Affleck a Keaton promluvili o Batmanovi, Wonder Woman míří do další série a další novinky ze světa DC filmů

Affleck a Keaton promluvili o Batmanovi, Wonder Woman míří do další série a další novinky ze světa DC filmů

10.1.2022 22:50


Oba dva herci, které uvidíme coby Temné rytíře v letošním snímku The Flash, promluvili o svých rolích. Zároveň se objevují informace o možném cameu Wonder Woman v další DC sérii. A animák o Batmanovi vítá velkou scenáristickou posilu. Podívejme se, o čem se v souvislosti s DC filmy mluví.


Michael Keaton o svém konci a návratu k Batmanovi

Legendární Michael Keaton se letos po třiceti letech vrátí jako Batman. U té příležitosti se vrátil ke svému rozhodnutí odejít od původní série před jejím třetím díle. S režisérem Schumacherem, který nahradil Tima Burtona, se neshodl na pojetí hlavní postavy. Zatímco Keaton se chtěl soustředit hlavně na rozvoj Bruce Waynea (nikoli primárně Batmana) a jeho temné stránky, Schumacher hodlal z filmu udělat rodinnější podívanou. Kvůli tomu nakonec Keatona v roli nahradil Val Kilmer.

Foto: Warner Bros.

Ben Affleck taktéž o Batmanovi

Další představitel Temného rytíře, kterého uvidíme ve filmu The Flash, se rovněž vyjádřil o netopýřím hrdinovi. Affleck znovu deklaroval, že jako Batman končí a zopakoval, že Whedonovy přetáčky Justice League patří mezi nejhorší zážitky jeho herecké kariéry. Rovněž se jej pak dotkl odpor fanoušků vůči jeho castingu. Affleck taktéž prozradil, že v The Flash uvidíme nejdojemnější scény s Batfleckem. Podle zákulisních zpráv pak Ben nedávno odmítl možnost s postavou pokračovat ve vlastním seriálu.

Foto: Warner Bros.

Objeví se Wonder Woman v Shazamovi?

O směřování celého DCEU se toho aktuálně moc neví. Přímo drastická situace uvnitř studia Warner Bros., kde se vedou o celém DC sdíleném univerzu spory, tomu pak moc nepomáhá. Na příští rok je ale každopádně potvrzena premiéra filmu Shazam! Fury of the Gods, ve kterém bude Captain Marvel se svou rodinou čelit řeckým záporačkám Hespeře (Helen Mirren) a Kalypsó (Lucy Liu). Už několik týdnů se proto spekuluje, zda se ve filmu neobjeví i Wonder Woman. Diana by mohla se svým božským kolegou spojit síly a kdo ví, třeba se nakonec Marvela v nové sestavě JLA dočkáme.

Foto: Warner Bros.

Producent Black Adama má nápady na spin-offy

Letos v červenci se po letech odkladů konečně dočkáme filmu Black Adam. Dwayne Johnson se v něm coby titulní antihrdina střetne s JSA, pokud pak máme věřit hračkám a leakům, bude muset bojovat i se Sabbacem, jehož si střihne Marwan Kenzari. Producent očekávaného snímku Hiram García pak potvrdil, že v závislosti na úspěchu Adama plánuje celou řadu spin-offů. Nejžhavějšími kandidáty na vlastní film jsou Hawkman a Dr. Fate, které si v Adamovi zahrají Aldis Hodge a Pierce Brosnan

Foto: New Line Cinema, Warner Bros.

Animovaný seriál o Batmanovi nabírá velkou scenáristickou posilu 

HBO Max plánuje v příštích letech celou řadu DC seriálů a jedním z nich je i animovaný projekt Batman: Caped Crusader. Ten byl měl být duchovním nástupcem kultovního seriálu Batman: The Animated Series, koneckonců jedním z hlavních showrunnerů je legendární Bruce Timm. Spolu s Timmem na projektu pracují i režisér filmu The Batman Matt Reeves a J.J. Abrams. K tvůrčímu týmu se nově přidává i slavný komiksový autor Ed Brubaker. Ten stojí za několika slavnými sériemi pro DC, Marvel i Image Comics, nejvíce znám je pak asi jako tvůrce slavného Winter Soldiera.

Foto: Warner Bros. Animation

Affleck jako Superman ve Smithově filmu

V souvislosti s Affleckem a jeho účinkováním v superhrdinských projektech ještě zmiňme, že oblíbený geek, režisér Kevin Smith, měl jeden čas v plánu snímek o Supermanovi. Ten vznikal od poloviny do konce devadesátých let a měl nahradit Burtonův Superman Lives. Smith počítal s Affleckem coby Mužem z oceli a Michaelem Rookerem v roli Lexe Luthora. Superman měl kromě Luthora čelit i gigantickému pavoučímu monstru, jež připomínalo onoho mechanického pavouka z filmu Wild Wild West. Tak možná dobře, že jsme se tohoto projektu nedočkali.

Foto: Universal Pictures

Batgirl se natáčí v Glasgow

Snímek Batgirl se, podobně jako The Batman, nadále natáčí ve skotské metropoli Glasgow. Na několika fotkách z natáčení vidíme představitelku hlavní role Leslie Grace v triku s logem GCPD, další fotky zase ukazují, že Firefly v podání Brendana Frasera by nemusel být jediným padouchem ve filmu. Zdá se, že do filmového DC míří i Hugo Strange.

Bumblebee ve snímku Blue Beetle?

Xolo Maridueña, který je znám hlavně ze seriálu Cobra Kai, už brzy začne natáčet snímek Blue Beetle, ve kterém ztvární hlavní roli Jaimeho Reyese. V novém projektu by se pak podle nejnovějších leaků mohl potkat i se slavnou hrdinkou Bumblebee. Ta debutovala v komiksu roku 1976 a jedná se o jakousi variaci na marvelovskou Wasp. Bumblebee se dosud v hraném projektu neobjevila, jednalo by se tak o její debut.

Foto: DC Comics

Co si myslíte o směřování sdíleného vesmíru DC?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!