Batman je krůček od natáčení

Batman je krůček od natáčení

9.8.2018 21:45


Po dlouhých přípravách se konečně přiblížil začátek natáčení nového filmu o Temném rytíři. I když stále panují nejasnosti o obsazení hlavní role, hvězdný Ben Affleck je prozatím potvrzen jako producent.

O snímku The Batman se mluví už od samého vzniku rozvětveného filmového univerza a reálnější obrysy získal krátce po uvedení Batman v Superman. Tehdy byl Affleck obsazen jako hlavní herec, scenárista, producent i režisér. Ještě před premiérou Justice League však Ben za záhadných okolností režijní pozici opustil, údajně kvůli tlaku, spekulovalo se však o tom, že jej studio režie zbavilo kvůli neúspěchu snímku Live By Night. Později byl Benův scénář, jehož první verze už byla napsána a připomínala thriller Gone Girl, taktně řečeno hozen do koše a jak scénáře, tak režie se chopil Matt Reeves (Cloverfield). Affleck se k jeho obsazení na Facebooku vyjádřil fotkou s popiskem „Welcome to the Batcave, Matt.“

Pak však přišel finanční výbuch Justice League a o Benově budoucnosti se začalo hlasitě spekulovat. Reeves mezitím vypracoval několik verzí scénáře a původně se toužil zaměřit na origin Temného rytíře, tedy jakési převyprávění knihy Year One. Tento nápad se nakonec také neujal, všechny internetové stránky však spekulovaly o obsazení nového Batmana. Později se spekulovalo i o zařazení filmu do labelu DC Black, který příští rok debutuje Jokerem, i tento drb byl však vyvrácen.

Ben si Bruce zahrál třikrát. Foto: Warner Bros.

Poměrně nedávno se pak Reeves rozpovídal o hotovém scénáři, kdo bude Temného rytíře hrát, však neprozradil. Dnes se internetem rozlétla zpráva o chystaném začátku natáčení v březnu příštího roku, přičemž jedním z producentů zůstává i Ben Affleck. Spekulace o obsazení neutichají a dokonce se živě diskutuje nad variantou, která počítá jak s Benem, tak s mladším hercem. Starší Batman ve stylu Dark Knight Returns (Affleck) by tak mohl vzpomínat na svá mladší léta.

Zároveň se celé věci chopili i fanoušci, kteří navrhují obsadit Afflecka do hlavní role a digitálně jej omladit. Dokonce vytvořili video, které ukazuje scénu z Batcave a rozdíly staršího a omlazeného Bruce Wayne v Benově podání.

Jste spokojeni s novinkami? Měl by Affleck v roli zůstat?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!