'udovít Plata
Počet stran: 192
Vydalo: Nakladatelství BBart
Naše hodnocení: 80 % 

Oficiální synopse

Je to úsvit nové éry. Superhrdinové – jako například Superman v Metropolis nebo záhadný Batman v Gothamu – jsou pro svět něčím novým a děsivým. Když však série podivných útoků rozpoutá hrozbu, která na Zem přichází z jiného světa, musí tito hrdinové spojit své síly… pokud se budou schopni vzájemně snést!


Superman. Batman. Wonder Woman. Green Lantern. Flash. Aquaman. Cyborg. I když jsou mladí a nezkušení, neomalení a namyšlení, každý z nich je v boji dobra se zlem mocnou silou. Společně jsou možná tím jediným, co může zabránit mimozemskému vojenskému vůdci Darkseidovi obsadit Zemi. Společně… se stanou Ligou spravedlnosti!

O knize

Příběh komiksové série Justice League: Origin se odehrává několik let před událostmi nového restartu světa DC Comics – The New 52. Autor Geoff Johns v ní mapuje příběh, ve kterém se první světoví hrdinové (zde nazýváni metalidé) poprvé potkávají. Jako první se v Gothamu setkají Batman a Green Lantern, kteří se později v Metropolis střetnou se Supermanem. Jednotliví superhrdinové si navzájem zpočátku nedůvěřují, brzy však musí spojit síly proti masivní invazi mimozemského dobyvatele Darkseida.

(ve druhém čísle Justice League: Origin se Batman
poprvé střetává se Supermanem; FOTO: DC Comics)

V průběhu knihy se k původní hrdinské trojici dále připojí i Flash, Wonder Woman a Aquaman, přičemž zároveň sledujeme i zrození dalšího hrdiny – Cyborga. Všichni hrdinové pak musí spojit své síly, rozdělovat si úkoly a přicházet s týmovými plány proti Darkeidově masivní invazi. Právě díky tomu finální část Justice League: Origin nemálo připomíná snímek Avengers z konkurenční stáje Marvel, který vyšel o rok později, a ve kterém se superhrdinové také poprvé sjednocují proti mimozemské invazi.

První příběh nové komiksové série Justice League se setkal s obrovským prodejním úspěchem i pozitivními fanouškovskými i kritickými ohlasy. Je to pak právě tento příběh, se kterým DC Comics „znovu nakoplo“ svůj fikční svět s čistým štítem a v modernějším pojetí.Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře